Mustapha

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
MustaphaPicto infobox music.png
Mustapha Queen.jpg
Сингл Queen
з альбому «Jazz»
Випущений Квітень 1979 р.
Формат Віниловий диск (7")
Записаний 1978
Жанр рок
Композитор Фредді Мерк'юрі
Тривалість 3:01
Лейбл EMI Records
Продюсер Queen і Рой Томас Бейкер
Хронологія синглів Queen
Попередній
←
«Jealousy»
(1979)
«Love of My Life»
(1979)
Наступний
→

Mustapha (укр. «Мустафа») — пісня британського рок-гурту «Queen» з альбому «Jazz» (1978), випущена на синглі у квітні 1979 року. Пісня була написана Фредді Мерк'юрі.

Про пісню[ред.ред. код]

Одна з найсерйозніших релігійно-філософських пісень групи. Вона написана на трьох мовах: англійській та перській. Перською мовою, виконувалися лише кілька знайомих фраз, типу "салям алейкум" і "алейкум салям", а також англійською "Allah, Allah, Allah will pray for you" ("Аллах помолиться за тебе").

На концертах Фредді Мерк'юрі часто виконував «Мустафу» на довгому вступі до «Bohemian Rhapsody», починаючи з "Allah will pray for you" і поступово переходячи до "Mama, just killed a man...". Іноді «Mustapha» на концертах виконувалася цілком, тоді Мерк'юрі завжди сідав за піаніно.

У пісні відображені роздуми про місце релігії в сучасному світі. Також у ній порушено тему наклепу, з якою постійно стикався Фредді Мерк'юрі: його інтерв'ю часто спотворювалися і фальсифікувалися, через це він відмовлявся спілкуватися з журналістами. У цій пісні Фредді в черговий раз демонструє свої вражаючі вокальні можливості.

«Мустафа» була випущена як сингл в Німеччині, Іспанії, Югославії та Болівії в 1979 році. На стороні «В» була пісня «Dead On Time» для німецьких та іспанських релізів і «In Only Seven Days» для югославських і болівійських випусків. Крім того, всі чотири версії мали різні обкладинки.

Музиканти[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]