Ніколь Кідман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
  • Ніколь Кідман
    англ. Nicole Mary Kidman
    Nicole Kidman Cannes 2017 2.jpg
    Ім'я при народженні Ніколь Мері Кідман
    Народилася 20 червня 1967(1967-06-20)[4][5][…] (55 років)
    Гонолулу, Гаваї, США[2]
    Громадянство США США
    Австралія Австралія
    Релігія католицтво
    Діяльність акторка, співачка
    Alma mater Північносіднейська старша школа для дівчатd
    Заклад ЮНІСЕФ
    Роки діяльності 1983 — дотепер
    У шлюбі з Кіт Урбан
    Діти Сандей Урбанd, Фейт Урбанd і Connor Cruised
    Батьки Ентоні Кідманd
    Джанель Кідманd
    Брати / сестри Антонія Кідман
    IMDb nm0000173
    Нагороди та премії
    Кавалер ордена Австралії

    «Оскар» (2003)
    «Золотий глобус» (1996, 2002, 2003, 2018, 2022)
    BAFTA (2003)

    CMNS: Ніколь Кідман у Вікісховищі
    Q:  Висловлювання у Вікіцитатах

    Ніко́ль Ме́рі Кі́дман (англ. Nicole Mary Kidman; нар. 20 червня 1967, Гонолулу, Гаваї) — австралійська[8] акторка, співачка та продюсерка, одна з найвисокооплачуваніших зірок Голлівуду. Лауреатка премії «Оскар» (2003), п'ятиразова лауреатка премії «Золотий глобус» (1996, 2002, 2003, 2018, 2022), дворазова — прайм-тайм премії «Еммі» (2017, продюсерка і акторка мінісеріалу), лауреатка премії Гільдії кіноакторів (2018) та багатьох інших.[9]

    Життєпис[ред. | ред. код]

    Молоді роки[ред. | ред. код]

    Народилася 20 червня 1967 року в Гонолулу, адміністративному центрі американського штату Гаваї.

    Її батьки — Ентоні Девід Кідман та Джанель Енн Макнейл — вихідці з Шотландії та Ірландії, обоє народилися в Австралії.

    2004 року

    З чотирьох років Ніколь почала займатися балетом. Захоплення танцями привело її до Австралійського театру для молоді, а потім до Театру Філіп-стріт, де майбутня акторка крім акторського хисту вдосконалювала вокальні навички і вивчала історію театру.

    Вперше на екрані з'явилася в музичному відеокліпі співачки Пет Вілсон Bop Girl у 1983 році; майбутній зірці тоді виповнилося 15 років. Того ж року Ніколь Кідман почала зніматися на телебаченні та в кіно, серед перших її робіт фільми «Бандити на велосипедах» (BMX Bandits) і «Різдво Буша» (Bush Christmas).

    У 1980-х роках знялася в кількох австралійських фільмах і телепостановках — серед них найпопулярнішим став мінісеріал «Бангкок Гілтон»[en] — історія австралійської туристки, засудженої в Таїланді на смертну кару за помилковим звинуваченням у зберіганні наркотиків. Гра молодої актриси вразила не тільки глядачів, а й критиків, серіал придбали для перегляду у багатьох країнах. В 1989 році Кідман знялася у трилері «Мертвий штиль» (Dead Calm), який з успіхом пройшов у світовому прокаті.

    Початок американської кар'єри[ред. | ред. код]

