Премія «Оскар» за найкращий фільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Оскар за найкращий фільм
Призначається за «Найкращий фільм року»
Призначається Академією кінематографічних мистецтв і наук
Країна США США
Перша нагорода 1929 (для фільмів 1927-1928 років)
Перший переможець «Крила»
Теперішній переможець «12 років рабства»
Офіційна інтернет-сторінка

Премія «Оскар» за найкращий фільм — щорічна нагорода Американської академії кіномистецтв. Вважається найважливішою та найпрестижнішою, оскільки є високою відзнакою в цілому всієї роботи над картиною: режисерів, акторів, композиторів, сценаристів, операторів та всіх інших, хто доклав зусиль для її створення.

На сьогодні лідером за кількістю перемог в цій номінації є кінокомпанія Metro-Goldwyn-Mayer.

Починаючи з 82-ї церемонії нагородження (2009), кількість картин, що номінуються на здобуття премії за найкращий фільм, збільшено, і відтепер їх може бути від п'яти до десяти. Від початку, в 1930-40-х роках, саме стільки і було номінантів, але згодом їх кількість зменшили до п'яти. Наразі ж розширення покликане наданням можливості брати участь в боротьбі за головний приз усім, дійсно вартим того, стрічкам[1][2].

За роки існування назву нагороди декілька разів змінювали, аж доки в 1962 році не зупинилися на теперішній:

  • 1927/28 → 1928/29: «Оскар» за видатний фільм (Academy Award for Outstanding Picture)
  • 1929/30 → 1940: «Оскар» за видатну постановку (Academy Award for Outstanding Production)
  • 1941 → 1943: «Оскар» за видатний кінофільм (Academy Award for Outstanding Motion Picture)
  • 1944 → 1961: «Оскар» за найкращий кінофільм (Academy Award for Best Motion Picture)
  • 1962 → до сьогодні: «Оскар» за найкращий фільм (Academy Award for Best Picture)

1920-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Крила» Paramount, Famous Players-Lasky Люсьєн Хаббард
«Рекет» Caddo, Paramount Говард Г'юз
«Сьоме небо» Fox Вільям Фокс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Бродвейська мелодія» Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Тальберг
«Алібі» Feature Productions Роланд Вест
«Голлівудське рев'ю 1929 року» Metro-Goldwyn-Mayer Гаррі Рапф
«У старій Арізоні» Fox Вінфілд Шихан (студійний голова)
«Патріот» Paramount Ернст Любіч

1930-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«На західному фронті без змін» Universal Карл Леммл
«Казенний будинок» Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг
«Дізраелі» Warner Brothers Джек Ворнер, Дерріл Занук
«Розлучення» Metro-Goldwyn-Mayer Роберт З. Леонард
«Парад кохання» Paramount Ернст Любіч
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Сімаррон» RKO Pictures Вільям ЛеБарон
«Іст Лінн» Fox Вінфілд Шихан (студійний голова)
«Перша шпальта» Caddo Говард Г'юз
«Скіппі» Paramount Адольф Цукор
«Трейдер Хорн» Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Гранд-готель» Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг
«Ерровсміт» Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін
«Погане дівчисько» Fox Вінфілд Шихан (студійний голова)
«Чемпіон» Metro-Goldwyn-Mayer Кінг Відор
«П'ятизірковий фінал» First National Гал Б. Воліс
«Одна година з тобою» Paramount Ернст Любіч
«Шанхайський експрес» Paramount Адольф Цукор
«Усміхнений лейтенант» Paramount Ернст Любіч
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Кавалькада» (Cavalcade) Fox Вінфілд Шихан (студійний голова)
«Прощавай, зброє!» Paramount Адольф Цукор
«42-а вулиця» (42nd Street) Warner Brothers Дерріл Занук
«Я — втікач-каторжанин» (I Am a Fugitive from a Chain Gang) Warner Brothers Гал Б. Воліс
«Леді на один день» (Lady for a Day) Columbia Френк Капра
«Маленькі жінки» (Little Women) RKO Pictures Меріан К. Купер, Кеннет МакГовен
«Приватне життя Генріха VIII» London Films Олександр Корда
«Вона була неправа» (She Done Him Wrong) Paramount Вільям ЛеБарон
«Ніжна посмішка» (Smilin' Through) Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг
«Ярмарок штату» (State Fair) Fox Вінфілд Шихан (студійний голова)
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Це сталося якось вночі» Columbia Френк Капра, Гаррі Кон
«Баррети з Вімпоул-стріт» (The Barretts of Wimpole Street) Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг
«Клеопатра» (Cleopatra) Paramount Сесіл Б. ДеМілль
«Прогулянка-флірт» (Flirtation Walk) First National Джек Ворнер, Гал Б. Воліс, Роберт Лорд
«Весела розлучена» (The Gay Divorcee) RKO Pictures Пандро С. Бермен
«У справу вступає флот» (Here Comes the Navy) Warner Brothers Лоу Едельман
«Будинок Ротшильдів» 20th Century Дерріл Занук, Вільям Гетц, Реймонд Гріффіт
«Імітація життя» (Imitation of Life) Universal Джон М. Стал
«Одна ніч любові» (One Night of Love) Columbia Гаррі Кон, Еверет Ріскін
«Тонка людина» (The Thin Man) Metro-Goldwyn-Mayer Хант Стромберг
«Віва Вілья!» (Viva Villa!) Metro-Goldwyn-Mayer Девід Олівер Селзнік
«Парад білих халатів» Famous Players-Lasky Джессі Луїс Ласкі
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Заколот на Баунті» Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг, Альберт Левін
«Еліс Едамс» (Alice Adams) RKO Pictures Пандро С. Бермен
«Бродвейська мелодія 1936-го» (Broadway Melody of 1936) Metro-Goldwyn-Mayer Джон В. Консідайн-молодший
«Одіссея капітана Блада» (Captain Blood) Cosmopolitan Productions Гал Б. Воліс, Гаррі Джо Браун, Гордон Холлінгсхед
«Девід Коперфілд» (David Copperfield) Metro-Goldwyn-Mayer Девід Олівер Селзнік
«Інформатор» (The Informer) RKO Pictures Кліфф Рейд
«Життя бенгальського улана» (The Lives of a Bengal Lancer) Paramount Луїс Д. Лайтон
«Сон літньої ночі» (A Midsummer Night's Dream) Warner Brothers Генрі Бланк
«Знедолені» (Les Misérables) 20th Century Дерріл Занук
«Примхлива Марієтта» (Naughty Marietta) Metro-Goldwyn-Mayer Хант Стромберг
«Рагглз з Ред-Геп» (Ruggles of Red Gap) Paramount Артур Горнблоу-молодший
«Циліндр» (Top Hat) RKO Pictures Пандро С. Бермен
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Великий Зігфільд» Metro-Goldwyn-Mayer Хант Стромберг
«Ентоні нещасний» (Anthony Adverse) Warner Brothers Генрі Бланк
«Додсворт» (Dodsworth) Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін, Меррітт Калберт
«Оббрехана» (Libeled Lady) Metro-Goldwyn-Mayer Лоуренс Вайнгартен
«Містер Дідс переїжджає до міста» (Mr. Deeds Goes to Town) Columbia Френк Капра
«Ромео і Джульєтта» Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг
«Сан-Франциско» (San Francisco) Metro-Goldwyn-Mayer Джон Емерсон, Бернард Х. Хімен
«Історія Луї Пастера» Cosmopolitan Productions Генрі Бланк
«Казка про два міста» (A Tale of Two Cities) Metro-Goldwyn-Mayer Девід Олівер Селзнік
«Три милі дівчини» (Three Smart Girls) Universal Джо Пастернак, Чарльз Роджерс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Життя Еміля Золя» Warner Brothers Генрі Бланк
«Жахлива правда» (The Awful Truth) Columbia Лео Маккері, Еверетт Ріскін
«Відважні капітани» (Captains Courageous) Metro-Goldwyn-Mayer Луїс Д. Лайтон
«Глухий кут» (Dead End) Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін, Меррітт Калберт
«Благословенна земля» (The Good Earth) Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Грант Тальберг, Альберт Левін
«У старому Чикаго» (In Old Chicago) 20th Century Дерріл Занук, Кенет МакГовен
«Загублений горизонт» (Lost Horizon) Columbia Френк Капра
«Сто чоловіків і одна дівчина» (One Hundred Men and a Girl) Universal Джо Пастернак, Чарльз Роджерс
«Двері на сцену» (Stage Door) RKO Pictures Пандро С. Бермен
«Зірка народилася» (A Star Is Born) Selznick International Девід Олівер Селзнік
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«З собою не забрати» Columbia Френк Капра
«Пригоди Робіна Гуда» (The Adventures of Robin Hood) Warner Brothers, First National Гал Б. Воліс, Генрі Бланк
«Регтайм бенд Олександра» (Alexander's Ragtime Band) 20th Century Дерріл Занук, Гаррі Джо Браун
«Місто хлопчиків» (Boys Town) Metro-Goldwyn-Mayer Джон В. Консідайн-молодший
«Цитадель» (The Citadel) Metro-Goldwyn-Mayer Віктор Севіль
«Чотири дочки» (Four Daughters) Warner Brothers, First National Гал Б. Воліс, Генрі Бланк
«Велика ілюзія» (La Grande Illusion) Realization D'Art Cinematographique Френк Ролмер, Альберт Пінковіч
«Джезебель» Warner Brothers Гал Б. Воліс, Генрі Бланк
«Пігмаліон» (Pygmalion) Metro-Goldwyn-Mayer Габріель Паскаль
«Льотчик-випробувач» (Test Pilot) Metro-Goldwyn-Mayer Луїс Д. Лайтон
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Звіяні вітром» Selznick International Девід Олівер Селзнік
«Похмура перемога» (Dark Victory) Warner Brothers Девід Льюїс
«До побачення, містер Чіпс» Metro-Goldwyn-Mayer Віктор Севіль
«Любовна історія» (Love Affair) RKO Pictures Лео Маккері
«Містер Сміт вирушає до Вашингтону» Columbia Френк Капра
«Ніночка» Metro-Goldwyn-Mayer Сідні Франклін
«Про мишей і людей» (Of Mice and Men) Hal Roach Studios Льюїс Майлстоун
«Диліжанс» (Stagecoach) Walter Wanger Productions Волтер Вангер
«Чарівник країни Оз» Metro-Goldwyn-Mayer Марвін ЛеРой
«Грозовий перевал» (Wuthering Heights) Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін

