A Day at the Races

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
A Day at the RacesM:
Queen races.jpg
Студійний альбом
Виконавець Queen
Дата випуску 10 грудня 1976
Велика Британія
18 грудня 1976
США
Записаний липень-листопад 1976
(«The Manor Studio»,
«Sarm East Studios»,
«Wessex Studios»,
«Advision Studios»)
Жанр хард-рок[1]
поп[2]
вар'єте[3]
Тривалість 44:24
Лейбли EMI (Велика Британія)
Elektra (США)
Продюсер Queen
Хронологія Queen
Попередній
←
A Night at the Opera
(1975)
News of the World
(1977)
Наступний
→
Сингли з A Day at the Races
 1. «Somebody to Love»
  Випущений: 12 листопада 1976
 2. «Tie Your Mother Down»
  Випущений: 4 березня 1977
 3. «Teo Torriatte (Let Us Cling Together)»
  Випущений: 25 березня 1977 (Японія)
 4. «Good Old-Fashioned Lover Boy»
  Випущений: 20 березня 1977
 5. «Long Away»
  Випущений: 7 червня 1977 (США, Канада, Нова Зеландія)

«A Day at the Races» (укр. «День на скачках») — п'ятий студійний альбом британського рок-гурту «Queen», випущений 10 грудня 1976 року «EMI Records» у Великій Британії і «Elektra Records» в Сполучених Штатах. Це перший альбом повністю спродюсований «Queen», без залучення першого продюсера гурту Роя Томаса Бейкера. Записаний на «Sarm East», «The Manor» і «Wessex Studios» в Англії, інженером звукозапису «A Day at the Races» був Майк Стоун. Альбом вважається супутнім до попереднього альбому гурту «A Night at the Opera» (1975), обидва беруть свої назви з фільмів братів Маркс, а також мають схожий дизайн обкладинок і еклектичні музичні теми.[4]

Альбом досяг 1-го місця у Великій Британії, Японії та Нідерландах. Він досяг 5 номера в «Billboard 200» в США, ставши п'ятим альбомом «Queen», який отримавши «золото» в США і згодом досяг платинового статусу в тій же країні. «A Day at the Races» був визнаний 67-м найкращим альбомом всіх часів в національному опитуванні «BBC» 2006 року.

Композиції та ліричні теми[ред. | ред. код]

Сторона «А»[ред. | ред. код]

Tie Your Mother Down

Докладніше: Tie Your Mother Down

«Tie Your Mother Down» була написана на Тенерифе Браяном Меєм на початку 1968 року, за два роки до створення «Queen». У той час Мей працював над своїм отриманям титулу доктора філософії з астрономії.[5] Мей написав пісню на іспанській гітарі і вирішив, що пізніше він змінить назву і приспів, але коли він представив її гурту для включення до цього альбому, Фредді Мерк'юрі так сподобався оригінал, що пісня була збережена такою, якою вона була написана.[5]

Пісні передує, спочатку, багатошарова гітарна частина, що нагадує пісню «White Man», а потім однохвилинний інструментальний вступ з використанням діаграми гармонійного тону Шепарда, яка відтворюється в фіналі «Teo Torriatte»: це було призначене для створення «кола» в альбомі. Зростаючий звукоряд був створений шляхом запису низхідного звукоряду на фісгармонії та відтворення його задом наперед у записі.

Основна частина пісні може бути описана як важкий блюз-рок, в якому беруть участь «агресивний» вокал провідного вокаліста Мерк'юрі, а також слайд-гітарне соло Мея, який також виконав більшу частину бек-вокалу.