    Після успіху «Мертвого штилю» Ніколь Кідман запросили до Голлівуду, де вона отримала роль у фільмі «Дні грому». Під час знімання Кідман зійшлася з Томом Крузом; швидко між акторами виник бурхливий роман, вони побралися 24 грудня 1990 року. Заради Ніколь Круз покинув першу дружину, акторку Мімі Роджерс. Том Круз і Ніколь Кідман знялися разом ще в двох проєктах: костюмованій сазі «Далеко-далеко» Рона Говарда (1992) і останньому фільмі режисера Стенлі Кубрика «З широко заплющеними очима» (1999). Невдовзі після закінчення роботи над фільмом Том і Ніколь розлучилися. Вважають, що до фільму Кубрика кар'єра Кідман складалася не найкращим чином. Навіть участь у блокбастері «Бетмен назавжди» (в якому Ніколь з'явилася на екрані разом з такими кінозірками, як Джим Керрі, Томмі Лі Джонс, Вел Кілмер, Дрю Беррімор і Кріс О'Доннел) не зробило її справжньою зіркою Голлівуду. Про Ніколь переважно згадували як про дружину Тома Круза. Критика звернула увагу на Кідман у 1996 році, після того, як вона знялася у сатиричній трагікомедії Ґаса Ван Сента «Померти заради» у ролі телеведучої Сюзанни Стоун-Марето, схибленій на кар'єрі і здатній на шляху до слави і публічного визнання зважитися на будь-який злочин, навіть на вбивство. За цей фільм Кідман пророкували номінацію на «Оскар», акторку висували на здобуття найвизначніших кінонагород Америки і вона навіть виграла «Золотий глобус» у номінації «Найкраща акторка в мюзиклі чи комедії», але оскарівський комітет віддав перевагу іншим кандидатам.

    У кінці 90-х Ніколь Кідман зіграла в кількох фільмах, які досить успішно пройшли у світовому прокаті (можна згадати бойовик «Миротворець» з Джорджем Клуні і комедію-трилер «Практична магія» з Сандрою Буллок). Добре зустріли і її участь в екранізації похмурого роману Генрі Джеймса «Портрет леді», однак стрічка не мала помітного успіху у глядачів.

    Сучасний період[ред. | ред. код]

    2006 року

    Справжній прорив стався 2001 року, коли дійшов кінця дворічний процес розлучення між Кідман та Крузом, і на екрани вийшов довгоочікуваний фільм австралійського режисера База Лурманна «Мулен Руж!». В цьому фільмі-мюзиклі, в якому витончено переплітаються декадентський кітч з елементами давньогрецької трагедії, Кідман зіграла куртизанку на ім'я Сатін. Щоб дістати суму, потрібну для перетворення кабаре, де вона працює, у справжній музичний театр, смертельно хвора героїня Кідман мусить спокусити багатого лиходія Герцога (Річард Роксберг); дуже не до речі, Сатін закохується в поета-жебрака (Еван Макгрегор), якого винайняли написати першу п'єсу для майбутнього театру. Трагічна історія кохання розігрується в фільмі Лурмана в ритмі канкану на фоні розкішних паризьких декорацій і супроводжується переспівами пісень Елтона Джона, «Бітлз», Мадонни, «Queen» та інших популярних виконавців; свої музичні номери обидві зірки фільму — Кідман та Макгрегор — виконали самостійно. Майстерна різноманітна гра Ніколі Кідман справила сильне враження на критиків. За цей фільм акторку номінували на премію «Оскар».

    Наступним важливим етапом у кар'єрі акторки стала роль Ґрейс Стюарт у містичному трилері Алехандро Аменабара «Інші». Ця роль закріпила за Кідман славу кінозірки, здатної збирати повні зали в кінотеатрах. Маючи бюджет у 17 млн доларів, фільм зібрав більше двохсот мільйонів у світовому прокаті та отримав прихильні відгуки критиків, які привітали сутінкову атмосферу і нетривіальний розвиток сюжету знятої в напівтонах стрічки. Гра Кідман, яка перевтілилася для цього фільму в хічкоківську блондинку a-la Ґрейс Келлі, також була оцінена найкращими епітетами, за роль у «Інших» акторку номінували на премію «Золотий глобус».

    Розлучення з Томом Крузом супроводжувалося у Ніколь тривалою депресією. У 2001 році акторка отримує складну роль англійської письменниці Вірджинії Вулф у фільмі «Години» режисера Стівена Долдрі за однойменним романом Майкла Канінгема, що отримав Пулітцерівську премію в 1999 році. Фільм (як і книга Канінгема) описує один день з життя трьох жінок, розкиданих у часі, але пов'язаних одна з одною психологічним романом Вулф «Місіс Делловей», що вплинув на їх долі. Крім Кідман у фільмі задіяний першокласний акторський склад: Джуліанн Мур, Меріл Стріп, Ед Гарріс, Тоні Коллетт та Клер Дейнс. Ця стрічка стала однією з найгучніших прем'єр 2002 року, а Кідман дістала приз Берлінського кінофестивалю, премію БАФТА, премію «Золотий глобус» і, нарешті, премію «Оскар» за роль Вулф.