1940-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Ребекка» Selznick International Девід Олівер Селзнік
«Все це, і небо на додаток» (All This, and Heaven Too) Warner Brothers Джек Ворнер, Гал Б. Воліс, Девід Льюїс
«Закордонний кореспондент» (Foreign Correspondent) Walter Wanger Productions Волтер Вангер
«Грона гніву» (The Grapes of Wrath) 20th Century Дерріл Занук, Наннеллі Джонсон
«Великий диктатор» Charles Chaplin Productions Чарлі Чаплін
«Кітті Фойл» RKO Pictures Девід Хемпстед
«Лист» (The Letter) Warner Brothers Гал Б. Воліс
«Довгий шлях додому» (The Long Voyage Home) Walter Wanger Productions, Argosy Джон Форд
«Наше містечко» Lesser Сол Лессер
«Філадельфійська історія» (The Philadelphia Story) Metro-Goldwyn-Mayer Джозеф Манкевич
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Як зелена була моя долина» (How Green Was My Valley) 20th Century Дерріл Занук
«Квіти в пилу» (Blossoms in the Dust) Metro-Goldwyn-Mayer Ірвінг Ешер
«Громадянин Кейн» Mercury Орсон Веллс
«А ось і містер Джордан» (Here Comes Mr. Jordan) Columbia Еверет Ріскін
«Затримайте світанок» (Hold Back the Dawn) Paramount Артур Горнблоу-молодший
«Лисички» (The Little Foxes) Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін
«Мальтійський сокіл» Warner Brothers Гал Б. Воліс
«Один крок в раю» (One Foot in Heaven) Warner Brothers Гал Б. Воліс
«Сержант Йорк» (Sergeant York) Warner Brothers Гал Б. Воліс, Джессі Луїс Ласкі
«Підозра» (Suspicion) RKO Pictures Альфред Хічкок
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Місіс Мінівер» (Mrs. Miniver) Metro-Goldwyn-Mayer Сідні Франклін
«Загарбники» (The Invaders) Ortus Майкл Пауелл
«Кінгс Роу» (Kings Row) Warner Brothers Гал Б. Воліс
«Чудові Емберсони» (The Magnificent Ambersons) Mercury Орсон Веллс
«Щуролов» (The Pied Piper) 20th Century Наннеллі Джонсон
«Гордість янкі» Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін
«Випадкова жнива» Columbia Джордж Стівенс
«Все місто говорить» (The Talk of the Town) Warner Brothers Гал Б. Воліс
«Острів Вейк» (Wake Island) Paramount Джозеф Сістром
«Янкі Дудл Денді» Warner Brothers Джек Ворнер, Гал Б. Воліс, Вільям Каґні
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Касабланка» Warner Brothers Гал Б. Воліс
«По кому подзвін» (For Whom the Bell Tolls) Paramount Сем Вуд
«Небеса можуть почекати» (Heaven Can Wait) 20th Century Ернст Любіч
«Людська комедія» (The Human Comedy) Metro-Goldwyn-Mayer Кларенс Браун
«В якому ми служимо» (In Which We Serve) Two Cities Ноел Кауард
«Мадам Кюрі» Metro-Goldwyn-Mayer Сідні Франклін
«Чим більше, тим веселіше» (The More the Merrier) Columbia Джордж Стівенс
«Випадок в Окс-Боу» (The Ox-Bow Incident) 20th Century Ламар Тротті
«Пісня Бернадетти» (The Song of Bernadette) 20th Century Вільям Перлберг
«Годинник на Рейні» (Watch on the Rhine) Warner Brothers Гал Б. Воліс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Йти своїм шляхом» Paramount Лео Маккері
«Подвійна страховка» Paramount Джозеф Сістром
«Газове світло» Metro-Goldwyn-Mayer Артур Горнблоу-молодший
«Відтоді, як Ви пішли» (Since You Went Away) Selznick International Девід Олівер Селзнік
«Вільсон» (Wilson) 20th Century Дерріл Занук
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Загублений вікенд» (The Lost Weekend) Paramount Чарльз Брекетт
«Підняти якорі» (Anchors Aweigh) Metro-Goldwyn-Mayer Джо Пастернак
«Дзвони святої Марії» (The Bells of St. Mary's) Rainbow Productions Лео Маккері
«Мілдред Пірс» (Mildred Pierce) Warner Brothers Джері Уолд
«Заворожений» (Spellbound) Selznick International Девід Олівер Селзнік
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Найкращі роки нашого життя» (The Best Years of Our Lives) Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін
«Генріх V» (Henry V) J. Arthur Rank Film Distributors, Two Cities Лоуренс Олів'є
«Це дивовижне життя» Liberty Films Френк Капра
«На краю леза» (The Razor's Edge) 20th Century Дерріл Занук
«Оленятко» Metro-Goldwyn-Mayer Сідні Франклін
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Джентельменська угода» (Gentleman's Agreement) 20th Century Дерріл Занук
«Дружина єпископа» (The Bishop's Wife) Samuel Goldwyn Productions Семюел Голдвін
«Перехресний вогонь» (Crossfire) RKO Pictures Адріан Скотт
«Великі сподівання» (Great Expectations) J. Arthur Rank Film Distributors, Cineguild Рональд Нім
«Диво на 34-й вулиці» (Miracle on 34th Street) 20th Century Вільям Перлберг
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Гамлет» J. Arthur Rank Film Distributors, Two Cities Лоуренс Олів'є
«Джонні Белінда» (Johnny Belinda) Warner Brothers Джері Уолд
«Червоні черевички» (The Red Shoes) J. Arthur Rank Film Distributors, Archer Street Productions Майкл Пауелл, Емеріх Прессбургер
«Зміїна яма» (The Snake Pit) 20th Century Анатоль Літвак, Роберт Басслер
«Скарби Сьєрра-Мадре» Warner Brothers Генрі Бланк
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Все королівське військо» Robert Rossen Productions Роберт Розен
«Поле битви» (Battleground) Metro-Goldwyn-Mayer Дор Шері
«Спадкоємиця» (The Heiress) Paramount Вільям Вайлер
«Лист до трьох дружин» (A Letter to Three Wives) 20th Century Сол С. Сігел
«Вертикальний зліт» (Twelve O'Clock High) 20th Century Дерріл Занук

