Made in Heaven

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Made in HeavenM:
Madeinheaven.jpg
Студійний альбом
Виконавець Queen
Дата випуску 6 листопада 1995
Записаний 1980, 1983–1984, 1987–1988, січень–травень 1991,
18 жовтня 1993–лютий 1995
(«Mountain Studios»,
Аллертон Хілл, Косфорд Мілл,
«Metropolis Studios»)
Жанр рок
Тривалість 70:21 (CD)
47:45 (оригінальне LP, касета)
Лейбли Parlophone Records
(Велика Британія)
Hollywood Records
(США)
Продюсер Queen
Хронологія Queen
Попередній
←
Innuendo
(1991)
Queen Rocks і Queen Forever
Наступний
→
Сингли з Made in Heaven
 1. «Heaven for Everyone»
  Випущений: 23 жовтня 1995
 2. «A Winter's Tale»
  Випущений: 18 грудня 1995
 3. «I Was Born to Love You»
  Випущений: 28 лютого 1996 (тільки Японія)
 4. «Too Much Love Will Kill You»
  Випущений: 26 лютого 1996
 5. «Let Me Live»
  Випущений: 17 червня 1996
 6. «You Don't Fool Me»
  Випущений: 18 листопада 1996
Статуя Фредді Мерк'юрі, яка знаходиться на березі Женеського озера, яка зображена на обкладинці альбому

«Made in Heaven» (укр. «Створено на небесах») — п'ятнадцятий і останній студійний альбом британського рок-гурту «Queen», випущений 6 листопада 1995 року лейблом «Parlophone Records» у Великій Британії і «Hollywood Records» в США. Це перший реліз гурту з моменту смерті вокаліста Фредді Мерк'юрі у 1991 році. Після смерті Мерк'юрі гітарист Браян Мей, барабанщик Роджер Тейлор і бас-гітарист Джон Дікон працювали з вокальними і фортепіанними партіями, які Мерк'юрі записав перед смертю, додавши до запису нові інструменти. Обидва етапи запису, до і після смерті Мерк'юрі, були завершені в студії гурту в Монтре, Швейцарія. Альбом дебютував під номером 1 у Великій Британії, де він став 5×платиновим. Альбом став світовим успіхом, особливо в Європі, продавши там більше 5 мільйонів копій і більше 20 мільйонів по всьому світу.[1]

Обкладинка альбому має дві різні фотографії: обкладинка CD була зроблена в сутінках, на якій зображена скульптура Мерк'юрі фотографа Ірени Седлецької, розташована на Женевському озері в Монтре, Швейцарія, на передній частині обкладинки, а Мей, Тейлор і Дікон дивляться на Альпи на задній частині обкладинки; тим часом, фотографія з обкладинки LP була знята в тому ж місці на світанку, зображуючи ту ж статую спереду, але Мей, Тейлор і Дікон дивляться на схід сонця на задній стороні обкладинки.

Історія[ред. | ред. код]

Альбом був записаний абсолютно інакше, ніж інші студійні альбоми «Queen». На початку 1991 року, завершивши роботу над «Innuendo» і за кілька місяців до своєї смерті, Фредді Мерк'юрі записав стільки вокалу, скільки зміг, з інструкціями для решти гурту (Браян Мей, Роджер Тейлор і Джон Дікон), щоб завершити пісні пізніше. За цей час на плівку було записано в першу чергу «A Winter's Tale», «Mother Love» і те, що з часом стане «You Don't Fool Me».

На відео «Champions Of The World» Мей описав ці сесії з Мерк'юрі як такі:

«На час, коли ми робили ці інші записи після „Innuendo“, ми багато говорили між собою, і знали, що ми абсолютно на позиченому часі, бо Фредді сказали, що він не дотягне до того часу. Гадаю, наш план був приходити, коли Фредді почувався доволі непогано, просто для того, щоб використати його наскільки можливо, ми практично жили в студії якийсь час, і коли він дзвонив і казав: "Я можу прийти на кілька годин", наш план був використати його якомога більше, знаєте, він нам говорив: "Дайте мені щось проспівати, напишіть мені щось, і я залишу вам стільки, скільки зможу"»

Продюсер Девід Річардс також додав:

«Що було незвично в цих останніх піснях, які вони записали, так це те, що Фредді наполіг на фінальному вокалі. Зазвичай він завжди хотів почекати, поки вся музика не буде закінчена, перш ніж він включить свій останній вокал. Повинно бути, для цього була причина, я думаю, він відчував, що не було достатньо часу, щоб завершити це вчасно. Це також означає, що він безумовно хотів, щоб ці речі були випущені, просто не було ніякої іншої причини, чому він зробив би це»