    Зліт кар'єри[ред. | ред. код]

    2003 рік виявився дуже успішним для Кідман. Вона знялася в експериментальному фільмі одного з найвідоміших і суперечливих європейських кінорежисерів данця Ларса фон Трієра «Догвіль». Фільм отримав значний розголос. Реакція на цю стрічку Трієра була неоднозначною — якщо в Європі «Догвіль» був відзначений серед головних досягнень кінематографу останніх років, то американська критика зустріла фільм щонайменше вороже. Того ж 2003 року акторка виконала головну роль у фільмі-екранізації знаменитого роману Філіпа Рота «Заплямована репутація», де грала разом з Ентоні Гопкінсом; окрім того, на екрани вийшла епічна драма Ентоні Мінгелла «Холодна гора» (за однойменним романом Чарльза Фрейзера), де Кідман знялася разом з Рене Зеллвегер і Джудом Лоу. З трьох проєктів відносно успішним виявився лише останній: фільм зібрав понад 176 млн доларів у світовому прокаті й отримав 7 номінацій на премію «Оскар».

    З чотирьох наступних фільмів Ніколі Кідман два не мали широкого успіху у публіки та критиків. Кідман спробувала утвердитися в амплуа комедійної акторки і взяла участь у двох високобюджетних комедіях. Перша — «Степфордські дружини», ремейк однойменного фільму 1974 року, знятого за романом Айри Левіна. Друга стрічка — «Відьма», широкоекранна версія популярного в Америці телесеріалу Bewitched, стала не дуже успішною у фінансовому відношенні. За роль у цьому фільмі вона отримала антинагороду «Золота малина». У 2005 році на екрани вийшов політичний трилер Сідні Поллака «Перекладачка» за участю Ніколі Кідман та Шона Пенна, але й ця стрічка запам'яталася глядачам хіба тим, що її знімання відбувалися у справжніх будівлях ООН (до того в приміщення ООН не пускали жодну фільмову групу), аж ніяк не видатними художніми принадами.

    Особливе місце в фільмографії Кідман посідає фільм «Народження» — камерна історія, зафільмована знаменитим кліпмейкером Джонатаном Глейзером, за участю Денні Г'юстона, Енн Гейч, Лорен Беколл і Кемерона Брайта. Ще до прем'єри на Венеціанському кінофестивалі у 2004 році фільм спричинив скандал: у пресу просочилося повідомлення про те, що за сюжетом героїня Кідман займається сексом з 10-річним хлопчиком і стрічку заочно звинуватили в педофілії. Ця обставина стала причиною невиходу «Народження» у широкий прокат у США. За роль Анни, яка важко переживає передчасну смерть чоловіка і стає жертвою афери десятирічного хлопчика, що видає себе за реінкарнацію її чоловіка, Кідман отримала номінацію на премію «Золотий глобус».

    2010 року за найкращу жіночу роль у фільмі «Кроляча нора» Ніколь Кідман номінована на премії «Золотий глобус» та «Оскар». Ніколь також виступила продюсером цієї стрічки.

    Особисте життя[ред. | ред. код]

    Стосунки та родина[ред. | ред. код]

    Кідман була заміжня двічі. Перший чоловік — Том Круз. Вони познайомились незадовго до знімання у фільмі «Дні грому», в якому вони грали головні ролі. Пара взяла шлюб у грудні 1990 року. Під час шлюбу вони усиновили двох дітей: доньку Ізабеллу Джейн Круз (1992 р.н.) та сина Коннора Ентоні Круза (1995 р.н.). Однак у лютому 2001 року Круз раптово подав на розлучення, посилаючись на «непримиренні розбіжності» та попросивши спільну опіку над їхніми дітьми.[10] У 2015 році колишній керівник Церкви Саєнтології Марк Ратбун заявив у документальному фільмі, що йому доручили «сприяти розриву Круза з Ніколь Кідман».[11] Круз послідовник цієї церкви з 1986 року.[12]