1950-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Все про Єву» 20th Century Дерріл Занук
«Народжена вчора» (Born Yesterday) Columbia С. Сільвен Саймон
«Батько нареченої» Metro-Goldwyn-Mayer Сем Зімбаліст
«Копальні царя Соломона» (King Solomon's Mines) Metro-Goldwyn-Mayer Сем Зімбаліст
«Бульвар Сансет» Paramount Чарльз Брекетт
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Американець у Парижі» (An American in Paris) Metro-Goldwyn-Mayer Артур Фрід
«Рішення перед світанком» (Decision Before Dawn) 20th Century Анатоль Літвак, Френк Маккарті
«Місце під сонцем» (A Place in the Sun) Paramount Джордж Стівенс
«Камо грядеши» Metro-Goldwyn-Mayer Сем Зімбаліст
«Трамвай „Бажання“» Warner Brothers Чарльз К. Фельдман
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Найвеличніше шоу на землі» (The Greatest Show on Earth) Paramount Сесіль Б. ДеМілль
«Рівно ополудні» United Artists Стенлі Крамер
«Айвенго» Metro-Goldwyn-Mayer Пандро С. Бермен
«Мулен Руж» (Moulin Rouge) United Artists Джон Х'юстон
«Тиха людина» (The Quiet Man) Republic Pictures Меріан К. Купер, Джон Форд
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Відтепер і на віки віків» (From Here to Eternity) Columbia Бадді Адлер
«Юлій Цезар» Metro-Goldwyn-Mayer Джон Хаусман
«Плащаниця» (The Robe) 20th Century Френк Росс
«Римські канікули» Paramount Вільям Вайлер
«Шейн» Paramount Джордж Стівенс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«У порту» Columbia Сем Шпігель
«Заколот на „Каїні“» (The Caine Mutiny) Columbia Стенлі Крамер
«Сільська дівчина» (The Country Girl) Paramount Вільям Перлберг
«Сім наречених для семи братів» Metro-Goldwyn-Mayer Джек Каммінгс
«Три монетки у фонтані» (Three Coins in the Fountain) 20th Century Сол С. Сігел
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Марті» (Marty) United Artists Гарольд Хетч
«Любов — найпрекрасніша річ на світі» (Love Is a Many-Splendored Thing) 20th Century Бадді Адлер
«Містер Робертс» (Mister Roberts) Warner Brothers Леленд Хейярд
«Пікнік» (Picnic) Columbia Фред Колмар
«Рожеве татуювання» (The Rose Tattoo) Paramount Гал Б. Воліс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Навколо світу за 80 днів» United Artists Майкл Тодд
«Дружнє вмовляння» (Friendly Persuasion) Allied Artists Вільям Вайлер
«Гігант» Warner Brothers Джордж Стівенс, Генрі Гінгсберг
«Король і я» (The King and I) 20th Century Чарльз Брекетт
«Десять заповідей» Paramount Сесіль Б. ДеМілль
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Міст через річку Квай» Columbia Сем Шпігель
«Пейтон Плейс» (Peyton Place) 20th Century Джері Уолд
«Сайонара» (Sayonara) Warner Brothers Вільям Гоец
«12 розгніваних чоловіків» United Artists Генрі Фонда, Реджинальд Роуз
«Свідок обвинувачення» (Witness for the Prosecution) United Artists Артур Горнблоу-молодший
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Жіжі» (Gigi) Metro-Goldwyn-Mayer Артур Фрід
«Тітонька Мейм» (Auntie Mame) Warner Brothers Джек Ворнер
«Кішка на розпеченому даху» Metro-Goldwyn-Mayer Лоуренс Вайнгартен
«Не схилили голови» (The Defiant Ones) United Artists, Kramer Стенлі Крамер
«За окремими столиками» (Separate Tables) United Artists Гарольд Хетч
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Бен-Гур» Metro-Goldwyn-Mayer Сем Зімбаліст
«Анатомія вбивства» (Anatomy of a Murder) Columbia Отто Премінгер
«Щоденник Анни Франк» (The Diary of Anne Frank) 20th Century Джордж Стівенс
«Історія черниці» (The Nun's Story) Warner Brothers Генрі Бланк
«Шлях нагору» (Room at the Top) Continental, British Lion Films Джон та Джеймс Вулф

