A Night at the Opera

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
A Night At The OperaM:
A Night At The Opera.jpg
Студійний альбом
Виконавець Queen
Дата випуску 21 листопада 1975
Записаний Серпень-листопад 1975
Trident Studios
De Lane Lea Studios
Жанр хард-рок, прогресивний рок, хеві-метал
Тривалість 43:10
Лейбли EMI, Parlophone (Європа)
Elektra, Hollywood (США)
Продюсер Рой Томас Бейкер
Queen
Хронологія Queen
Попередній
←
Sheer Heart Attack
(1974)
A Day at the Races
(1976)
Наступний
→
Сингли з A Night at the Opera
 1. «Bohemian Rhapsody»
  Випущений: 31 жовтня 1975
 2. «You're My Best Friend / '39»
  Випущений: 18 травня 1976

A Night at the Opera (англ. Ніч в опері) — студійний альбом рок-гурту Queen, виданий у 1975 році. Найкращий альбом гурту на думку багатьох критиків і шанувальників, A Night at the Opera відрізняється стильовим різноманіттям, мелодійністю, із помітною участю рояля. Деякі пісні з альбому сталі невід'ємною частиною концертного репертуару гурту.

Частина пісень написана для клавішних, проте «Love of My Life» ніколи більше не виконувалася в альбомній версії, а на концертах гралася під акомпанемент Браяна Мея на 12-ти струнній напівакустиці.

Найвідомішою піснею цього альбому є «Bohemian Rhapsody» — ця довга шестихвилинна композиція, що об'єднала в собі риси рок і поп-музики, опери і окремі мотиви фольклору, очолила хіт-паради багатьох країн світу. Цей сингл у 2000 році був визнаний «піснею тисячоліття» у Британії. Також альбом посів 163 місце в Списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone.

Про альбом[ред.ред. код]

Критики тепло зустріли альбом, відзначалась удосконалена майстерність членів групи і широка стилістична варіативність музики на платівці. «Потенціал групи практично безмежний, що говорить про те, що Queen судилося, нарешті, зайняти своє місце в дуже невеликій купці дійсно великих груп, що працюють сьогодні в році» — заявили в «Winnipeg Free Press». Менш позитивний відгук дав тільки американський критик Роберт Крістгау, відомий своєю нелюбов'ю до прогресив-року і хеві-металу.

Список пісень[ред.ред. код]

Сторона 1:

 1. Death on Two Legs (Dedicated to…) — 3:43
 2. Lazing on a Sunday Afternoon — 1:07
 3. I'm in Love With My Car — 3:05
 4. You're My Best Friend — 2:52
 5. '39 — 3:31
 6. Sweet Lady — 4:04
 7. Seaside Rendezvous — 2:16

Сторона 2:

 1. The Prophet's Song — 8:21
 2. Love of My Life — 3:39
 3. Good Company — 3:23
 4. Bohemian Rhapsody — 5:55
 5. God Save the Queen — 1:15

Учасники запису[ред.ред. код]

Інформація про пісні[ред.ред. код]

Death on Two Legs[ред.ред. код]

«Death on Two Legs (Dedicated to…)». Може бути віднесена до ненависного листа Меркюрі до екс-менеджера Queen Нормана Шефілда про якого думають, що він погано поводився з гуртом і зловживав його роллю як їх менеджер з 1972—1975. Але вона ніколи не мала прямого відношення до нього при прослуховуванні пісні. Шефілд зробив спробу звинуватити гурт у суді в брехні. Ось як люди дізналися про кого пісня. Шефілд пізніше відмітив, що, можливо, гурт стимулювало присвятити пісню йому після того, як він подав на них до суду. Протягом виступів наживо Меркурі зазвичай ще раз присвячував пісню «справжньому сраному джентльмену»

Як і у випадку з «Богемською Рапсодією», більшість гітарних частин на цю пісню спочатку грав на фортепіано Меркюрі, щоб продемонструвати Браяну Мею те, як вони повинні грати на гітарі.