    25 червня 2006 року Кідман вийшла заміж за австралійського кантрі-співака Кіта Урбана. Познайомились Ніколь і Кіт в Лос-Анджелесі в січні 2005 року на події, організованій на честь знаменитих вихідців з Австралії.[13]. У них двоє доньок. Перша донька пари Сандей Роуз народилася в 2008 році в Нешвіллі.[14]. Другу доньку виносила сурогатна мати, проте дитина біологічно від Ніколь та Кіта. Донька Фейт Маргарет народилась 28 грудня 2010 року у Нешвіллі.[15] Станом на 2021 рік подружжя досі разом.[16]

    Релігійні погляди[ред. | ред. код]

    Кідман народилась та виховувалась в ірландській католицькій родині. Вона і надалі сповідує католицьке християнство, відвідує богослужіння. Певний період під час шлюбу з Крузом вона цікавилась саєнтологією, проте після розлучення продовжила бути католичкою. Протягом декількох місяців Кідман вивчала курс теології (релігієзнавства) в Університеті Пеппердайн в Малібу (Каліфорнія). В інтерв'ю журналістам видання Philippine Daily Enquirer Ніколь Кідман сказала про свої релігійні погляди так: «Мною керує католицизм. У мене, безумовно, є сильна віра. Я намагаюся регулярно ходити до церкви та сповідатися».[17]

    Політичні погляди та громадська діяльність[ред. | ред. код]

    Кідман збирала гроші для знедолених дітей по всьому світу та привертала до них увагу. У 1994 році вона була призначена послом доброї волі від ЮНІСЕФ.[18]

    Ніколь Кідман також є послом ЮНІСЕФ в Австралії та амбасадоркою Сіднейської дитячої лікарні Рендвік. Вона контактувала та підтримувала пацієнтів та їхні сім'ї, робила фінансові внески в лікарню.

    Кідман також активно підтримує Австралійський театр для молоді, який базується в Сіднеї. Свою співпрацю з театром вона почала в 1982 році. У 1993 році вона прийняла прохання стати амбасадором компанії, а в 2000 році стала головним фінансовим спонсором театру разом з Fox Studios і Nine Network.[19]

    Під час знімання в Румунії у 2002 році Кідман на власні очі була свідком тяжкого становища тисяч дітей, які залишилися сиротами та покинутими в цій країні. З 2003 року Кідман стала меценатом щорічного збору коштів FARA, організації, яка підтримувала дітей в Румунії. Також вона брала участь у благодійних заходах цієї організації.[20][19]

    Кідман виступає за права жінок. Вона виголосила промову перед Комітетом палати представників Сполучених Штатів із закордонних справ на підтримку міжнародного закону про протидію насильству над жінками. Акторка назвала насильство над жінками «найбільш систематичним і поширеним порушенням прав людини у світі. Ця проблема зачіпає кожну третю жінку». З 2006 року Ніколь Кідман посол доброї волі від фонду ООН-Жінки (структура Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок).[21] Вона також брала участь у зборі коштів кампаній, які стосуються боротьби з насильством над жінками[22].

    У 2006 році вона також приєдналася до Little Tee Campaign — кампанії, мета якої зібрати гроші для підтримки жінок, які лікуються від раку молочної залози. Кідман брала участь в створенні дизайну футболок та жилетів, щоб зібрати гроші від продажу на благодійність.[23] Вона з іншими акторами також брала участь в зборі коштів на дослідження раку грудей. Ця тема близька для акторки, адже її матір лікувалась і поборола рак грудей у 1984 році. Це трапилось як раз після початку кар'єри Кідман (її дебют відбувся у 16). Ніколь була у 17-річному віці, взяла паузу від кар'єри та доглядала за матір'ю під час її лікування. Вона навіть пройшла курс масажу, щоб допомогти мамі у реабілітації.[24] Ніколь Кідман також мала підозру на рак у 2004 році. Кідман також брала участь в кампаніях для збільшення фінансування досліджень та підвищення рівня обізнаності щодо раку у жінок. Крім цього, акторка була першою головою правління Фонду жіночого здоров'я в університеті Лос-Анджелеса (UCLA).[25].