Музичне відео, створене для пісні під керівництвом Брюса Говерса, засноване на кліпі, знятому під час виступу гурту в «Nassau Coliseum», в Лонг-Айленді, в Нью-Йорку, в лютому 1977 року, під час гастрольного турне по аренах США.[6] Після виходу пісні у 1976 році, «Queen» грали її на кожному наступному турі.[7]

You Take My Breath Away

«You Take My Breath Away» була написана Мерк'юрі і базується на гармонійному мінорному звукоряді. Весь вокал та фортепіано було виконано ним, він також виконував його сам під час концерту у Гайд-парку, перш ніж його записувати. Існує вокальна інтерлюдія між цією піснею і наступною, яка починається зі стирання вокалу (з повторенням слів «затамувавши подих»), створених відлунням (з багатошаровогу вокалу Мерк'юрі), регенеруючого в зворотному напрямку, яке поступово переходить в повторювану фразу «ти береш мене (видихни)» і повторно реінтегрується в наступний трек «Long Away».

Long Away

Докладніше: Long Away

«Long Away» була складена і виконана Меєм. Він використовував дванадцятиструнну електричну гітару «Burns Double Six» для ритм-частин замість своєї «Red Special». Мей хотів використовувати «Rickenbacker», тому що він захоплювався Джоном Ленноном, але не зовсім добре справлявся з тонким грифом інструменту. Сингл був випущений в США, Канаді та Новій Зеландії, але ніде не потрапив до чартів.

The Millionaire Waltz

«The Millionaire Waltz» була написана Мерк'юрі про Джона Ріда (менеджер «Queen» і Елтона Джона на той час).[5] Це ще одна багатоключова і багатометрова пісня, на кшталт «Bohemian Rhapsody», з використанням різких змін аранжування, включаючи Мея, який робить багатошарові гітарні хори. Це примітний приклад гри «свинцевого баса» Джона Дікона, який можна почути дуже помітно протягом перших двох хвилин пісні, в яких грають тільки Дікон і Мерк'юрі (бас-гітара і фортепіано відповідно).

Ближче до другої хвилини, пісня змінює характер, переходячи від вальсу розміром 3/4 метри в сегмент хард-року розміром 12/8 метри, який триває близько тридцяти секунд. Пісня потім повертається до 3/4 метрів і включає багатошарове гітарне соло Мея.

You and I

«You and I» — єдина пісня Джона Дікона в альбомі. Пісня виконана в ключі Ре мажор, в основному фортепіанна, вона містить у собі гру Дікона на акустичній гітарі. Пісня ніколи не гралася наживо. Її було включено до Б-сторони синглу з «Tie Your Mother Down».

Сторона «Б»[ред. | ред. код]

Somebody to Love

«Somebody to Love» стала синглом-хітом альбому. Написана Мерк'юрі, ця пісня була натхненна музикою госпел, особливо у виконанні Арети Франклін. У пісні, Мерк'юрі, Мей та Роджер Тейлор багаторазово відтворювали свої голоси, щоб створити 100-голосий хор госпелу.[5]

Подібно до «Bohemian Rhapsody», головному хіту попереднього альбому «Queen», ця пісня має складне нашарування вокальних треків, на цей раз засноване на аранжуванні госпел-хору.

Будучи вірною гітарному стилю «Queen», пісня також була наповнена частинами зі складними гармоніями та гітарними соло Мея.[8] Мерк'юрі записав вокал з широким спектром нот, перейшовши з Соль великої октави (в останньому хоровому куплеті) до фальцету Соль другої октави (досягнувши піку своєї мелізми у слові «ооh» під час хорової паузи). Пісня посіла 2 місце у чарті Великої Британії (після пісні «Under the Moon of Love» гурту «Showaddywaddy», яка посіла 1 місце) і 13 місце у чарті синглів у Сполучених Штатах.[9][10]

White Man

«White Man» була написана Меєм, вона оповідала про страждання корінних американців від рук європейських іммігрантів, у пісні він прийняв точку зору корінних народів. Ця пісня була відправною точкою для вокального соло Фредді Мерк'юрі на «A Day at the Races Tour» і служила вокальним сольним місцем як Мерк'юрі, так і гітарним сольним місцем для Браяна Мея у 1977-78 роках під час «News of the World Tour». Пісня є одним з «найважчих» творів «Queen», тематично і музично. У більш пізньому турі «Повернення чемпіонів» 2005 року і в пізніших гастролях «Rock the Cosmos Tour» 2008 року риф з «White Man» використовувався як вступ для пісні «Fat Bottomed Girls».