Для завершення роботи над альбомом гурт повернувся у студію лише через 2 роки після смерті Мерк'юрі, у 1993 році. Мей розповідав в інтерв'ю, що Тейлор та Дікон уже щось зробили у 1992-му, коли Мей був на рекламному турі його альбому «Back to the Light». Повернувшись у 1993-му, Мей відчув що вони не на правильному шляху з музикою, і вони почали більш-менш наново. Їхній трійці допомагав продюсер Девід Річардс.

На альбом напрацьованого не вистачало, тому гурт вирішив повернутися до матеріалу, записаного раніше. Гурт не розповідає, чи Мерк'юрі мав певну думку до своєї смерті щодо пісень, які треба було б взяти до розгляду. Ідея була — взяти пісні, які співав Мерк'юрі й переробити їх як пісні «Queen».

У 2013 році Браян Мей сказав про альбом: «[Made in Heaven] був, можливо, кращим альбомом „Queen“, який ми коли-небудь робили. В ньому стільки краси. Це був довгий і кропіткий процес. Справжня праця любові».[2]

Композиції[ред. | ред. код]

It's a Beautiful Day

За кілька років до того, як Фредді Мерк'юрі почав записувати сольний матеріал, він створив звуковий кліп про себе, експериментуючи на фортепіано в «Musicland Studios» в Мюнхені у 1980 році під час сесій «The Game». Пізніше, для застосування цього альбому, пісня була подовжена до двох хвилин і 32 секунд. Більш класична секція, без імпровізації Мерк'юрі, була складена Джоном Діконом.

Made in Heaven

Докладніше: Made in Heaven (пісня)

Спочатку ця пісня належала альбому Мерк'юрі «Mr. Bad Guy», а також інший сольний трек Мерк'юрі «I Was Born To Love You», до якого «Queen» поставилися з особливою увагою у зв'язку з цим посмертним альбомом. Гурт просто переробив музику під «звучання Queen» і помістила попередній вокал Мерк'юрі поверх нової музики.

Let Me Live

Докладніше: Let Me Live

«Let Me Live» — це жива рок-балада, в якій є рідкісний поділ вокалу між Мерк'юрі, Браяном Меєм і Роджер Тейлором. Пісня була завершена у 1995 році після смерті Мерк'юрі. Цей трек був спочатку записаний з Родом Стюартом під час сесій для альбому «The Works» 1984 року.[3] Після завершення у 1995 році для «Made in Heaven», «Queen» зробили одну 11-годинну зміну пісні, щоб уникнути судового позову. Частина бек-вокалу містила лірику, що надто нагадує «Piece of My Heart» Ерми Франклін. Невідомо, чи взяли «Queen» на себе зобов'язання внести зміни заздалегідь, або їм сказала це зробити звукозаписна компанія. У кінцевому підсумку, потенційно проблематичний біт був мікшований, і трек був випущений. Промо-касети із США мають незмінену мінусівку. Ранні мексиканські і голландські CD-преси, як повідомляється, мають цю альтернативну версію.

Mother Love

Докладніше: Mother Love

«Mother Love» була останньою піснею, спільно написаною Мерк'юрі і Меєм, а також останнім вокальним виступом Мерк'юрі.[4] Вокал Мерк'юрі для «Mother Love» був записаний 13-16 травня 1991 року.[5] На свому сайті, Мей обговорював процес написання ним і Мерк'юрі (писав як окремо, так і разом, усвідомлюючи характер пісні і лірику). Дійшовши до останнього куплету, Мерк'юрі сказав Мею, що він повинен піти і відпочити, але що він повернеться пізніше і закінчить його. Після цього Мерк'юрі так і не повернувся в студію, і тому Мей заспівав останній куплет на треку.

В пісні є семпл з живого співу, записаного на знаменитому концерті «Queen» 1986 року на стадіоні «Вемблі», і семпл зі вступу студійної версії «One Vision» і «Tie Your Mother Down». Вона також включає в себе семпл з кавер-версії «Goin' Back», пісні, написаної Керол Кінг і Джеррі Гоффіном, для якої Мерк'юрі надав вокал у 1972 році. Ця кавер-версія була випущена на «Б»-стороні синглу з «I Can Hear Music», кавер-версії Ларрі Лурекса (псевдоним Фредді Мерк'юрі) до однойменної пісні гурту «The Ronettes», незадовго до виходу дебютного альбому «Queen». Звукові сплески між піснею і семплом «Goin' Back», мабуть, становлять кілька мілісекунд кожного треку «Queen», коли-небудь записаного, зібраних разом, а потім швидко прискорених через магнітофон. В самому кінці пісні чути плач дитини.