    Участь Кідман в іншій кампанії, «Ключ до лікування», допомогла зібрати 400 000 доларів для безпосередньої підтримки клінічних досліджень раку серед жінок. Її участь у 2003 році в щорічній благодійній вечері «Незабутній вечір» у Лос-Анджелесі (кампанія для збору коштів на дослідження жіночого раку) допомогла зібрати 9 мільйонів доларів на програми в Лос-Анджелесі (включаючи UCLA) і 2,7 мільйона доларів на такі програми по всій країні.[26]

    Фільмографія[ред. | ред. код]

    Рік Фільм Оригінальна назва Роль Примітки
    1983 Бандити на велосипедах BMX Bandits Джуді
    Різдво Буша Bush Christmas Елен
    До кісткового мозку Skin Deep Шина Гендерсон
    Нагінка через ніч Chase Through the Night Петра
    1983-1985 Five Mile Creek Енні телесеріал
    1984 Метью і син Matthew and Son Бріджит Еліотт
    1985 Примарний світ Wills & Burke Джулія Метьюз
    Мельбурнський кубок Archer's Adventure Кетрін
    Переможці Winners Керол Тріґ телесеріал
    1986 Верхи на вітрі Windrider Джейд
    1987 Ніч танцюючих тіней Watch the Shadows Dance Емі Ґебріел
    Мала частина The Bit Part Мері
    Вікно у життя Room to Move Керол Тріґ
    Австралієць у Римі Un Australiana a Roma Джілл
    В'єтнам Vietnam Меган Ґоддард
    1988 Смарагдове місто Emerald City Гелен
    1989 Мертвий штиль Dead Calm Рей Інґрем
    «Бангкок Гілтон»[en] Bangkok Hilton Катріна Стентон телесеріал
    1990 Дні грому Days of Thunder доктор Клер Левицькі
    1991 Флірт Flirting Нікола Редкліф
    Біллі Батгейт Billy Bathgate Дрю Престон
    1992 Далека країна Far and Away Шенон Крісті
    1993 Готова на все Malice Трейсі Кенсінґер
    Моє життя My Life Ґейл Джонс
    1995 Померти заради To Die for Сюзан Стоун-Маретто
    Бетмен назавжди Batman Forever доктор Чейз Мерідієн
    1996 Лідер The Leading Man камео — вручає нагороду
    Портрет леді The Portrait of a Lady Ізабель Арчер
    1997 Миротворець The Peacemaker доктор Джулія Келлі
    1998 Практична магія Practical Magic Джилліан Овенс
    1999 Із широко заплющеними очима Eyes Wide Shut Еліс Герфорд
    2001 Мулен Руж! Moulin Rouge! Сатін
    Інші The Others Ґрейс Стюарт
    Іменинниця Birthday Girl Надя/Софі
    2002 Години The Hours Вірджинія Вулф
    2003 Догвіль Dogville Ґрейс Маргарет Малліґан
    Заплямована репутація The Human Stain Фавнія Фарлі
    Холодна гора Cold Mountain Ада Монро
    2004 Степфордські дружини The Stepford Wives Джоанна Ебергарт
    Народження Birth Анна
    2005 Перекладачка The Interpreter Сильвія Брук
    Чаклунка Bewitched Ізабель Біґелов
    2006 Хутро Fur Діана Арбус
    Веселі ніжки Happy Feet Норма Джин
    2007 Вторгнення The Invasion Керол Беннел
    Марґо на весіллі Margot at the Wedding Марґо Зеллер
    Золотий компас His Dark Materials: The Golden Compass Маріса Колтер
    2008 Австралія Australia леді Сара Ешлі
    2009 Дев'ять Nine Клавдія Нарді
    2010 Кроляча нора Rabbit Hole Бекка Корбетт
    2011 Дружина напрокат Just Go with It Девлін Адамс
    2011 Що приховує брехня Trespass Сара Міллер
    2012 Газетяр Paperboy Шарлотта Брес
    2012 Гемінґвей та Ґеллгорн Hemingway and Gellhorn Марта Геллгорн телефільм
    2013 Стокер Stoker Еві (Евелін) Стокер
    2014 Перед сном Before I go to sleep Крістін Лукас
    2014 Пригоди Паддінгтона Paddington Міллісент
    2014 Принцеса Монако Grace of Monaco Грейс Келлі
    2015 Королева пустелі Queen of the Desert Гертруда Белл
    2015 Секрет у їхніх очах Secret in Their Eyes Клер
    2015 Чужа земля Strangerland Кетрін Паркер
    2016 Лев Lion Сью Брірлі
    Геній Genius Елін Бернштейн
    Хранителі Дверей Xiao men shen голос
    2017 Обдурений The Beguiled Марта Фартсворт
    Як розмовляти з дівчатами на вечірках How to Talk to Girls at Parties королева Бодіацеї
    2017-2019 Велика маленька брехня Big Little Lies Селеста Райт телесеріал
    2018 Аквамен Aquaman Атланна
    Зниклий хлопчик Boy Erased Ненсі
    Час відплати Destroyer Ерін Белл
    2019 Щиголь The Goldfinch Саманта Барбур
    Сенсація Bombshell Гретхен Карлсон
    2020 Знищення The Undoing Грейс Фрейзер мінісеріал
    2021 Дев'ять ідеальних незнайомців Nine Perfect Strangers Маша телесеріал
    2021 Бути Рікардо Being the Ricardos Люсіль Болл
    2022 Варяг The Northman королева Ґудрун
    2023 Аквамен і загублене королівство Aquaman and the Lost Kingdom Атланна