Good Old-Fashioned Lover Boy

Докладніше: Good Old-Fashioned Lover Boy

«Good Old-Fashioned Lover Boy» була написана Мерк'юрі. Вона починається з піанінного та вокального вступу Мерк'юрі, після чого, на початку приспіву, додається бас та барабани. Співається другий куплет, а потім ще один приспів. У цей момент зникають барабани, бас і соло-гітара, після чого відбувається перехід, у якому співають Мерк'юрі і Майк Стоун. Після виконання гітарного соло Браяна Мея, співається ще один куплет, а потім приспів закінчує композицію.

Багатошарові вокали та гітарні хори Мея «посилили» пісню. Пісня одного разу виконувалася наживо на телепередачі «Top of the Pops» в червні 1977 року, Тейлор співав партію Стоуна. Більша частина треку була основою концертів гурту під час «A Day at the Races Tour» і «News of the World Tour».[11][12]

Drowse

«Drowse» була написана Роджером Тейлором, вона мала розмір в 6/8 метрів, він грав на ритм-гітарі і литаврах, виконуючи всі вокали. Мей грав на слайд-гітарі під час цієї пісні і в «Tie Your Mother Down» (друге гітарне соло в середині пісні). Пісня Тейлора e попередньому альбомі «I'm In Love With My Car» також мала розмір в 6/8 метри.

Teo Torriatte (Let Us Cling Together)

«Teo Torriatte (Let Us Cling Together)» була даниною Мея японським шанувальникам. Вона виконувалася наживо в Токіо під час гастролів «Jazz Tour» у 1979 році, і знову, коли гурт відвідав Японію під час гастролів «The Game Tour» і «Hot Space Tour» у 1981 та 1982 роках відповідно.

Пісня примітна тим, що японською мовою виконуються два приспіви; це одна з трьох пісень «Queen» (решта — «Las Palabras de Amor» з альбому «Hot Space» і «Mustapha» з альбому «Jazz»), в яких цілі куплети або приспіви виконуються іншою мовою, крім англійської. У пісні представлені фортепіано, пластикове фортепіано і фісгармонія, на всіх них грає Мей.

Закриваюча альбом гармонійна мелодія також є його відкриваючою мелодією; послідовність була прикріплена до початку «Tie Your Mother Down», першого треку альбому. Мей описав це як «нескінченну драбину», інакше загальновідому, музично, як тон Шепарда.

Сприйняття і слід в історії[ред. | ред. код]

Професійні огляди
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
AllMusic 3.5/5 зірок[13]
Chicago Tribune 3/4 зірки[14]
Encyclopedia of Popular Music 3/5 зірок[15]
Pitchfork 6.6/10[16]
PopMatters 7/10[17]
Q 3/5 зірок[18]
Rolling Stone Magazine 2/5 зірок[19]
The Rolling Stone Album Guide 2/5 зірок
Uncut 3/5 зірок[20]

Альбом отримав позитивні відгуки від критиків, «The Washington Post» описала «A Day at the Races» як «розумну суміш хеві-метал-рокерів і класично настроєних, майже оперних, факельних пісень».[3] «Winnipeg Free Press» також була вдячна, пишучи: «„Скачки“ — це підтвердження позиції „Queen“ як найкращого англійських рок-гуртів третьої хвилі».[21] «Circus» дав альбому змішаний огляд, написавши: «З „A Day at the Races“ вони повністю покинули артрок. Тепер вони дурні. І дивно безсоромні».[22] Дейв Марш, який писав в «Rolling Stone», був більш критичним і описував Фредді Мерк'юрі тим що володіє просто «пасивним поп-голосом». Він виявив, що «Queen» був одним з найменш експериментальних серед еклектичних сучасних рок-гуртів і звинуватив їх в «нахабних» «комерційних прагненнях».[19]

