Корвіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вино з винограду корвіна
Класичне сухе вино регіону Вальполічелла - купаж на основі сорту корвіна

Корвіна або Корвіна Веронезе (італ. Corvina) — технічний сорт червоного винограду, вирощується у Італії, є автохтонним сортом регіону Венето.

Історія

[ред. | ред. код]

Вважається, що сорт має давню історію, але перша згадка про нього датується 1627 роком. Згідно джерел у 1886 році Корвіна був найрозповсюдженішим сортом у регіоні Венето. Станом на 2010 рік площі виноградників сорту у цьому регіоні становлять 7500 га, що складає 10 % від загальної площі виноградників[1].

Географія сорту

[ред. | ред. код]

Сорт вирощується у регіоні Венето, є основним у виноробному регіоні Вальполічелла, а також у Ломбардії на узбережжі озера Гарда.

Характеристики сорту

[ред. | ред. код]

Пізньостиглий сорт винограду. Грона досить великі для винного сорту, щільні, конічні, можуть мати «плечі». Ягода середня, темно-синя, округла або злегка овальна, вкрита густим шаром кутину, шкірка товста. Сорт стійкий до сірої гнилі. Для отримання якісних виноматеріалів потребує обмеження врожайності[2].

Характеристики вина

[ред. | ред. код]

З Корвіни зазвичай виробляють купажі (з місцевими сортами Рондинела та Молінара або іншими), у останній час почали виробляти також моносортові вина. У сухих винах присутні аромати фруктів (основний аромат — вишня) та спецій, вони мають гарну структуру, виражені таніни та гарну кислотність. Вина вироблені за технологією апасіменто (вино з в'яленого винограду) мають більш насичений смак та аромат.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. [Корвина (Corvina veronese)(рос.). Архів оригіналу за 4 грудня 2018. Процитовано 3 грудня 2018. Корвина (Corvina veronese)(рос.)]
  2. [Корвина(рос.). Архів оригіналу за 4 грудня 2018. Процитовано 3 грудня 2018. Корвина(рос.)]