144-й окремий батальйон радіаційного, хімічного, біологічного захисту (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
144-й окремий батальйон радіаційного, хімічного, біологічного захисту
144 ОБ РХБз.png
Нарукавний знак підрозділу
На службі 10 квітня 1962
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип Емблема військ РХБЗ (2007).png Війська РХБЗ
Чисельність батальйон
У складі 8-й армійський корпус (2009).jpg 8 армійський корпус
Гарнізон/Штаб  Житомирська область
м. Новоград-Волинський
Командування
Поточний
командувач
підполковник Олександр Купчук

144-й окремий батальйон радіаційного, хімічного та біологічного захисту (144 ОБ РХБЗ, в/ч А2986) — підрозділ військ РХБ захисту в структурі сухопутних військ збройних сили України, який існував до 2013 року. Входив до складу 8-го армійського корпусу.

У 2013 році був об'єднаний з 12-м інженерним полком, утворивши 12 окремий полк оперативного забезпечення.

Історія[ред. | ред. код]

Сформована частина була 10 квітня 1962 року і вже в травні солдати та офіцери батальйону приступили до виконання програми бойової підготовки.

Особливим випробуванням для батальйону стало виконання урядового завдання з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

На оперативно-тактичних навчаннях «Реакція-2005» батальйон показав впевнені гарні результати.

19-22 квітня 2010 року особовий склад батальйону у кількості 30 військовослужбовців зі складу взводу радіаційного, хімічного і біологічного захисту та відділення дозиметричного й хімічного контролю брав участь у активній фазі міжнародних сертифікаційних навчаннях Сил реагування НАТО “Голден Маск – 2010”, які відбувалися в Німеччині на військових полігонах Бундесверу “Берген” та “Мюнстер”.

Головною метою участі українського підрозділу РХБ захисту в навчанні “Голден Маск – 2010” полягала в проведенні злагодження та сертифікації до можливої участі у складі багатонаціонального батальйону РХБ захисту 15-ї ротації Сил реагування НАТО.

Після прибуття до Німеччини військовослужбовці українського підрозділу РХБ захисту отримали індивідуальну стрілецьку зброю Бундесверу та ознайомилися з нею. Також були уточнені завдання на участь у навчанні відповідно до оперативного наказу, отримано та організовано зв’язок з вищим командуванням.

У свою чергу німецьку сторону було ознайомлено з можливостями підрозділу РХБ захисту Збройних Сил України, порядком і процедурами виконання основних завдань, які на нього покладені.[1]

З 31 жовтня 2010 року окремий батальйон РХБ захисту (А2986) змінив місце дислокації.[2]

У грудні 2013 року 144 окремий батальйон РХБЗ та 12 інженерний полк реорганізовані у 12 окремий полк оперативного забезпечення.[3]

Структура[ред. | ред. код]

Командування[ред. | ред. код]

  • підполковник Олександр Купчук

Посилання[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]