Браян Мей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Браян Мей, 2005

Браян Гарольд Мей (Брайан[1]; англ. Brian Harold May; 19 липня 1947(19470719), Лондон) — британський рок-музикант, гітарист гурту Queen, автор багатьох хітів таких як The Show Must Go On, The Hero.

Командор Ордена Британської імперії. Одружений з акторкою Анітою Добсон.

Дискографія[ред.ред. код]

Пісні Queen, написані Браяном Меєм[ред.ред. код]

Браян Мей співає в таких піснях:

Астрофізика[ред.ред. код]

Мей розпочав писати дисертацію 36 років тому. Темою наукової праці стали міжпланетні пилові хмари. Факт того, що гітарист закинув роботу над дисертацією в 1974 році, цілком зрозумілий: саме в той період група Queen здобула широку популярність.

Музикант знову зацікавився науковою працею лише в 2006 році. Мей тоді працював над науково-популярною книгою про походження світу разом із вченим Патриком Муром. Музикант виявив, що тема, яку він обрав для своєї дисертації, не була розкрита за минулі три десятиліття.

Дев'ять місяців музикант працював у Королівському коледжі, де вчився до появи Queen. Використовуючи дані, отримані з телескопа на Канарських островах, Мей довів, що хмари пилу в Сонячній системі рухаються в тому ж напрямку, що і планети. Докторський ступінь був присвоєний музиканту університетом британського міста Ексетера в липні 2007 року.[2]

Виноски[ред.ред. код]

  1. В українських джерелах англійське ім'я Brian передається також як Брайан, Брайєн. Див. Англо-український словник / Укл. М. Балла. К., 1996. Т. 1, С. 150: Brian ['braiən] ч. ім'я Брайєн, Брайан.
  2. Гітарист групи Queen Брайан Мей одержав учений ступінь в галузі астрофізики

Посилання[ред.ред. код]


Валторна Це незавершена стаття про діяча музики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.