1960-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Квартира» United Artists Біллі Вайлдер
«Форт Аламо» (The Alamo) United Artists Джон Вейн
«Ельмер Гантрі» (Elmer Gantry) United Artists Бернард Сміт
«Сини та коханці» (Sons and Lovers) 20th Century Джері Уолд
«Люди заходу сонця» (The Sundowners) Warner Brothers Фред Циннеманн
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Вестсайдська історія» United Artists Роберт Вайз
«Фенні» (Fanny) Warner Brothers Джошуа Логан
«Пістолети острова Навароне» (The Guns of Navarone) Columbia Карл Форман
«Більярдист» 20th Century Роберт Россен
«Нюрнберзький процес» (Judgment at Nuremberg) United Artists Стенлі Крамер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Лоуренс Аравійський» Columbia Сем Шпігель
«Найдовший день» (The Longest Day) 20th Century Дерріл Занук
«Музикант» (The Music Man) Metro-Goldwyn-Mayer Сем Зімбаліст
«Заколот на Баунті» Metro-Goldwyn-Mayer Аарон Розенберг
«Вбити пересмішника» Universal Алан Пакула
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Том Джонс» (Tom Jones) United Artists Тоні Річардсон
«Америка, Америка» (America America) Warner Brothers Еліа Казан
«Клеопатра» (Cleopatra) 20th Century Волтер Вангер
«Як підкорили захід» (How the West Was Won) Metro-Goldwyn-Mayer Бернард Сміт
«Польові лілеї» (Lilies of the Field) United Artists Ральф Нельсон
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Моя прекрасна леді» (My Fair Lady) Warner Brothers Джек Ворнер
«Бекет» Paramount Гал Б. Воліс
«Доктор Стренджлав, або: Як я перестав хвилюватись і полюбив бомбу» Columbia Стенлі Кубрик
«Мері Поппінс» Walt Disney Pictures Волт Дісней, Білл Волш
«Грек Зорба» 20th Century Міхаліс Какоянніс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Звуки музики» 20th Century Роберт Вайз
«Дорогенька» (Darling) Embassy Джозеф Дженні
«Доктор Живаго» (Doctor Zhivago) Metro-Goldwyn-Mayer Карло Понті
«Корабель дурнів» (Ship of Fools) Columbia Стенлі Крамер
«Тисяча клоунів» (A Thousand Clowns) United Artists Фред Коу
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Людина на всі часи» Columbia Фред Циннеманн
«Елфі» (Alfie) Paramount Гілберт Льюїс
«Росіяни йдуть, росіяни йдуть» (The Russians Are Coming, the Russians Are Coming) United Artists Норман Джуїсон
«Канонерка» (The Sand Pebbles) 20th Century Роберт Вайз
«Хто боїться Вірджинії Вульф?» Warner Brothers Ернест Леман
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Задушливою південною ніччю» (In the Heat of the Night) United Artists Волтер Міріш
«Бонні і Клайд» Warner Brothers, Seven Arts Productions Воррен Бітті
«Доктор Дуліттл» (Doctor Dolittle) 20th Century Артур Джейкобс
«Випускник» Embassy Лоуренс Турман
«Вгадай, хто прийде до обіду» (Guess Who's Coming to Dinner) Columbia Стенлі Крамер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Олівер!» (Oliver!) Columbia Джон Вулф
«Смішна дівчина» (Funny Girl) Columbia Рей Старк
«Лев узимку» AVCO Embassy Мартін Полл
«Рейчел, Рейчел» (Rachel, Rachel) Warner Brothers Пол Ньюман
«Ромео і Джульєтта» Paramount Ентоні Хейвлок-Алан, Джон Брабурн
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Опівнічний ковбой» (Midnight Cowboy) United Artists Джером Хеллман
«Анна на тисячу днів» Universal Гал Б. Воліс
«Буч Кессіді і Санденс Кід» 20th Century Джон Форман
«Хелло, Доллі!» (Hello, Dolly!) 20th Century Ернест Леман
«Дзета» (Z) Cinema V Жак Перрен, Ахмед Рашеді

