Географія Гондурасу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гондурас: Мапа країни.
Докладна карта країни, 1985
Топографічна мапа Гондурасу.
Економічна активність у Гондурасі, 1983
Land use map of Honduras, 1983
Північний берег.

Географія Гондурасу.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Гондурас — країна в Центральній Америці, що межує на південному-сході з Нікарагуа, південному-заході з Сальвадором, на заході і північному-заході з Гватемалою, на півночі омивається Карибським морем, на півдні — Тихим океаном. Площа 112100 км².

Рельєф[ред. | ред. код]

В рельєфі Гондурасу переважають гори (вис. до 2865 м). Високі гірські масиви з крутими схилами підіймаються від самого кордону з Сальвадором, досягаючи в західній частині країни відміток понад 2700 м.

Глибока тектонічна долина розтинає гірську область з півночі на південь, від гирла р.Улуа до затоки Фонсека. Її довжина від карибського узбережжя до затоки становить 280 км, а найвища точка її днища, що маркує внутрішньо-долинний вододіл басейнів двох океанів, досягає 940 м над р.м.

У гірській області зустрічаються міжгірні западини; їх днища з пологим хвилястим рельєфом лежать на 600-1500 м вище за р.м.

На півдні країни поширені покривала вулканічних лав і попелів; на півночі і сході їх потужність зменшується.

В області, що прилягає до карибського узбережжя, переважають широтні хребти в крутими схилами і гострими гребенями. Один з таких хребтів, Сьєрра-де-Мерендон, відділяє розташовану на території Гватемали долину р.Мотагуа від низовини, по якій протікає р.Улуа; ця низовина шириною бл. 40 км тягнеться майже на 100 км від берега Карибського моря.

На іншій частині узбережжя вузькі долини річок затиснуті між хребтами висотою від 450 до 1500 м над р.м. Найбільша низовина – заболочений Москітовий берег з величезною лагуною Каратаска знаходиться на північному сході країни і продовжується далі на південь на території Нікарагуа.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат країни тропічний, пасатний. Найбільші річки: Улуа, Агуан, Патука, Коко.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]