Lazing on a Sunday Afternoon[ред.ред. код]

«Lazing on a Sunday Afternoon» — ще одна пісня написана Меркюрі. Він грав на фортепіано і виконав весь вокал. Гітарні соло також були записані на вокальний трек, як не було більше доріжок для запису.

I'm in Love with My Car[ред.ред. код]

«I'm in Love with My Car» одна із найвідоміших пісень Роджера Тейлора в Queen. Ця пісня була спочатку сприйнята як жарт Мея, який казав, що Тейлор не був серйозним, коли чув демо запис. Тейлор грав на гітарі в оригінальному демо, але була перезаписана Меєм на його Red Special.На написання пісні Тейлора надихнув один із концертних адміністраторів групи-Джонатан Гаріс, чий Triumph TR4 був, безсумніву, «коханям його життя».Пісня призначена йому з такими словами: «Присвячено Джонатану Гарісу, любителю швидкої їзди до кінця». Коли пісня зійшла з випуску, як перший сингл альбому, то Тейлор почав переконувати Меркюрі, щоб той дозволив поставити сингл на сторону Б і замкнув себе у шафі до тих пір, поки Меркюрі не змінив думки. Пісня часто гралася на концертах на період ’77-’81.Знову пісня почала виконуватися для Queen + Paul Rodgers туру в 2005 і Cosmos Tour у 2008.Роджер включив цей сингл у концерти групи The Cross і соло тури, де замість ударних він грав на гітарі.

You're My Best Friend[ред.ред. код]

«You're My Best Friend» був першим синглом Джона Дікона, який він написав, коли вчився грати на фортепіано. Під час запису він грав на електропіаніно. Пісня була написана його дружині Вероніці. У музичному відео Дікон грає на роялі, єдиний випадок, коли він розлучився з бас-гітарою (за винятком відео «Who Wants to Live Forever», де він грає на контрабасі).

’39[ред.ред. код]

Пісня «39» була написана Браяном Меєм. Це одна з найпопулярніших пісень гурту, в якій розповідається про групу космічних дослідників, які з власної перспективи відправилися на однорічну подорож. Після повернення вони розуміють, що сто років минуло, а близькі і рідні, яких вони залишили — мертві. Оскільки «роком '39» нагадує 1939 рік, дехто припустив, що це насправді пісня про початок Другої Світової Війни, але це не так.

Мелодія пісні дуже схожа на ранню пісню Боба Ділана «When the Ship Comes in». Через розбіжності вокального виконання і додавання нових хорів, подібність рідко згадується. Після виконання ’39 на Freddie Mercury Tribute Concert, Джордж Майкл сказав, що це його улюблена пісня Queen.

Sweet Lady[ред.ред. код]

«Sweet Lady» пісня написана Брайаном Меєм в тяжчому стилі. Лірично і музично ця пісня перевершує «Tie Your Mother Down», як гучне вираження зневаги до романтичного інтересу автора. Однак, «Tie Your Mother Down» на той час була уже записана.

Seaside Rendezvous[ред.ред. код]

«Seaside Rendezvous», написана Меркьрі, можливо, найвідоміша завдяки «музичному» мостові, який починається приблизно на 0:51 хвилині в пісні. Складова частина була виконана тільки Меркюрі і Тейлором, які використовували голоси поодинці. Меркюрі імітував дерев'ні інструменти, включно з кларнетом, а Тейлор грав на мідних — трубі, казу та тубі.

The Prophet's Song[ред.ред. код]

«The Prophet's Song» написана Меєм. На одному із шоу Мей пояснив, що написав пісню після того, як йому приснився сон, коли він видужував від хвороби, під час запису альбому Sheer Heart Attack, і це є джерелом для деяких слів у пісні. Він провів декілька днів для того, щоб з'єднати слова, а сама пісня включає в себе вокальні партії Меркюрі, Тейлора і Мея. The Prophet's Song — це вплив прогресивного року. Це найдовша пісня Квін, яка триває вісім хвилин (не враховуючи the untitled instrumental з альбому Made in Heaven).