1970-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Паттон» (Patton) 20th Century Френк Маккарті
«Аеропорт» (Airport) Universal Росс Хантер
«П'ять простих п'єс» (Five Easy Pieces) Columbia Боб Рафелсон, Річард Уекслер
«Історія кохання» Paramount Говард Мінський
«Військово-польовий госпіталь МЕШ» 20th Century Інго Премінгер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Французький зв'язковий» (The French Connection) 20th Century Філіп Д'Антоні
«Механічний апельсин» Warner Brothers Стенлі Кубрик
«Скрипаль на даху» (Fiddler on the Roof) United Artists Норман Джуїсон
«Останній кіносеанс» (The Last Picture Show) Columbia Стефен Дж. Фрідман
«Ніколас і Олександра» (Nicholas and Alexandra) Columbia Сем Шпігель
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Хрещений батько» Paramount Альберт С. Рудді
«Кабаре» Allied Artists Сай Фойер
«Позбавлення» (Deliverance) Warner Brothers Джон Бурмен
«Емігранти» (The Emigrants) Warner Brothers Бенгт Форслунд
«Саундер» (Sounder) 20th Century Роберт Радніц
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Афера» Universal Тоні Білл, Джулія Філліпс, Майкл Філліпс
«Американські графіті» Lucasfilm, Universal Френсіс Форд Коппола, Гарі Кертц
«Шепоти й крики» (Cries and Whispers) New World Pictures Інгмар Бергман
«Той, що виганяє диявола» Warner Brothers Вільям Пітер Блетті
«З шиком» (A Touch of Class) AVCO Embassy Мелвін Френк
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Хрещений батько 2» Paramount Френсіс Форд Коппола, Фред Рус, Грей Фредеріксон
«Китайський квартал» Paramount Роберт Еванс
«Розмова» (The Conversation) Paramount Френсіс Форд Коппола, Фред Рус
«Ленні» (Lenny) United Artists Марвін Уорт
«Пекло в піднебессі» (The Towering Inferno) 20th Century, Warner Brothers Ірвін Аллен
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Пролітаючи над гніздом зозулі» United Artists Саул Зейнц, Майкл Дуглас
«Баррі Ліндон» Warner Brothers Стенлі Кубрик
«Собачий полудень» Warner Brothers Мартін Брегман, Мартін Елхард
«Щелепи» Universal Річард Занук, Девід Браун
«Нашвілл» (Nashville) Paramount Альтман Роберт
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Роккі» United Artists Ірвін Вінклер, Роберт Чартофф
«Вся президентська рать» Warner Brothers Вальтер Кобленц
«Шлях до слави» (Bound for Glory) United Artists Роберт Ф. Блюмоф, Гарольд Леванталь
«Телемережа» Metro-Goldwyn-Mayer, United Artists Ховард Готфрід
«Таксист» Columbia Джулія Філліпс, Майкл Філліпс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Енні Холл» United Artists Чарльз Джофф
«Дівчина для прощання» (The Goodbye Girl) Metro-Goldwyn-Mayer, Warner Brothers Рей Старк
«Джулія» 20th Century Ріард Рот
«Зоряні війни» Lucasfilm, 20th Century Гарі Кертц
«Поворотний пункт» (The Turning Point) 20th Century Герберт Росс, Артур Лорентс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Мисливець на оленів» Universal Баррі Спікінгс, Майкл Ділі, Майкл Чіміно, Джон Певерол
«Повернення додому» (Coming Home) United Artists Джером Хеллман
«Небеса можуть почекати» (Heaven Can Wait) Paramount Воррен Бітті
«Опівнічний експрес» Columbia Алан Маршал, Девід Патнем
«Незаміжня жінка» (An Unmarried Woman) 20th Century Пол Мазурскі, Тоні Рей
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Крамер проти Крамера» Columbia Стенлі Р. Джаффе
«Весь цей джаз» (All That Jazz) 20th Century Роберт Алан Артур
«Апокаліпсис сьогодні» United Artists Френсіс Форд Коппола, Фред Рус, Грей Фредеріксон, Том Стернберг
«Вирватися» (Breaking Away) 20th Century Пітер Єйтс
«Норма Рей» (Norma Rae) 20th Century Тамара Ассєєв, Алекс Роуз

1980-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Звичайні люди» (Ordinary People) Paramount Рональд Л. Шварі
«Скажений бик» United Artists Роберт Чартофф, Ірвін Вінклер
«Дочка шахтаря» (Coal Miner's Daughter) Universal Бернард Шварц
«Тесс» Renn Productions, Timothy Burrill Productions Клод Беррі, Тімоті Баррілл
«Людина-слон» Людина-слон Джонатан Сангер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Вогняні колісниці» Enigma Film Productions Девід Патнем
«Атлантик-Сіті» (Atlantic City) Cine-Neighbor, Selta Films Дені Еру
«Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега» Lucasfilm, Paramount Френк Маршалл
«Червоні» (Reds) Paramount Воррен Бітті
«На золотому озері» (On Golden Pond) ITC, Universal Брюс Гілберт
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Ганді» Columbia Річард Аттенборо
«Вердикт» (The Verdict) 20th Century Fox Річард Занук, Девід Браун
«Іншопланетянин» Universal Стівен Спілберг, Кетлін Кеннеді
«Зниклий» (Missing) Universal Едвард Л'юіс, Мілдред Л'юіс
«Тутсі» Columbia Сідні Поллак, Дік Річардз
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Слова ніжності» (Terms of Endearment) Paramount Джеймс Брукс
«Велике нещастя» (The Big Chill) Columbia Майкл Шамберг
«Костюмер» (The Dresser) Goldcrest, World Film Services Пітер Єйтс
«Ласки Господа» (Tender Mercies) EMI Films, Universal Філіп С. Гобел
«Правильні хлопці» (The Right Stuff) Warner Bros., The Ladd Company Ірвін Вінклер, Роберт Чартофф
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Амадей» Orion Pictures Сол Зенц
«Пригоди солдата» (A Soldier's Story) Columbia Норман Джуїсон, Рональд Л. Шворі, Патрік Палмер
«Місця в серці» (Places in the Heart) TriStar Pictures Арлен Донован
«Подорож до Індії» (A Passage to India) G.W. Films, Thorn EMI Джон Браборн, Річард Гудвін
«Смертоносні поля» (The Killing Fields) Enigma Film Productions Девід Патнем
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«З Африки» (Out of Africa) Universal, Mirage Enterprises Сідні Поллак
«Поцілунок жінки-павука» Island Alive, FilmDallas Pictures, HB Filmes Девід Вейсман
«Свідок» (Witness) Paramount Едвард Філдман
«Барва пурпурова» Warner Bros. Стівен Спілберг, Кетлін Кеннеді, Френк Маршалл, Квінсі Джонс
«Честь сім'ї Пріцці» (Prizzi's Honor) 20th Century Fox, ABC Motion Pictures Джон Фореман
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Взвод» Hemdale Арнольд Копельсон
«Діти меншого Бога» (Children of a Lesser God) Paramount Берт Шугармен, Патрік Палмер
«Кімната з видом» (A Room with a View) Merchant Ivory Ізмаїл Меркант
«Місія» Enigma Film Productions, Goldcrest Films, Kingsmere Девід Патнем, Фернандо Джіа
«Ханна та її сестри» (Hannah and Her Sisters) Orion Роберт Грінхат
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Останній імператор» (The Last Emperor) Recorded Picture Company, Yanco Films, TAO Films, AAA, Soprofilms Джеремі Томас
«Під владою місяця» (Moonstruck) Metro-Goldwyn-Mayer Патрік Палмер, Норман Джуїсон
«Надія і слава» (Hope and Glory) Goldcrest Films, Nelson Entertainment Джон Бурмен
«Фатальний потяг» (Fatal Attraction) Paramount Стенлі Р. Джаффе, Шеррі Ленсінг
«Теленовини» (Broadcast News) 20th Century Fox Джеймс Брукс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Людина дощу» United Artists Марк Джонсон
«Ділова дівчина» (Working Girl) 20th Century Fox Дуглас Вік
«Міссісіпі у вогні» Orion Фредерік Золло, Роберт Коллзбері
«Небезпечні зв'язки» (Dangerous Liaisons) Warner Bros., Lorimar, N.F.H. Productions Норма Хейман, Хенк Мунджан
«Випадковий турист» (The Accidental Tourist) Warner Bros. Лоуренс Кездан, Чарльз Окун, Майкл Грілло
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Шофер міс Дейзі» (Driving Miss Daisy) Warner Bros. Річард Занук, Лілі Фіні Занук
«Моя ліва нога» (My Left Foot) Ferndale Films, Granada Television International Ноел Пірсон
«Товариство мертвих поетів» Touchstone Pictures Стівен Гафт, Пол Джангер Вітт, Тоні Томас
«Поле його мрії» (Field of Dreams) Universal Лоуренс Гордон, Чарльз Гордон
«Народжений четвертого липня» (Born on the Fourth of July) Universal А. Кітман Хо, Олівер Стоун

