Субмодальність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

СУБМОДАЛЬНІСТЬ (англ. submodality) - визначні властивості, якості або характеристики кожної модальності, які забезпечують її унікальну, суб'єктивну значимість та можуть відображати настрій людини. Наприклад ми чуємо голос людини (і як ви вже зрозуміли використовуємо аудіальний канал сприйняття), проте тембр голосу, висота, темп, ритмічність - є описом цього звуку, його характеристики і називаються СУБМОДАЛЬНОСТЯМИ.

Візьмемо для прикладу ковдру, її можна описати за допомогою субмодальностей як - м'яка, пухнаста, картата, кольорова, тепла, приємна, яскрава, груба (тонка), червоних помаранчевих і жовтих кольорів... кожна людина опише її власними субмодальностями, тими, котрі для неї найважливіші.

Отже, СУБМОДАЛЬНОСТІ - це характеристики, з яких, як з цеглинок будівля, складається уявлення про об'єкт. Чим ці "субмодальності" можуть допомогти пересічній людині, навіщо про них знати? Вміння користуватися субмодальностями дає надзвичайно широкий спектр можливостей. За допомогою зміни субмодальностей можна позбуватися головних болей, знімати температуру, повертати собі здоровий вигляд, швидше одужувати, повертати впевненість і навіть вдачу... проте, це лише гілочка на великому дереві з шикарною кроною. Зміна субмодальних характеристик допомагає, зменшити проблему до крапочки на папері і зтерти її гумкою, забувши про її існування. Але все це в переносному розумінні, а насправді це дуже потужний інструмент для позитивних змін. Часто люди кажуть "Це для мене як зашморг з каменюкою на шиї" - вони описують проблему за допомогою субмодальних характеристик... за допомогою технік зміни субмодальності можна спокійно зняти зашморг і знищити каменюку...