Прем'єр-міністр Фінляндії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Прем'єр-міністра Фінляндії
Антті Рінне— діючій прем'єр-міністр Фінляндії

Прем'єр-міністр (фін. Pääministeri, швед. Statsminister) — голова уряду Фінляндії. Вибирається парламентом країни і потім формально призначається президентом. Йде у відставку разом з усім урядом після кожних парламентських виборів, а також за рішенням президента країни при втраті довіри парламентом, за особистою заявою і в деяких інших випадках.

З 14 червня 2014 посаду прем'єр-міністра займав Олександр Стубб — член партії Національна коаліція. Очолюваний ним кабінет став 73-м в історії країни. В цілому від часу здобуття незалежності в 1917 році було проведено 63 призначення на посаду керівника уряду; цю посаду займали 43 людини, деякі з них призначалися на цей пост кілька разів (Кюесті Калліо — чотири рази, Карл-Август Фагерхольм і Калеві Сорса — по три рази). Найдовше на посаді прем'єр-міністра перебував Пааво Ліппонен — 2928 днів, на посаді міністра — Йоганнес Віролайнен — 6169 днів.

Діючим прем'єр-міністром Респуліки Фінляндія з 6 червня 2019 року є А́нтті Ю́хані Рінне — фінський політик; представник Соціал-демократичної партії, спікер фінського Парламенту. Раніше займав посаду міністра фінансів Фінляндії.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]