1990-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Той, що танцює з вовками» TIG Productions Джим Вілсон, Кевін Костнер
«Хрещений батько 3» Paramount, American Zoetrope Френсіс Форд Коппола
«Привид» Paramount Ліза Вайнстайн
«Пробудження» (Awakenings) Columbia Волтер Ф. Паркс, Лоуренс Ласкер
«Славні хлопці» Warner Bros. Ірвін Вінклер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Мовчання ягнят» Orion Pictures Кеннет Утт, Едвард Саксон, Рональд Бозман
«Баґсі» (Bugsy) TriStar Pictures, Mulholland, Baltimore Марк Джонсон, Баррі Левінсон, Воррен Бітті
«Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі» (JFK) Warner Bros. А. Кітман Хо, Олівер Стоун
«Красуня і чудовисько» Disney Дон Хан
«Принц припливів» (The Prince of Tides) Columbia Ендрю С. Карш, Барбра Стрейзанд
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Непрощений» Warner Bros., Malpaso Клінт Іствуд
«Жорстока гра» (The Crying Game) Palace Pictures Стівен Вуллі
«Запах жінки» (Scent of a Woman) Universal Мартін Брест
«Декілька хороших хлопців» (A Few Good Men) Columbia, Castle Rock Entertainment Девід Браун, Роб Рейнер, Ендрю Шейнман
«Садиба Говардс-Енд» (Howards End) Merchant Ivory Ізмаїл Меркант
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Список Шиндлера» Universal, Amblin Entertainment Стівен Спілберг, Джералд Молен, Бранко Лустіг
«Втікач» (The Fugitive) Warner Bros. Арнольд Копельсон
«Заради батька» (In the Name of the Father) Universal, Hell's Kitchen Джим Шерідан
«Решта дня» (The Remains of the Day) Columbia, Merchant Ivory Ізмаїл Меркант, Майк Ніколс, Джон Келлі
«Фортепіано» Jan Chapman Productions Ян Чапмен
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Форрест Гамп» Paramount Венді Фінерман, Стів Тіш, Стів Старкі
«Кримінальне чтиво» Miramax Лоуренс Бендер
«Втеча з Шоушенка» Columbia, Castle Rock Entertainment Нікі Марвін
«Телевікторина» (Quiz Show) Hollywood Pictures Майкл Якобз, Джуліан Крайнін, Майкл Нозік, Роберт Редфорд
«Чотири весілля і похорони» (Four Weddings and a Funeral) PolyGram Filmed Entertainment, Working Title Films Дункан Кенворті
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Хоробре серце» Paramount, Icon Productions, 20th Century Fox Мел Гібсон, Алан Лед-молодший, Брюс Дейві
«Аполлон-13» Universal, Imagine Entertainment Браян Грейзер
«Листоноша» Cecchi Gori Group Tiger Cinematografica, Esterno Mediterraneo Film, Blue Dahlia, Penta Film Маріо Чеккі Горі, Вітторіо Чеккі Горі, Ґаетано Даніеле
«Розум і почуття» (Sense and Sensibility) Columbia, Mirage Ліндсі Доран
«Бейб: Чотириногий малюк» Universal, Kennedy Miller Productions Білл Міллер, Джордж Міллер, Дуг Мітчелл
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Англійський пацієнт» Miramax, Tiger Moth Productions Сол Зенц
«Блиск» Momentum Films Джейн Скотт
«Джеррі Маґваєр» (Jerry Maguire) Gracie Films, TriStar Джеймс Брукс, Лоуренс Марк, Річард Сакаї, Кемерон Кроув
«Таємниці і брехня» (Secrets & Lies) Thin Man Films Сімон Ченнінг-Вільямз
«Фарґо» PolyGram Ітан Коен
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Титанік» Paramount, 20th Century Fox, Lightstorm Entertainment Джеймс Камерон, Джон Ландау
«Краще не буває» TriStar Джеймс Брукс, Бріджит Джонсон, Марія Кавено
«Чоловічий стриптиз» (The Full Monty) Redwave Films Умберто Пасоліні
«Розумник Вілл Хантінг» Miramax Лоуренс Бендер
«Таємниці Лос-Анджелеса» Warner Bros. Кертіс Хенсон, Арнон Мілчен, Майкл Натенсон
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Закоханий Шекспір» Miramax, Universal, Bedford Falls Company Девід Парфітт, Донна Джильйотті, Гарві Вайнштайн, Едвард Цвік, Марк Норман
«Єлизавета» PolyGram Filmed Entertainment, Gramercy Шекхар Капур, Елісон Оуен, Ерік Філлнер, Тім Бівен
«Життя прекрасне» Melampo Cinematografica, Pacific Pictures Ельда Феррі, Джіанлуджі Браччі
«Врятувати рядового Райана» DreamWorks, Paramount Стівен Спілберг, Ян Брюс, Марк Гордон, Гарі Левінсон
«Тонка червона лінія» 20th Century Fox Роберт Майкл Гейслер, Грант Хілл, Шила Девіс Лоуренс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Краса по-американськи» DreamWorks Брюс Коен, Ден Джинкс
«Зелена миля» Castle Rock Entertainment, Warner Bros. Френк Дарабонт, Девід Велдс
«Правила виноробів» Miramax, FilmColony Річард Гладштейн
«Своя людина» Touchstone, Forward Pass Productions Пітер Ян Брюгге, Майкл Манн
«Шосте відчуття» Hollywood, Spyglass Entertainment Кетлін Кеннеді, Френк Маршалл, Беррі Мендел