У ретроспективному огляді редактор «AllMusic» Стівен Томас Ерлвайн назвав «Tie Your Mother Down» і «Somebody to Love» разом з баладою «You Take My Breath Away» найкращими треками платівки, і сказав, що альбом відмітив точку, де «Queen» «вступили в нову фазу, де вони — титани, що завоювали земну кулю, замість аутсайдерів на заробітках».[13] Журнал «Q» написав, що «ширина (його) амбіцій продовжує вражати, як і такі треки як топаюча „Tie Your Mother Down“ Мея та один-два бароко Мерк'юрі „Somebody To Love“ й „Good Old-Fashioned Lover Boy“».[18] Бен Сісаріо, пишучи для «Путівника по альбомах Rolling Stone» (2004), розцінив альбом як «дещо надто передбачуваним» і назвав його «попішним сиквелом „Опери“».[23] Аналогічно, Ейджей Рамірез, пишучи для «PopMatters», охарактеризував альбом як «порівняне пониження» й «непоганий запис, але не ахти», визнаючи водночас, що гурт «тепер уже опанував повністю механіку створення попсових пісень», що принесло їм більше синглів, ніж попередній альбом.[24]

У 2006 році національне опитування «BBC» помістило «A Day at the Races» на 67 місце серед найкращих альбомів усіх часів.[25] У тому ж році, у всесвітньому опитуванні «Книги рекордів Гіннеса» і «NME», щоб обрати «Найкращі 100 альбомів усіх часів», «A Day at the Races» посів 87 місце.[26] Альбом також був представлений в журналах «Classic Rock» і «Metal Hammer» у рейтинзі «200 найкращих альбомів 70-х років», де був включений в список 20 найкращих альбомів 1976 року.[27] Журнал «Out» помістив альбом на 20 місце зі ста в опитуванні «понад 100 акторів, коміків, музикантів, письменників, критиків, виконавців, представників лейблу і ді-джеїв, кожного з яких попросили перерахувати 10 альбомів, які залишили самі незабутні враження у їхньому житті».[28] У випуску «World Critics List» 1987 року, ді-джей «BBC» Пітер Павелл назвав «A Day at the Races» шостим найкращим альбомом всіх часів, а критик Джим Де Рогатіс з «Chicago Sun-Times» включив запис в його «Великі альбоми» у 2006 році.[29]

Сингли[ред. | ред. код]

У Великій Британії перший трек, який був випущений як сингл 12 листопада 1976 року (EMI 2565), стала «Somebody to Love», вона досягла 2 місця у чарті. Потім вийшли як сингли, «Tie Your Mother Down» 4 березня 1977 року (EMI 2593), досягнувши 31 місця, і «Good Old-Fashioned Lover Boy» 20 травня 1977 року, досягнувши 17 місця. У США «Somebody to Love» була випущена 10 грудня 1976 року (Elektra E45362) і досягла 13 місця. За ним вийшла «Tie Your Mother Down» (Elektra E45385) в березні 1977 року, що досягла 49 місця. Обидва пісні були випущені в Японії: крім того, «Teo Torriatte» також була випущена виключно в Японії.

Тур[ред. | ред. код]

Докладніше: A Day at the Races Tour

Перевидання[ред. | ред. код]

Альбом був перевиданий як частина ремастерів «Hollywood Records» у 1991 році. Ремастеризований альбом у 1993 році також перевидавав «Parlophone» в різних європейських країнах, деякі з цих випусків мають інший трек-лист та таймінг. Ці випуски містили новий трек під №1, під назвою «Intro». У 1996 році «Mobile Fidelity Sound Lab» випустила ремастер у США на CD, що має номер UDCD 668 та на вінилі з номером MFSL-1-256.[30]

8 листопада 2010 року компанія звукозапису «Universal Music» оголосила про випуск ремастеризованого і розширеного перевидання альбому, випущеного в травні 2011 року. Це було частиною нової угоди щодо записів між «Queen» і «Universal Music», що означало, що асоціація «Queen» з «EMI» підійшла до кінця після майже 40 років. Всі альбоми «Queen» були ремастеризовані і перевидані «Universal Music» у 2011 році.

