Спиртні напої

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Спиртні́ напо́ї, алкого́льні напо́ї — п'янкі рідини, основою яких є етанол (етиловий спирт), безбарвна рідина C2Н5OH. Вино, сидр, херес містять спирт, отриманий шляхом прямої ферментації цукру фруктів дріжджами. Солодові напої та пиво отримуються при перетворенні крохмалю злаків у цукор і наступному його бродженні за допомогою дріжджів. Ферментовані напої містять менше 20 % спирту. Спирти утворюються у процесі дистиляції вина, що перебродило, або солодових напоїв і можуть містити до 55 % алкоголю. Слабкоалкогольними напоями вважаються напої міцністю до 8 % об'єму.

Слабоалкого́льні напо́ї (Алкопоп) — лікеро-горілчані напої міцністю від 1,2 % до 8,5 %, з масовою концентрацією екстрактивних речовин не більше ніж 14 г/100 см3, виготовлені на основі водно-спиртової суміші, часто з використанням лимонної кислоти, концентрованих соків, іноді з додаванням штучних вітамінів і консервантів, насичений чи ненасичений діоксидом вуглецю.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, інтегрований індикатор алкогольної потреби в Україні є одним з найгірших в європейському регіоні.[1]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]