    Музична діяльність[ред. | ред. код]

    Ніколь Кідман відома і як співачка. Вона сама виконала свої партії в фільмі «Мулен Руж!»[27] , а записаний нею разом з британським співаком Роббі Вільямсом сингл Somethin’ Stupid посів перше місце в британському чарті, де протримався три тижні поспіль. Ця пісня також очолювала хіт-паради у в Новій Зеландії[28], Португалії[29] та країнах Європи.

    У 2012 році Кідман також озвучила аудіокнигу «До маяка» відомої письменниці Вірджинії Вульф (ця книга входить у перелік «100 найкращих романів модерністської літератури»).[30]

    Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

    Нагорода Рік Категорія Робота Результат
    Оскар 2002 Найкраща жіноча роль Мулен Руж! Номінація
    2003 Години Перемога
    2011 Кроляча нора Номінація
    2017 Найкраща жіноча роль другого плану Лев Номінація
    2022 Найкраща жіноча роль Бути Рікардо Номінація
    БАФТА 1996 Найкраща жіноча роль Померти заради Номінація
    2002 Інші Номінація
    2003 Години Перемога
    2017 Найкраща жіноча роль другого плану Лев Номінація
    Золотий глобус 1992 Найкраща жіноча роль другого плану Біллі Батґейт Номінація
    1996 Найкраща жіноча роль — комедія або мюзикл Померти заради Перемога
    2002 Мулен Руж! Перемога
    Найкраща жіноча роль — драма Інші Номінація
    2003 Години Перемога
    2004 Холодна гора Номінація
    2005 Народження Номінація
    2011 Кроляча нора Номінація
    2013 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Гемінґвей та Ґеллгорн Номінація
    Найкраща жіноча роль другого плану Газетяр Номінація
    2017 Лев Номінація
    2018 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Велика маленька брехня Перемога
    2019 Найкраща жіноча роль — драма Час відплати Номінація
    2020 Найкраща жіноча роль у телесеріалі — драма Велика маленька брехня Номінація
    2021 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Знищення Номінація
    2022 Найкраща жіноча роль — драма Бути Рікардо Перемога
    Еммі 2012 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Гемінґвей та Ґеллгорн Номінація
    2017 Велика маленька брехня Перемога
    Найкращий мінісеріал Перемога
    Премія Гільдії кіноакторів США 2002 Найкращий акторський склад у кіно Мулен Руж! Номінація
    2003 Найкраща жіноча роль Години Номінація
    Найкращий акторський склад у кіно Номінація
    2010 Дев'ять Номінація
    2011 Найкраща жіноча роль Кроляча нора Номінація
    2013 Найкраща жіноча роль другого плану Газетяр Номінація
    Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Гемінґвей та Ґеллгорн Номінація
    2016 Принцеса Монако Номінація
    2017 Найкраща жіноча роль другого плану Лев Номінація
    2018 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Велика маленька брехня Перемога
    2020 Найкращий акторський склад у драматичному серіалі Номінація
    Найкраща жіноча роль другого плану Сенсація Номінація
    Найкращий акторський склад у кіно Номінація
    2021 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Знищення Номінація
    2022 Найкраща жіноча роль Бути Рікардо Номінація