Список пісень[ред. | ред. код]

Сторона «А»
# НазваАвторВокал Тривалість
1. «Tie Your Mother Down»  Браян МейФредді Мерк'юрі 4:48
2. «You Take My Breath Away»  Фредді Мерк'юріФредді Мерк'юрі 5:09
3. «Long Away»  Браян МейБраян Мей 3:34
4. «The Millionaire Waltz»  Фредді Мерк'юріФредді Мерк'юрі 4:54
5. «You and I»  Джон ДіконФредді Мерк'юрі 3:25
Сторона «Б»
# НазваАвторВокал Тривалість
6. «Somebody to Love»  Фредді Мерк'юріФредді Мерк'юрі 4:56
7. «White Man»  Браян МейФредді Мерк'юрі 4:59
8. «Good Old-Fashioned Lover Boy»  Фредді Мерк'юріФредді Мерк'юрі і Браян Мей 2:54
9. «Drowse»  Роджер ТейлорРоджер Тейлор 3:45
10. «Teo Torriatte (Let Us Cling Together)»  Браян МейФредді Мерк'юрі 5:50

Кліпи до альбому[ред. | ред. код]

 1. «Tie Your Mother Down» — кліп у вигляді концертного виступу був записаний в «Nassau Coliseum» (США). Записи — з концерту, звук — студійний.
 2. «Somebody to Love» — відео на улюблену пісню Фредді Мерк'юрі. Являє собою компіляцію спеціальних студійних і концертних записів.
 3. «Good Old-Fashioned Lover Boy» — кліп зібраний у 1992 році з плівки, відзнятої 1977-го. Кліп увійшов до збірки «Greatest Video Hits I» разом з іншими, оригінальними кліпами.

Учасники запису[ред. | ред. код]

Queen

 • Фредді Мерк'юрі – головний вокал (1, 2, 4-8, 10), бек-вокал (всі, крім 9), піаніно (2, 4-6, 8)
 • Браян Мей – електрогітара (всі треки), бек-вокал (1, 3-8, 10), головний вокал (3), клавішні (10), фісгармонія (1, 10)
 • Роджер Тейлор – ударні (всі, крім 2), бек-вокал (всі, крім 2), перкусія (1, 2, 8, 10), головний вокал (9), акустична гітара (9), ритм-гітара (9)
 • Джон Дікон – бас-гітара (всі треки), акустична гітара (5)

Додатковий персонал

Чарти[ред. | ред. код]

Тижневі чарти[ред. | ред. код]

Чарт (1976–77) Позиція
Австралійський чарт альбомів 8[31]
Австрійський чарт альбомів 8[32]
Канадський чарт альбомів 4[33]
Нідерландський чарт альбомів 1[34]
Японський чарт альбомів 1[35]
Новозеландський чарт альбомів 11[36]
Норвезький чарт альбомів 3[37]
Шведський чарт альбомів 8[38]
Британський чарт альбомів 1[39]
США (Billboard 200) 5[40]
Західнонімецький чарт альбомів 10[41]

Чарти на кінець року[ред. | ред. код]

Чарт (1977) Позиція
Австралійський чарт альбомів 45[31]
Канадський чарт альбомів 38[42]
Японський чарт альбомів 24[43]
Британський чарт альбомів 45[44]

Сертифікації[ред. | ред. код]