2000-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Гладіатор» DreamWorks, Universal Дуглас Вік, Девід Франзоні, Бранко Люстіґ
«Тигр, що підкрадається, дракон, що зачаївся» Sony Pictures Classics Вільям Конг, Хсу Лі Конг, Енг Лі
«Трафік» (Traffic) USA Films, Bedford Falls Company Едвард Цвік, Маршалл Херсковіц, Лора Бікфорд
«Шоколад» Miramax Девід Браун, Кіт Голден, Леслі Холлеран
«Ерін Брокович» Universal, Columbia, Jersey Films Денні ДеВіто, Майкл Шамберг, Стейсі Шер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Ігри розуму» DreamWorks, Universal Брайан Грейзер, Рон Говард
«У спальні» Miramax Грехем Лідер, Росс Катц, Тодд Філд
«Володар перснів: Хранителі Персня» New Line Cinema, Wingnut Films Пітер Джексон, Френ Велш, Барі Осборн
«Ґосфорд-парк» (Gosford Park) Sandcastle 5 Productions, Zestwick Роберт Альтман, Боб Балабан, Девід Леві
«Мулен Руж!» 20th Century Fox, Bazmark Баз Лурманн, Фред Барон, Мартін Браун
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Чикаго» Miramax Мартін Річардс
«Банди Нью-Йорка» Miramax Альберто Гримальді, Гарві Вайнштейн
«Володар перснів: Дві вежі» New Line Cinema, Wingnut Films Пітер Джексон, Френ Велш, Барі Осборн
«Піаніст» RP Productions, Heritage Films, Babelsberg Studios, Runteam Роман Полянський, Роберт Бенмусса, Ален Сард
«Години» Paramount, Miramax Роберт Фокс, Скотт Рудін
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Володар Перснів: Повернення короля» New Line Cinema, Wingnut Films Пітер Джексон, Френ Велш, Барі Осборн
«Таємнича ріка» Warner Bros., Malpaso Роберт Лоренц, Джуді Хойт, Клінт Іствуд
«Труднощі перекладу» Focus Features Росс Катц, Софія Коппола
«Фаворит» (Seabiscuit) DreamWorks, Universal Кетлін Кеннеді, Френк Маршалл, Гері Росс
«Володар морів: На краю землі» 20th Century Fox, Miramax, Universal Семюел Голдвін молодший, Пітер Вейр, Дункан Хендерсон
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Крихітка на мільйон доларів» Warner Bros., Malpaso Клінт Іствуд, Том Розенберг, Альберт С. Рудді
«Авіатор» Warner Bros., Miramax Майкл Манн, Грем Кінг
«Чарівна країна» Miramax Неллі Беллфлауер, Річард Н. Гладштейн
«На узбіччі» Fox Searchlight Pictures Майкл Лондон
«Рей» (Ray) Universal, Anvil Films Тейлор Хекфорд, Стюарт Бенджамін, Говард Балдвін
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Зіткнення» BlackFriar's Bridge, Harris Company, ApolloProScreen Пол Гаґґіс, Кеті Шульман
«Горбата гора» Focus Features Діана Оссана, Джеймс Шамус
«Добраніч і хай вам щастить» Section Eight Productions Грант Хеслов
«Капоте» United Artists, A-Line Pictures, Cooper's Town Productions, Infinity Media Керолайн Барон, Вільям Вінс, Майкл Оувен
«Мюнхен» DreamWorks, Universal Кетлін Кеннеді, Беррі Мендел, Стівен Спілберг
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Відступники» Warner Bros., Plan B Pictures, Initial Entertainment Group, Vertigo Entertainment Грем Кінг
«Вавилон» Paramount Vantage, Anonymous Content, Zeta Film Стів Голін, Алехандро Гонсалес Іньярріту, Джон Кілік
«Листи з Іодзіми» Warner Bros., Malpaso Клінт Іствуд, Стівен Спілберг, Роберт Лоренц
«Маленька міс Щастя» Fox Searchlight Девід Т. Френдлі, Пітер Сараф, Марк Тертлтауб
«Королева» (The Queen) Granada Productions Енді Гарріс, Крістін Ланган, Трейсі Сіворд
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Старим тут не місце» Miramax, Paramount Vantage Джоел Коен, Ітан Коен, Скотт Рудін
«Джуно» (Juno) Fox Searchlight Ліанна Хелфон, Мейсон Новік, Рассел Сміт
«Майкл Клейтон» Warner Bros. Дженніфер Фокс, Керрі Орент, Сідні Поллак
«Нафта» Paramount Vantage, Miramax Пол Томас Андерсон, Даніель Лупі, ДжоАнн Сілар
«Спокута» Working Title Тім Беван, Ерік Фелнер, Пол Уебстер
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Мільйонер із нетрів» Celador, Film4 Productions Крістіан Колсон
«Загадкова історія Бенджаміна Баттона» Paramount, Warner Bros. Кетлін Кеннеді, Френк Маршалл, Сін Чеффін
«Фрост проти Ніксона» Universal, Imagine, Working Title Ерік Феллнер, Браян Ґрейзер, Рон Говард
«Гарві Мілк» Focus Features Брюс Коен, Ден Джинкс
«Читець» The Weinstein Co., Mirage, Neunte Babelsberg Film Ентоні Мінгелла, Сідні Поллак, Донна Ґіґліотті, Редмонд Морріс
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Володар бурі» Voltage Pictures, First Light Productions, Kingsgate Films Кетрін Бігелоу, Марк Боал, Ніколас Шартьє, Грег Шапіро
«Аватар» 20th Century Fox, Lightstorm Entertainment Джеймс Камерон, Джон Ландау
«Невидима сторона» Warner Bros., Alcon Entertainment Бродерік Джонсон, Ендрю Косов, Джил Неттер
«Дев'ятий округ» Wingnut Films, TriStar Pictures Пітер Джексон, Керолінн Каннінгем
«Виховання почуттів» (An Education) Finola Dwyer Productions, Wildgaze Films Філона Двайєр, Аманда Поузі
«Безславні виродки» The Weinstein Co., Universal, Band Apart, Zehnte Babelsberg Film Лоуренс Бендер
«Скарб» LionsGate, Lee Daniels Entertainment, Smokewood Entertainment Лі Деніелс, Сара Сігел-Магнесс, Гарі Магнесс
«Серйозна людина» Focus Features, Working Title Films, Mike Zoss Productions Джоел Коен, Ітан Коен
«Вперед і вгору» Disney, Pixar Джонас Рівера
«Вище неба» Paramount, The Montecito Picture Company Деніел Дубіккі, Айван Райтман, Джейсон Райтман