My Life Has Been Saved

«My Life Has Been Saved» починалася як акустичний трек, складений головним чином Діконом у 1987—1988 роках. Продюсер Девід Річардс допоміг йому з демо-записом і клавішними, потім Мерк'юрі заспівав у ньому, а пізніше весь гурт записав його. Версія «Made in Heaven» відрізняється від версії 1989 року (яка спочатку фігурувала як «Б»-сторона синглу «Scandal»), хоча вона використовує той же вокал від Мерк'юрі. Дікон грає на гітарі та клавішних, а також на своєму звичайному інструменті — бас-гітарі.

I Was Born to Love You

Докладніше: I Was Born to Love You

«I Was Born To Love You» була спочатку записана (фортепіано, вокал, синтезатори) Мерк'юрі 25 травня 1984 року для його альбому «Mr. Bad Guy» як пізнє доповнення (коли звукозаписна компанія сказала, що альбому потрібен «сингл»). Мей, Тейлор і Дікон перезаписали її і додали свої інструменти, перетворивши пісню у рок, що швидко розвивається, головним чином з участю хард-рокової гітари Мея. Цей трек став популярним в Японії у 2004 році, коли він був використаний для пісні телевізійної драми під назвою «Гордість» («テライド»). Ця версія також містить семпли імпровізованого вокалу Мерк'юрі з «A Kind of Magic», однойменного альбому 1986 року і з «Living on My Own», з його альбому «Mr. Bad Guy». Відеокліп на цю версію пісні, також зроблений у 2004 році, складається в основному з кліпів з сольного відео Мерк'юрі і «Queen: Live at Wembley».[6]

Heaven for Everyone

Докладніше: Heaven for Everyone

«Heaven for Everyone» написав Тейлор й пробував із «Queen» у 1987-му, хоча, за де деякими джерелами, пісню було написано з ідеєю, що її співатиме Джоан Арматрейдінг. Відмовилася вона або Тейлор відкликав свою пісню, неясно, але вона була записана для його іншого гурту «The Cross». Одного вечора Мерк'юрі прийшов в студію, щоб відвідати «The Cross», і після декількох випитих стаканів він дав їм ідеї, як заспівати пісню, і в підсумку записав для неї вокал. Мерк'юрі з'явився на британській версії їхнього альбому «Shove It» як запрошений вокаліст у пісні, з Тейлором створившим бек-вокал. Ролі помінялися місцями на синглі і американській версії «Shove It» засунула його. Вокал Мерк'юрі потім був використаний для релізу «Made in Heaven», з кількома різними рядками і Меєм співаючим бек-вокал замість Тейлора та Річардсом, що додав кілька аранжувальних ідей. Випущена як ведучий сингл для альбому за два тижні до його випуску, з музичним кліпом пісні, який вшановував пам'ять Мерк'юрі, а також містив кадри оригінального німого фільму Жоржа Мельєса «Подорож на Місяць» 1902 року.

Too Much Love Will Kill You

Докладніше: Too Much Love Will Kill You

«Too Much Love Will Kill You» була написана Меєм, Френком Маскером і Елізабет Лемерс колись між сесіями для «A Kind of Magic» і «The Miracle».[7] Вони написали її в США з Мерк'юрі, що співав у ній. Проте, були деякі проблеми з компаніями, що представляли видавничі права на Маскера і Лемерс, тому вони не могли випустити пісню належним чином на «The Miracle». Пісня навіть потрапила в оригінальний трек-лист між «I Want It All» і «The Invisible Man», але потім була не включена. Це єдиний трек на альбомі «Made In Heaven», який не був перероблений іншими учасниками гурту протягом сесій 1993—1995 років, але оригінальний мікс 1989 року був підготовлений для альбому «The Miracle».