Країна Сертифікація Продажі
Канада (Music Canada) Платина 100,000^
Німеччина (BVMI) Золото 250,000^
Японія (Oricon) 135,000
Польща (ZPAV) Платина 20,000*
Велика Британія (BPI) Золото 100,000^
США (RIAA) Платина 1,000,000^
 • (*) показники продажів, засновані тільки на сертифікації
 • (^) дані про поставки, засновані тільки на сертифікації

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Queen - A Day At The Races. AllMusic. Архів оригіналу за 4 червня 2012. Процитовано 20 серпня 2013. «...this is exquisitely detailed hard rock...» 
 2. A Day At The Races - Rolling Stone. Rolling Stone. Архів оригіналу за 7 жовтня 2017. Процитовано 7 жовтня 2017. «Blessed with Freddie Mercury's passable pop voice» 
 3. а б Queen Interviews - Queen - 02-07-1977 - A Day at the Races - Washington Post - Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Архів оригіналу за 17 червня 2018. Процитовано 24 червня 2018. 
 4. David R. Fuller (7 січня 2010). Roger Taylor Interview 1976. Архів оригіналу за 10 квітня 2016. Процитовано 24 червня 2018 — через YouTube. 
 5. а б в г A Day At The Races [Архівовано 26 вересня 2016 у Wayback Machine.] Queen Online. 1 вересня 2011
 6. 1977 A Day At The Races North American Tour [Архівовано 5 жовтня 2012 у Wayback Machine.] Ultimate Queen. 31 серпня 2011
 7. Queen on tour [Архівовано 24 квітня 2011 у Wayback Machine.] Queen Concerts. 10 липня 2011
 8. Queen: Somebody to Love [Архівовано 28 липня 2011 у Wayback Machine.] Allmusic. 6 липня 2011
 9. Whitburn, Joel (2006). The Billboard Book of Top 40 Hits. Billboard Books
 10. Roberts, David (2006). British Hit Singles & Albums. London: Guinness World Records Limited
 11. Queen live on tour: A Day At The Races: Setlist [Архівовано 15 вересня 2011 у Wayback Machine.] Queen Concerts. 31 серпня 2011
 12. Queen live on tour: News Of The World: Setlist [Архівовано 15 липня 2011 у Wayback Machine.] Queen Concerts. 31 серпня 2011
 13. а б Allmusic review
 14. Kot, Greg (19 квітня 1992). An 18-record, 80 Million-copy Odyssey. Chicago Tribune. Архів оригіналу за 4 травня 2016. Процитовано 19 квітня 2016. 
 15. Larkin, Colin (2011). Encyclopedia of Popular Music (вид. 5th). Omnibus Press. с. 2248. ISBN 0857125958. 
 16. Queen: Reissues Album Review. Pitchfork. Архів оригіналу за 10 вересня 2017. Процитовано 7 жовтня 2017. 
 17. Ramirez, AJ (8 червня 2011). In the Lap of the Gods: The First Five Queen Albums. PopMatters. Архів оригіналу за 26 листопада 2013. Процитовано 19 квітня 2016. 
 18. а б Q, Вересень 1993, p.118: "The breadth of its ambition remains ever impressive, as do tracks such as May's stomping 'Tie Your Mother Down' and Mercury's baroque one-two, 'Somebody To Love' and 'Gold Old-Fashioned Lover Boy'."
 19. а б Marsh, Dave (24 лютого 1977). A Day At The Races. Rolling Stone. Архів оригіналу за 7 жовтня 2017. Процитовано 10 червня 2012. 
 20. Queen – The First Five Albums – Uncut. Архів оригіналу за 11 липня 2015. Процитовано 7 жовтня 2017. 
 21. Queen Interviews - Queen - 01-20-1977 - A Day at the Races - Winnipeg Free Press - Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Архів оригіналу за 24 червня 2018. Процитовано 24 червня 2018. 
