Зубрівка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пляшка польської зубровки.

Зубрувка(пол. Zubrówka, рос. Зубровка, біл. Зуброўка) — міцний (40 %) алкогольний напій, настояний на основі широковідомої в Україні чаполочі пахучої (Hierochloe odorata), яку місцями також називають зубрівкою або турівкою, яка росте також в Біловезькій Пущі і яку полюбляють зубри, а у давні часи полюбляли тури. «Зубрівка» є традиційним напоєм білоруської, польської та української кухонь.[ред.ред. код]

Наявний у чаполочі глікозид кумарин надає настоянці характерного аромату та сприяє апетиту й ліпшому травленню їжі. Подається «Зубрівка» до холодного м'яса, дичини, птиці та холодних закусок.

Нагороди[ред.ред. код]

Горілка Зубрівка була кілька разів нагороджена видатними організмами. З плином часу вона отримала декілька золотих та срібних медалей. Вона також отримала «Internaational High Quality Trophy» на світових конкурсах якості, організованих за участі Monde Selection у 2008 році. У 2012 році два продукти цієї марки (Горілка Зубрівка Біла та Горілка Зубрівка Бізон на Траві) були нагороджені Золотим знаком якості та та знаком якості «Велике золото» відповідно, присудженими Monde Selection, Міжнародним Інститутом Якості[1].

Примітки[ред.ред. код]


Алкоголь Це незавершена стаття про алкогольні напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.