Death on Two Legs (Dedicated to...)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Death on Two Legs (Dedicated to...)»
Пісня у виконанні Queen
з альбому «A Night at the Opera»
Випущено 21 листопада 1975
Номер треку 1
Записано серпень – листопад 1975, Sarm East Studios[en]
Жанр Рок
Мова Англійська
Тривалість 3:43
Лейбл EMI, (Велика Британія)
Elektra, (США)
Автор пісні Фредді Мерк'юрі
Продюсер Queen, Рой Томас Бейкер[en]
Хронологія Queen
In the Lap of the Gods, альбом Sheer Heart Attack Death on Two Legs (Dedicated to…) Lazing on a Sunday Afternoon[hu]

Death on Two Legs (Dedicated to…) (укр. Смерть на двох ногах (Присвячується ...)) — заголовна пісня альбому A Night at the Opera британського рок-гурту Queen. Композиція була написана Фредді Мерк'юрі, вважається, що він присвятив її першому адміністратору Queen Норману Шеффілду[en], з яким у членів гурту були напружені стосунки через фінансові непорозуміння. Хоча пісня не має прямих посилань на його ім'я, Шеффілд був ображений, коли почув виконання пісні і подав судовий позов, як на гурт, так і на лейбл за дифамацію, який у результаті виграв чим фактично і підтвердив, кому присвячена ця композиції.[1]

Пісня була записана в Лондоні на Sarm East Studios[en] у кінці 1975 року разом iз деякими іншими піснями альбому.

Музика[ред. | ред. код]

Композиція належить до музичного жанру рок, у ній використані наступні стилі:[2]

Пісня має ритм 4/4 метра та фортепіанне арпеджіо у вступі. У композиції домінують важкі гітари, що супроводжуються потужним співом, бек-вокалом, фортепіано та контрабасом.[3] Також тут присутній музичний шум та пронизливий крик Роджера Тейлора, який раптово переводить пісню до Сі мінору. Композиція містить безліч незалежних музичних секцій і нашарувань, що є дуже характерним для Queen тієї пори. Куплети пісні мають віртуальне розділяння темпу мелодії, а приспів повний гармонії та наповнений ударними партіями.

Американський музичний журнал Drum![en], що спеціалізується на мистецтві гри на ударних інструментах, відзначив унікальну роботу Роджера Тейлора при виконанні цієї композиції.

Цікаво, що більшість гітарних партій пісні Фредді Мерк'юрі спочатку награв на фортепіано Браяну Мею, щоб показати як вони повинні звучати.

Слова[ред. | ред. код]

Пісня вважається «листом ненависті» від Фредді Мерк'юрі до першого адміністратора Queen Нормана Шеффілда[en], через його несправедливе ставлення до учасників рок-гурту. Текст пісні складається із цілого ряду лайок та образливих висловів.

У своєму інтерв'ю для журналу Circus[en] Фредді Мерк'юрі зазначив:[4]
« Death on Two Legs була найлютішою лірикою, яку я коли-небудь писав. Це звучало так мстиво, що Браян відчував себе погано коли співав. Мені не подобається пояснювати, що я думав, коли я писав цю пісню. Я думаю, це було жахливо, просто жахливо. Коли я помру, я хочу запам'ятатись як музикант, який мав якусь вартість і вплив. »
Оригінальний текст (англ.)
Death On Two Legs' was the most vicious lyric I ever wrote. It's so vindictive that Brian felt bad singing it. I don't like to explain what I was thinking when I wrote a song. I think that's awful, just awful. When I'm dead, I want to be remembered as a musician of some worth and substance.

У свою чергу Норман Шеффілд у своїй книзі «Життя на двох ногах» (Live on Two Legs) відкидає звинувачення у несправедливому ставленні до учасників гурту. Особисто з Фредді стосунки загострилися, коли останній вимагав придбати йому рояль, хоча на той час, за словами Шеффілда, гурт був винний його студії Trident[en] близько 200000 фунтів.

Найбільше його образили наступні слова із пісні, які він вважав шантажем:
« Ти ссеш мою кров неначе п'явка. Ти порушуєш закон і свої обіцянки... Чи не хотілося б тобі скоїти суїцид? Я думаю, що тобі варто... »
Оригінальний текст (англ.)
You suck my blood like a leech. You break the law and you breach... Do you feel like suicide? I think that you should...

Проте після приголомшливого комерційного успіху альбому A Night at the Opera, коли гурт вирішив остаточно розірвати з Норманом Шеффілдом, з плином часу він визнав, що йому варто було б більше прислухатися до потреб членів гурту.[5]

Музиканти, що брали участь у записі пісні[ред. | ред. код]

Виконання на концертах[ред. | ред. код]

Death on Two Legs регулярно виконувалася гуртом на живих виступах включаючи The Game Tour. Пісня була включена до концертного альбому Live Killers, а фортепіанний вступ з цієї композиції присутній у Hot Space та The Works.

Під час живих виступів Мерк'юрі, як правило, оголошував цю пісню, як таку, що присвячується «справжньому шляхетному ублюдку» («a real motherfucker of a gentleman»). Хоча в альбомі Live Killers 1979 року це висловлювання не була допущене цензурою, та було запікано.

Альбоми до яких увійшла композиція[ред. | ред. код]

Рік Альбом Лейбл Тривалість
1975 A Night at the Opera EMI, Elektra 3:43
1977 Queen's First E.P.[6] EMI 3:42
1979 Live Killers EMI, Elektra 3:31
1988 Queen's First E.P., (CD)[7] Parlophone 3:42
1998 The Crown Jewels Hollywood 3:43
2008 The Singles Collection. Том 1[en] Parlophone, EMI 3:43

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]