 22. Queen Interviews - Queen - XX-XX-1977 - A Day at the Races - Circus - Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Архів оригіналу за 17 червня 2018. Процитовано 24 червня 2018. 
 23. Sisario, Ben (2004). У Brackett, Nathan; Hoard, Christian. The New Rolling Stone Album Guide (вид. 4th). Simon & Schuster. с. 668. ISBN 0743201698. Процитовано 15 квітня 2013. 
 24. Ramirez, Aj (8 червня 2011). In the Lap of the Gods: The First Five Queen Albums. PopMatters. Архів оригіналу за 26 листопада 2013. Процитовано 16 жовтня 2015. «With the group now firmly in command of the mechanics of pop songcraft (fittingly, the album spun off the most singles from any Queen LP up until then)» 
 25. Top 100 Albums [Архівовано 2007-02-06 у Wayback Machine.]. BBC Radio 2. Broadcast 28 серпня 2006. Archived at rocklistmusic.co.uk
 26. Guinness poll. Архів оригіналу за 6 червня 2011. Процитовано 24 червня 2018. 
 27. Classic Rock/Metal Hammer, "The 200 Greatest Albums of the 70s", Березень 2006
 28. Gay News & Opinion - marriage equality, openly gay athletes. Архів оригіналу за 16 грудня 2008. Процитовано 24 червня 2018. 
 29. The Great Albums. Архів оригіналу за 3 липня 2018. Процитовано 24 червня 2018. 
 30. Discogs entry Day At The Races. Архів оригіналу за 7 жовтня 2017. Процитовано 7 жовтня 2017. 
 31. а б Kent, David (1993). Australian Chart Book 1970–1992. St Ives, NSW: Australian Chart Book. ISBN 0646119176. 
 32. austriancharts.at Queen – A Day at the Races (ASP). Hung Medien (German). Архів оригіналу за 4 листопада 2012. Процитовано 4 березня 2012. 
 33. Library and Archives Canada. [Архівовано 23 жовтня 2012 у Wayback Machine.] 1 квітня 2012
 34. dutchcharts.nl Queen – A Day at the Races (ASP). Hung Medien (Dutch). MegaCharts. Архів оригіналу за 16 жовтня 2012. Процитовано 1 квітня 2012. 
 35. Interview: Queen + Paul Rogers. oricon.co.jp (Japanese). Oricon Style. 14 вересня 2005. Архів оригіналу за 15 жовтня 2012. Процитовано 1 квітня 2012. 
 36. charts.org.nz Queen – A Day at the Races (ASP). Hung Medien. Recording Industry Association of New Zealand. Архів оригіналу за 13 жовтня 2012. Процитовано 3 березня 2012. 
 37. norwegiancharts.com Queen – A Day at the Races (ASP). Hung Medien. VG-lista. Архів оригіналу за 13 жовтня 2012. Процитовано 1 квітня 2012. 
 38. swedishcharts.com Queen – A Day at the Races (ASP) (Swedish). Архів оригіналу за 13 жовтня 2012. Процитовано 3 березня 2012. 
 39. Chart Stats - Queen – A Day at the Races (PHP). UK Albums Chart. Архів оригіналу за 9 березня 2013. Процитовано 1 квітня 2012. 
 40. allmusic ((( A Day at the Races Charts & Awards > Billboard Albums ))). allmusic.com. Процитовано 1 квітня 2012. 
 41. Album Search: Queen – A Day at the Races (German). Media Control. Процитовано 3 березня 2012. 
 42. RPM Top 100 Albums of 1977. RPM. 31 грудня 1977. Архів оригіналу за 5 квітня 2014. Процитовано 24 лютого 2012. 
 43. Japanese Year-End Albums Chart 1977 (Japanese). Oricon. Архів оригіналу за 5 грудня 2012. Процитовано 3 жовтня 2011. 
 44. Complete UK Year-End Album Charts. Архів оригіналу за 29 серпня 2012. Процитовано 3 березня 2012. 

Посилання[ред. | ред. код]