Дружина (жінка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дружина купця за чаєм. Борис Кустодієв, 1918 рік.
Міжособові стосунки
 
Category КатегоріяPortal Портал

Дружи́на[1][2][3], також жі́нка[4], нар.-поет. жона́[5] — жінка щодо чоловіка, з яким вона перебуває у шлюбі.

В Україні дружина і чоловік мають рівні права й обов'язки у сімейних відносинах, шлюбі та сім'ї.

Права дружини[ред.ред. код]

  1. Дружина має право на материнство.
  2. Дружина має право на утримання чоловіком під час вагітності.
  3. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання чоловіком — батьком дитини до досягнення дитиною трьох років.
  4. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання чоловіком до досягнення дитиною шести років.
  5. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
  6. Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду.
  7. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

Особливості[ред.ред. код]

Християнство[ред.ред. код]

Християнська культура керується Новим Завітом щодо думки про становище дружини в суспільстві, а також її шлюб. Наприклад, Новий Завіт засуджує розлучення для чоловіків і жінок і припускає моногамію з боку чоловіка.

Новий Завіт не зробив ніяких заяв про права власності дружин, які на практиці були під впливом більш світських законів, ніж релігія. До кінця 20-го століття жінки не могли в деяких регіонах подати в суд на чоловіка, якшо він узяв її невинність, не беручи в дружини.

Якщо жінка не хотіла бути заміжньою, був варіант вступити до монастиря в черниці, щоб стати «нареченою Христовою», стан, в якому цнотливість і економічне виживання були б захищені.

Сьогодні жінка може носити обручку, щоб показати свій статус дружини.

Іслам[ред.ред. код]

Жінки — та дружини відповідно — в ісламі мають ряд прав і обов'язків. Шлюб відбувається на основі шлюбного контракту. Примус жінки вийти заміж строго заборонений, хоча це неправильно практикується багатьма неосвіченими мусульманами. Шлюб за домовленістю відносно часто зустрічається серед традиціоналістських сімей, будь то в мусульманських країнах або в ролі іммігрантів першого чи другого покоління в іншому місці.

Такі жінки в цілому повинні носити спеціальний одяг, хіджаб, що може приймати різні стилі в залежності від культури країни. Чоловік повинен платити махр нареченій, схожий на частину спадщини.

Традиційно дружина в ісламі розглядається як захищена, цнотлива людина, яка управляє сім'єю. Вона має постійно важливу роль виховання дітей та виховання нового покоління мусульман. В ісламі настійно рекомендується, щоб дружина залишалася вдома, хоча вони повністю в змозі володіти власністю чи працювати. Чоловік зобов'язаний витрачати на дружину на всі її потреби, а вона не зобов'язана витрачати, навіть якщо багата.

Загалом мусульманські заміжні жінки не дуже відрізняються від жінок, що не перебувають у шлюбі, за зовнішнім символом (наприклад, обручка). Проте жіночі обручки стали популярними в останні тридцять років через вплив західної культури.[6]

Індуїзм[ред.ред. код]

В індо-арійських мовах, дружина, відома як Патні, означає жінку, яка розділяє все в цьому світі зі своїм чоловіком, і він робить те ж саме, включаючи її ідентичність. Ідеальні рішення приймаються у взаємній згоді. Дружина, як правило, бере на себе що-небудь в родині, найчастіше — здоров'я сім'ї, освіта дітей, потреби батьків.

Більшість індуїстських шлюбів — це традиційні шлюби. Після того, як знаходять підходящу сім'ю (сімейство формуються за кастою, культурою чи фінансовим становищем), хлопчик і дівчинка бачаться і розмовляють один з одним, щоб вирішити остаточний результат. Останнім часом західна культура істотно вплинула, і нові покоління відкритіші до ідеї одружитися по любові.

Індійське право визнає зґвалтування, сексуальне, емоційне чи вербальне насильство над жінкою з боку чоловіка як злочини. В індуїзмі жінка або чоловік можуть одружитися, але мати тільки одного партнера відповідно.

В Індії жінки можуть носити яскраво-червону цятку на їхніх чолах, щоб показати свій заміжній статус.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]