2010-і[ред.ред. код]

Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Промова короля» The Weinstein Co., Momentum Pictures, UK Film Council, See-Saw Films, Bedlam Productions Лейн Каннінґ, Емілі Шерман, Ґарет Анвін
«Боєць» The Weinstein Co., Paramount, Mandeville Films Девід Гоберман, Тодд Ліберман, Марк Волберг
«Початок» Warner Bros., Legendary Pictures, Syncopy Films Крістофер Нолан, Емма Томас
«Дітки в порядку» Focus Features, Gilbert Films Джеффрі Леві-Гінт, Гері Гілберт, Селін Ретрей
«Чорний лебідь» Fox Searchlight, Cross Creek Pictures, Phoenix Pictures Майк Мідавой, Браян Олівер, Скотт Франклін
«127 годин» Fox Searchlight, Pathé, Everest Entertainment Крістіан Колсон, Джон Смітсон, Денні Бойл
«Соціальна мережа» Columbia, Scott Rudin Productions, Trigger Street Скотт Рудін, Дана Брунетті, Майкл-де-Лука, Шон Чаффін
«Історія іграшок 3» Disney, Pixar Дарла К. Андерсон
«Справжня мужність» Paramount, Skydance Productions, Mike Zoss Productions Джоел Коен, Етан Коен, Скотт Рудін
«Зимова кістка» Roadside Attractions Алікс Медіган, Енн Роселіні
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Артист» The Weinstein Co., Warner Bros., Entertainment Film Distributors, La Petite Reine, ARP Sélection, Studio 37, La Class Americane, France 3 Cinema, U Film, Jouror Productions, JD Prod, Wild Bunch Тома Лангманн
«Нащадки» Fox Searchlight Джим Бурк, Олександр Пейн, Джим Тейлор
«Надзвичайно гучно і неймовірно близько» (Extremely Loud and Incredibly Close) Warner Bros., Scott Rudin Productions Скотт Рудін
«Прислуга» (The Help) DreamWorks, Touchstone, Participant Media, Imageation Abu Dahbi Брансон Грін, Кріс Коламбус, Майкл Барнатан
«Хранитель часу» Paramount, GK Films Грехем Кінг, Мартін Скорсезе
«Опівночі в Парижі» Sony Pictures Classics Летті Аронсон, Стівен Тененбаум
«Людина, яка змінила все» Columbia, Scott Rudin Productions, Michael De Luca Productions Майкл Де Лука, Річард Горовіц, Бред Пітт
«Древо життя» Fox Searchlight, River Road Entertainment Сара Грін, Вільям Полад, Грант Хілл, Діді Гарднер
«Бойовий кінь» DreamWorks, Touchstone, Amblin Entertainment Кетлін Кеннеді, Стівен Спілберг
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«Арго» Warner Bros., GK Films, Smokehouse Pictures Бен Аффлек, Джордж Клуні, Ґрант Геслоу
«Любов» Les Films du Losange, X Filme Creative Pool, Wega Film Production Маргарет Менегоз, Стефан Арндт, Вейт Гейдушка, Маякл Кац
«Звірі дикого Півдня» Fox Searchlight, Cinereach Майкл Ґоттвальд, Ден Джанві, Джош Пенн
«Джанґо вільний» The Weinstein Co., Columbia, Band Apart Реджіналд Гадлін, Стейсі Шер, Пілар Севон
«Життя Пі» 20th Century Fox Енг Лі, Джил Неттер, Девід Уомарк
«Лінкольн» DreamWorks, Touchstone, 20th Century Fox Стівен Спілберг, Кетлін Кеннеді
«Знедолені» Universal, Working Title Films, Cameron Mackintosh Limited Тім Беван, Ерік Феллнер, Дебра Гейворд, Камерон Макінтош
«Збірка промінців надії» The Weinstein Co. Брюс Коен, Донна Ґіґліоті, Джонатан Ґордон
«Тридцять хвилин по півночі» Columbia, Annapurna Pictures Кетрін Біґелоу, Колін Вілсон, Грег Шапіро, Тед Шиппер, Меган Еллісон
Лауреат і номінанти Кінокомпанія Продюсер
«12 років рабства» Fox Searchlight, Regency Enterprises, River Road Entertainment, Plan B Entertainment, New Regency, Film4 Productions Бред Пітт, Деде Ґарднер, Джеремі Клейнер, Стів Макквін, Ентоні Катаґас
«Американська афера» Columbia, Atlas Entertainment, Annapurna Pictures Чарльз Ровен, Річард Сакл, Меґан Еллісон, Джонатан Ґордон
«Капітан Філліпс» Columbia, Michael De Luca Productions, Scott Rudin Productions, Trigger Street Скотт Рудін, Дана Брунетті, Майкл Де Лука
«Далласький клуб покупців» Focus Features, Truth Entertainment,Voltage Pictures Роббі Бреннер, Рейчел Вінтер
«Гравітація» Warner Bros. Pictures, Esperanto Filmoj, Heyday Films Альфонсо Куарон, Девід Хейман
«Вона» Warner Bros. Pictures, Entertainment Film Distributors, Annapurna Pictures Меган Еллісон, Спайк Джонз, Вінсент Ландей
«Небраска» Paramount Vantage, FilmNation Entertainment Альберт Бергер, Рон Єркса
«Філомена» The Weinstein Company, Pathé, BBC Films, British Film Institute, Canal+, Cine+, Baby Cow Productions, Magnolia Mae Films Габріелла Тана, Стів Куган, Трейсі Сіворд
«Вовк із Волл-стріт» Red Granite Pictures, Sikelia Productions, Appian Way, EMJAG Productions, Paramount, Universal Pictures Мартін Скорсезе, Леонардо ДіКапріо, Джої Макфарланд, Емма Тіллінджер Коскофф

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «82nd Academy Awards® to Feature 10 Best Picture Nominees». Press Releases (англ.). oscars.org. 2009-06-24. Процитовано 2013-02-20. 
  2. «Academy Builds Surprise Into Best Picture Rules». Press Releases (англ.). oscars.org. 2011-06-14. Процитовано 2013-02-20. 

Посилання[ред.ред. код]