Пульпіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пульпіт
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 K04.0
DiseasesDB 29367
MeSH D011671

Пульпіт — гостре запалення зубної м'якоті (пульпи) через проникнення в неї бактерій з каріозної порожнини зуба. В результаті запального процесу нервові закінчення, яких багато в пульпі, травмуються її збільшеним об'ємом і продуктами життєдіяльності бактерій (токсини), чому виникає гострий біль. З поширенням процесу на всю тканину пульпи і/або появою гною больові відчуття набувають характеру пульсуючих, особливо (що типово для дифузного пульпіту) посилюючись в нічний час з іррадіацією в різні відділи щелепно-лицевої ділянки.

Лікування[ред.ред. код]

Боротьба з болем домашніми засобами є малоефективною. Самолікування — неможливе. Деструктивний процес, що продовжується, руйнуючи перемичку між пульповою камерою і дном каріозної порожнини створює умови для вільного сполучення між ними і тим самим для безперешкодного відтоку гною від пульпи в каріозну порожнину, а потім в порожнину рота. З послабленням внутріпульпарного тиску на нервові закінчення біль стихає, даючи привід для помилкового уявлення про припинення захворювання. І легковажне відношення до долі зуба зазвичай є причиною виникнення, як ускладнення пульпіту, нового захворювання — гострого періодонтиту. Тому безумовне звернення до стоматолога, навіть при зникненні болю, попередить можливість його розвитку і підвищить шанси зберегти зуб.

Лікування пульпіту полягає у видаленні хворобливо зміненої пульпи, дезинфекції пульпарпої камери, а також механічній і медикаментозній обробці каріозної порожнини, каналів кореня зуба і заповненні їх пломбувальним матеріалом.

Своєчасно і правильно лікований при пульпіті зуб може багато років виконувати своє призначення.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Пульпіт // Українська радянська енциклопедія : [в 12-ти т.] / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — Т. 9 : Поплужне — Салуїн. — К. : Голов. ред. УРЕ, 1983., стор. 194
  • Терапевтическая стоматология, (Е. В. Боровский и соов.), Москва., 1998 (рос.)
  • Стоматология, Н. Н. Бажанов, «Медицина», Москва, 1990 (рос.)


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.