Сон, який йому приснився був про Великий Потоп, а тексти пісень є посиланням з Біблії та Ноївого Ковчегу.

Love of My Life[ред.ред. код]

«Love of My Life» одна з найохоплюючих пісень Меркюрі (там були версії багатьох актів, як-от: Extreme featuring Браяна Мея, Scorpions та ін.). Меркюрі грав на фортепіано і виконав вокальні партії. Браян Мей зіграв на арфі, акустичній гітарі Gibson Hummingbird і на своїй електрогітарі Red Special.

Під час живих виступів Меркюрі переставав співати і дозволяв глядачам перейняти її. Коли Квін і Пол Роджерс виконували пісню, то Мей майже не співав, а дозволяв глядачам проспівати всю пісню, продовжуючи традицію.

Good Company[ред.ред. код]

«Good Company» була написана і заспівана Браяном Меєм. Пісня — це розповідь, розказана людиною, якій батько в молодому віці порадив «дбати про тих, кого ти звеш рідними і триматися хорошої компанії»(«take care of those you call your own, and keep good company»). У молодості співак дотримувався батькових порад, бережучи своїх друзів і одружившись на дівчині Саллі. Однак, після одруження, він починає втрачати цікавість до своїх друзів, які поступово зникають. Як він дорослішає, то стає все більш кваліфікованим і присвяченим своїм захопленням, працюючи довгі ночі й ігноруючи свою родину. Зрештою, зусилля співака винагороджуються, він починає свою власну компанію з обмеженою відповідальністю (каламбуром є те, що впродовж всієї пісні «компанія» (англ. company) використовується в тому ж сенсі, що товариші (англ. companions)). Навіть більше, пісня присвячена його бізнесу, в ній не розповідається, що дружина залишає його.

Пісня закінчується тим, що старий чоловік, який курить трубку, обдумує уроки його життя.

Це єдина пісня з альбому, яка ніколи не виконувалася наживо.

Bohemian Rhapsody[ред.ред. код]

«Bohemian Rhapsody» була написана тільки Меркюрі. Спочатку записувалися партії роялю Меркюрі, бас-гітари Джона Дікона і ударних Роджера Тейлора. Група також використовувала бас-гітару Fender, електрогітару Браяна Мея Red Special, ударні Ludwig, литаври і гонг Paiste.

Коли запис був закінчений, сингл став найдорожчим із коли-небудь зроблених і до тепер залишається еталоном якості в музичній індустрії.

God Save the Queen[ред.ред. код]

Браян Мей записав гімн God Save the Queen у 1974 до Sheer Heart Attack туру. Ця пісня завжди закривала концерти Квін.

Чарти і продаж[ред.ред. код]

Країна Чарти Продаж
Найвища позиція Тижні Сертифікація
Австралія 1 4хПлатиновий 300.000
Фінляндія 1 40.000
Ірландія 1 Платиновий 30.000
Нідерланди 1 4хПлатиновий 350.000
Нова Зеландія 1 51 50.000
Велика Британія 1 50 4хПлатиновий 1.400.000
Іспанія 2 3 300.000
Норвегія 4 16
США 4 56 3хПлатиновий 3.600.000
Німеччина 5 Платиновий 700.000
Австрія 5 4 Золотий 60.000
Японія 9 Золотий 500.000
Швеція 11 10 120.000
Канада Платиновий 500.000
Португалія 23 1
Аргентина 2хПлатиновий 300.000
Італія 150.000
Франція 250.000
Швейцарія 100.000

Джерела[ред.ред. код]

Диск Це незавершена стаття про музичний альбом.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.