    Супутник 2000 Найкраща жіноча роль — драма Із широко заплющеними очима Номінація
    2002 Інші Номінація
    Найкраща жіноча роль — комедія або мюзикл Мулен Руж! Перемога
    2003 Найкраща жіноча роль — драма Години Номінація
    2007 Найкраща жіноча роль — комедія або мюзикл Марґо на весіллі Номінація
    2009 Найкращий акторський склад — кінофільм Дев'ять Перемога
    2010 Найкраща жіноча роль — драма Кроляча нора Номінація
    2012 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Гемінґвей та Ґеллгорн Номінація
    2017 Найкраща жіноча роль другого плану — кінофільм Лев Номінація
    2018 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Велика маленька брехня Номінація
    2019 Найкраща жіноча роль — драма Час відплати Номінація
    Найкраща жіноча роль другого плану — кінофільм Зниклий хлопчик Номінація
    Сенсація Номінація
    2021 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Знищення Номінація
    Найкраща жіноча роль другого плану — кінофільм Випускний Номінація
    2022 Найкраща жіноча роль — драма Бути Рікардо Номінація
    Найкраща жіноча роль у телесеріалі — драма / жанр Дев'ять ідеальних незнайомців Номінація
    Кінопремія «Вибір критиків» 1996 Найкраща акторка Померти заради Перемога
    2002 Мулен Руж! Номінація
    2003 Години Номінація
    Найкращий акторський склад Номінація
    2004 Найкраща акторка Холодна гора Номінація
    2011 Кроляча нора Номінація
    2016 Найкраща акторка другого плану Лев Номінація
    2019 Час відплати Номінація
    2022 Найкраща акторка Бути Рікардо Номінація
    Вибір телевізійних критиків 2018 Найкраща жіноча роль у мінісеріалі або телефільмі Велика маленька брехня Перемога
    2020 Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Номінація
    Берлінський кінофестиваль 2003 Премія «Срібний ведмідь» за найкращу жіночу роль (разом із Меріл Стріп і Джуліанн Мур) Години Перемога
    Премія Асоціації телевізійних критиків 2017 Індивідуальні досягнення в драмі Велика маленька брехня Номінація
    Видатні досягнення в телефільмах або мінісеріалах Номінація
    Незалежний дух 2011 Найкраща жіноча роль Кроляча нора Номінація
    Сатурн 1990 Найкраща акторка Мертвий штиль Номінація
    1996 Померти заради Номінація
    2002 Інші Перемога
    2005 Народження Номінація
    2013 Найкраща акторка другого плану Газетяр Номінація
    2014 Стокер Номінація
    2019 Найкраща акторка Час відплати Номінація

    Цікавинки[ред. | ред. код]

    • Зріст Ніколь — 180 сантиметрів, натуральний колір волосся — світло-рудий (останні кілька років акторка з'являлася на публіці здебільшого блондинкою).
    • Кідман потрапила на 45-е місце в списку багатих знаменитостей за версією журналу «Форбс» у 2005 році (її прибуток у 2004—2005 роках оцінили в 14,5 мільйонів доларів).
    • Під час знімання фільму «Мулен Руж!» Кідман зламала ребро. Кіновиробництво було призупинене, доки акторка не відновилася від пошкодження; багато сцен зафільмували за екстреним графіком за участі нерухомих великих планів Ніколі.
    • Ніколь Кідман стала володаркою зірки на Голлівудській алеї слави.

