Союз зелених і селян

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Союз зелених і селян
Zaļo un Zemnieku savienība
Голова партії:Раймонд Вейоніс (ЛЗП)
Штаб-квартира:Рига
Дата заснування:2002
Ідеологія:центризм, зелена політика
Інтернет-сторінка:http://www.zzs.lv/

Союз зелених і селян (латис. Zaļo un Zemnieku savienība, ZZS ) — латвійський блок політичних партій, заснований 2002 року. Він складається з двох політичних партій: Селянський союз Латвії (латис. Latvijas Zemnieku Savienība) і Латвійська зелена партія (латис. Latvijas Zaļā Partija). Це третя за величиною партія в Сеймі. На відміну від переважно лівих зелених політичний рухів в Західній і Центральній Європі, ZZS є центристським альянсом.

Селянський союз Латвії і Латвійська зелена партія почали зближення у 1992 році. Під парламентських виборів до Сейму 6-го скликання було обрано чотири кандидати від партії зелених і три кандидати від селянського союзу.

Альянс був створений до парламентських виборів 2002 року. Він отримав 12 з 100 місць в парламенті. У березні 2004 року, Індуліс Емсіс від Партії Зелених став прем'єр-міністром Латвії. На виборах 2006 року блок отримав 18 місць та Індуліс Емсіс став спікером партламенту.

На виборах 2010 блок зайняв третє місце і отримав 22 мандати.

Спільною метою партій, що входять у блок є відновлення та збереження національного контролю над природними ресурсами Латвії. По-перше, ліси, по-друге, корисні копалини, водні, рибні ресурси і т.д. Обидві партії, вважають, що не допускається приватизація державних лісів.

Посилання[ред. | ред. код]

http://www.zzs.lv/zzs (латис.)