Банка (острів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
о. Банка, топографічна карта

Банка (також Бангка) — острів, розташований на схід від Суматри, належить Індонезії. Населення 960 692 осіб (2010 р.). Площа: близько 11 910 км².

Географія[ред.ред. код]

Банка разом з островом Белітунг складають острівну провінцію. Банку від Суматри, що знаходиться західніше, відділяє протока Банка; на півночі розташоване Південно-Китайське море, на сході, через Гаспарску протоку, лежить острів Белітунг, на півдні — Яванське море. Площа острова — 11 910 км². Рельєф острова представлений низинними рівнинами, болотами, невеликими пагорбами і піщаними пляжами. Основу господарства острову складає видобуток олова (див. родовище Банка) та вирощування білого перцю.

Найбільше місто — Панкалпінанг, яке є столицею провінції Банка-Белітунг. Другим за величиною містом на острові є Сунгайліат. Основний порт острова Мунток знаходиться на заході. Інші важливі міста: Тобоалі на півдні; Коба, де видобувається олово, також у південній частині острова; Белінью — місто, відоме морепродуктами.

Історія[ред.ред. код]

Бангка була передана Великобританії султаном Палембанга в 1812, в 1814 острів віддали голландцям в обмін на місто Кочі в Індії. Японія окупувала острів з 1942 по 1945. У 1949 острів увійшов до складу незалежної Індонезії. З 1960-их на острові проживає група індонезійських комуністів, які перебувають під домашнім арештом і не мають право залишати острів.

У 2000 Банка та Белітунг утворили нову провінцію Банка-Белітунг.

Населення[ред.ред. код]

Більшість жителів острова — індонезійські малайці і китайці підгрупи хакка. Значна частина населення зайнята на пальмових та каучукових плантаціях, вирощуванням перцю, риболовлею і видобутком олова.

Економіка[ред.ред. код]

Приблизно з 1710 острів Банка є одним з основних світових центрів видобутку олова[1]. Виробництво олова є державною монополією Індонезії, металургійний комбінат знаходиться в місті Мунток.

Основним предметом сільськогосподарського експорту острова є перець.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]