    Примітки[ред. | ред. код]

    1. VIAF (Virtual International Authority File)[Dublin, Ohio]: OCLC, 2003.
    2. а б Deutsche Nationalbibliothek Record #124539971 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
    3. а б Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
    4. Deutsche Nationalbibliothek Record #124539971 // Nicole Kidman — 2012—2016.
    5. SNAC — 2010.
    6. Internet Broadway Database — 2000.
    7. Person Profile // Internet Movie Database — 1990.
    8. Nicole Kidman | Biography, Movies, & Facts. Encyclopedia Britannica (англійською). Архів оригіналу за 29 грудня 2020. Процитовано 31 грудня 2020. 
    9. Повний список номінацій і нагород Ніколь Кідман у Вікіпедії англійською мовою (англ.)
    10. 16 Years Later, We Still Don't Know Why Nicole Kidman and Tom Cruise Divorced. Архів оригіналу за 10 травня 2021. Процитовано 5 грудня 2021. 
    11. Scientology Doc ‘Going Clear’ Claims the Church Split Up Tom Cruise and Nicole Kidman. Архів оригіналу за 5 грудня 2021. Процитовано 5 грудня 2021. 
    12. Tom Cruise: My Struggle to Read. Архів оригіналу за 5 грудня 2021. Процитовано 5 грудня 2021. 
    13. How Keith Urban and Nicole Kidman have made their 10-year relationship stronger than ever. Архів оригіналу за 23 січня 2022. Процитовано 6 грудня 2021. 
    14. Nicole Kidman and Keith Urban Welcome a Baby Girl. Архів оригіналу за 6 грудня 2021. Процитовано 6 грудня 2021. 
    15. Nicole Kidman and Keith Urban Welcome a Daughter!. Архів оригіналу за 6 грудня 2021. Процитовано 6 грудня 2021. 
    16. Nicole Kidman & Keith Urban's Secrets to a Healthy, Long-lasting Relationship. Архів оригіналу за 6 грудня 2021. Процитовано 6 грудня 2021. 
    17. Kidman wedding seen as spiritual homecoming. Архів оригіналу за 6 червня 2011. Процитовано 7 грудня 2021. 
    18. Kidman becomes ambassador for UN. Архів оригіналу за 15 липня 2012. Процитовано 9 грудня 2021. 
    19. а б Nicole Kidman – UNIFEM Goodwill Ambassador and Say NO Spokesperson. Архів оригіналу за 15 липня 2010. Процитовано 16 грудня 2021. 
    20. FARA Charity Timeline. Архів оригіналу за 16 грудня 2021. Процитовано 16 грудня 2021. 
    21. Nicole Kidman Champions Women's Rights. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
    22. UN Women Goodwill Ambassador Nicole Kidman. Архів оригіналу за 16 грудня 2021. Процитовано 16 грудня 2021. 
    23. Nicole Kidmans Little Tee Campaign. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
    24. Nicole: I watched my mother battle breast cancer. Архів оригіналу за 11 грудня 2021. Процитовано 11 грудня 2021. 
    25. Kidman tells of breast cancer scare. Архів оригіналу за 11 грудня 2021. Процитовано 11 грудня 2021. 
    26. Nicole Kidman – UNIFEM Goodwill Ambassador and Say NO Spokesperson. Архів оригіналу за 15 липня 2010. Процитовано 16 грудня 2021. 
    27. Acting like a singer. Архів оригіналу за 8 вересня 2014. Процитовано 17 грудня 2021. 
    28. ROBBIE WILLIAMS & NICOLE KIDMAN - SOMETHIN' STUPID (SONG). Архів оригіналу за 20 травня 2017. Процитовано 17 грудня 2021. 
    29. Portugal ROBBIE WILLIAMS & NICOLE KIDMAN - SOMETHIN' STUPID (SONG). Архів оригіналу за 17 грудня 2021. Процитовано 17 грудня 2021. 
    30. To the Lighthouse (Unabridged) Virginia Woolf. Архів оригіналу за 11 лютого 2015. Процитовано 17 грудня 2021. 

    Посилання[ред. | ред. код]