На концерті пам'яті Фредді Мерк'юрі Мей зіграв пісню на фортепіано і заспівав її вперше публічно, а потім випустив її як частину свого сольного альбому «Back to The Light». Його аранжування відрізняється від версії «Queen», що включає соло на акустичній гітарі та без ударних. Однак Мей грав цей трек вживу зі своїм гастрольним гуртом у 1992—1993 роках, використовуючи аранжування, схоже на оригінальну версію «Queen». Пісня була відзначена як найкраща пісня в музичному і текстовому плані на «Айвор Новело» 1997 року.[7]

Ця пісня також була виконана «Queen» і Лучано Паваротті у 2003 році, Паваротті співав останні частини куплетів італійською мовою.[8]

You Don't Fool Me

Докладніше: You Don't Fool Me

«You Do not Fool Me» був одним з останніх треків, записаних для «Made in Heaven», вийшовший незвичайним чином. Мей пояснив на своєму веб-сайті, що Річардс більш-менш створив рамки пісні наодинці, побудувавши з шматочків текстів, записаних безпосередньо перед смертю Мерк'юрі. Мей сказав, що до роботи Річардса не було пісні, про яку можна було б говорити. Однак після того, як Річардс відредагував і змікшував пісню (включаючи трохи гармоній, записаних для «A Winter's Tale»), він представив її гурту. Потім Мей, Тейлор і Дікон додали свої інструменти та бек-вокал, і були здивовані, що в підсумку вийшла закінчена пісня, яка почалася як ніщо. Стиль цієї пісні нагадує про альбом 1982 року «Hot Space», і в їхньому альбомі «Greatest Hits III» про це згадується. Тема пісні також може бути продовженням історії розповіді попередніх пісень «Queen» «Play the Game» і «It's a Hard Life».

A Winter's Tale

Докладніше: A Winter's Tale

«A Winter's Tale» — балада, написана і складена Мерк'юрі в його апартаментах в Монтре, Швейцарія. Це остання повноцінна пісня Мерк'юрі, написана ним самим (музика для «Mother Love» була Мея). З тих пір вона була названа однією з небагатьох різдвяних пісень гурту, поряд з «Thank God It's Christmas».

Пісню було записано за декілька місяців перед смертю Мерк'юрі, вона — єдина пісня в історії «Queen», записана й випущена, в якій вокал Мерк'юрі передував завершенню створення супровідної музики.

It's a Beautiful Day (Reprise)

Більш важка рок-версія «It's a Beautiful Day», тобто те ж саме на початку, але пізніше перетворюється в рок. Вона містить «Yeah» і семпли з «Seven Seas of Rhye».

Yeah

«Yeah» — найкоротша пісня на альбомі і в каталозі пісень «Queen», що триває всього чотири секунди. Вона складається з Мерк'юрі, який вимовляє тільки слово «yeah», взяте з пісні «This Action Day» з альбому «Queen» «Hot Space».

Track 13

«Track 13», що йде 22 хвилини і 32 секунди, був експериментом Річардса з семплером «Ensoniq ASR-10». Він взяв вступні акорди «It's a Beautiful Day» і зробив з них звукову петлю, а потім додав голос Мерк'юрі через дивні відгомони. Мей і Тейлор також додали деякі ідеї до треку. Раніше цей трек був доступний тільки на CD-виданні альбому і на вищезазначених промо-касетах.

Стандартні касети альбому закінчуються скороченою «It's A Beautiful Day (Reprise)», що зникає після 12-го треку ("Yeah"), де, без назви, продовжується цей трек. «Track 13» можна придбати як в складі повного альбому, так і окремо в офіційному інтернет-магазині «Queen».

LP (вініл) видання альбому має особливість — через кілька секунд, на яких голка потрапляє в борозну й зривається, що насправді означає, якщо у слухача є програвач, який не має автоматичної зупинки, активованої на даний момент, платівка зациклюється й грає безперервно, повторюючи кілька перших секунд.

«Track 13» сильно здивувала й збила з пантелику фанів, зважаючи на фоновий стиль музики й довжину, чого ніколи не було серед записів «Queen» (найдовша попередня пісня «Queen» «The Prophet's Song» з «А»-сторони «A Night at the Opera» триває тільки 8:20). Останній запис «Queen» (у всіх форматах) — 11-й трек «It's a Beautiful Day (Reprise)». Після цього чути як Фредді Мерк'юрі голосно каже: «Yeah», що заповнює всі 4 секунди 12-го треку. Фани стали називати цей трек цим односкадовим словом. Фонова музика із цього треку переходить на 13-й трек, триваючи безперервним потоком ще 22:32, а на закінчення Фредді каже: «Fab!».

