Артаксеркс IV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Артаксеркс IV
Давньоєгипетський фараон
Панування 338 — 336 до н. е., 
XXXI династія
Попередник Артаксеркс III
Наступник Дарій III
Помер 336 до н. е.

Артаксе́ркс IV (?-336 до н. е.) — цар Персії та давньоєгипетський фараон з династії Ахеменідів, який правив з 338 до 336 року до н. е. Був наймолодшим сином Артаксеркса III Оха.

Життєпис[ред.ред. код]

За його правління, наприкінці 338 року до н. е. єгиптяни під керівництвом свого вождя Хабабаша, знову досягли незалежності.

Навесні 336 року до н. е. македонський цар Філіп II відрядив до Малої Азії 10 тисяч македонський воїнів під командуванням досвідченого полководця Парменіона. Приводом для того походу було звільнення грецьких міст Малої Азії від перського панування. Деякі грецькі міста захоплено зустріли македонян. Такі міста, як Кізік, Ефес, та навіть сатрап Карії Піксодар готові були співпрацювати з Македонією.

До того ж 336 року до н. е. несподівано помер досвідчений полководець, командувач перських військ у західних районах Малої Азії Ментор Родоський. У червні 336 року до н. е. Артаксеркс, як і його батько, також став жертвою заколоту Багоя, й був убитий разом зі своєю сім'єю. Правив близько 2 років. Незважаючи на коротке правління, Арсес зумів заслужити ненависть підданих. У будь-якому разі, в одному Вавилонському тексті його ім'я згадується з прокляттям.


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.