Серед фанів виникли дві «школи» думки: одна полягала в тому, що вони повинні були розглядатися не тільки як окремі треки, але і як окремі «пісні»; друга полягала в тому, що треки 11, 12 і 13 були однією піснею («It's a Beautiful Day [Reprise]») і що поділ її був навмисним жестом з боку гурту. Спочатку гурт був задоволений підтримувати атмосферу таємниці навколо «Track 13». Згодом Мей обговорив це і пролив трохи більше світла на нього, наприклад, згадане вище творіння Девіда Річардса і подальша участь в ньому його самого і Тейлора.

У 2015 році, після перевидання дискографії «Queen» на вінілі, «Made In Heaven» був перевиданий як подвійний диск з «Track 13», що займає всю «Д»-сторону. Трек отримав назву «13» і був вказаний на обкладинці.

Оцінки критиків[ред. | ред. код]

Професійні огляди
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
AllMusic 2/5 зірок[9]
The Times (favourable)[10]
Q (favourable)[10]
Jerusalem Post (favourable)[10]
The Guardian (favourable)[10]
The Sunday Times (favourable)[10]
Entertainment Weekly (B+)[10]

«Made in Heaven» отримав позитивні відгуки від музичних критиків. Критики оцінили його оптимізм і якість музики, після смерті Фредді Мерк'юрі у 1991 році.

Журнал «Q» написав: «Десять нових треків (і один реприз). Немає наповнювача. Не соромно. Безумовно, значне придбання для шанувальників „Queen“, але навіть без його особливого значення, „Made In Heaven“, ймовірно, кращий альбом, ніж „Innuendo“ і відповідна лебедина пісня одного з найбільш блискучих гуртів у році. „Made in Heaven“ — це також остання музична воля і заповіт зірки, яка ніколи не буде перетворена в святого, але чиї грандіозні виступи були до самого кінця завжди відзначені безрозсудним ентузіазмом і рідкісною щедрістю духу».

«The Sunday Times» описала альбом як «необхідне прослуховування».

«Entertainment Weekly» писала: «Це ідеальна театральна епітафія для життя, присвяченого прекрасній вигадці».

«The Guardian» константувала: «Коли гурт виставляє усі ручки управління на повний газ, як це робив „Queen“, перегорання неминуче, для слухача, якщо не для гурту. Коли ми врешті-врешт доходимо до фіналу, в якому барабани розлітаються вдрузки, „It's a Beautiful Day“, де Фредді завиває ашнадцятий раз як хтивий ротвейлер, відчувається, що минуло більше ніж 70 хвилин. Саме тут виручають згадані раніше слова. Написані здебільшого Фредді, вони є прощальними. Він виливає серце, і від його слів щипає в горлі. Навіть слова, якими починається альбом, набирають болісної важливості».

«Jerusalem Post» написала: «Якимось чином здатність Мерк'юрі і „Queen“ видавати радісний шум перед обличчям болю і смерті роблять цей альбом дуже втішним для нас в нестабільні часи».

«The Times» заявила: «[Немає] будь-яких явно наполовину спечених або залатаних номерів. Більшість, однак, так само добра, як і все, що „Queen“ придумали в свої пізні роки. Наскільки це добре, як завжди з „Queen“, багато в чому залежить від смаку. „Mother Love“, останній запис, зроблений Мерк'юрі, — це пісня справді серцевого пафосу. Незважаючи на свою прострочену доставку, „Made in Heaven“ чудово встає як завершальний розділ в захоплюючій поп-одісеї».

«AllMusic» писав: «„Made in Heaven“ повернув до розквіту „Queen“ 1970-х років з його сильними мелодіями і хард-роковою гітарою, увінчаними бравурним співом Мерк'юрі і деякими з масованих хорових ефектів, знайомих по „Bohemian Rhapsody“. Навіть якщо б ніхто не знав, що ці пісні співаються в тіні смерті, ця тема була б очевидна. Тексти пісень були пронизані питаннями життя і смерті, з назв. Найдивніше в цьому було те, що в співі Мерк'юрі завжди був натяк на табірне почуття гумору, і воно тривало і тут, навіть коли почуття явно були настільки ж щирими, як і театрально завищеними. Можливо, Мерк'юрі був сповнений рішучості вийти тим же шляхом, яким він прийшов, як діва. Якщо це так, то йому це вдалося».

Трек-лист[ред. | ред. код]

Автори треків, приписуваних «Queen», подані в дужках.

CD[ред. | ред. код]

# НазваАвтор(и)Головний вокал Тривалість
1. «It's a Beautiful Day»  Queen (Фредді Мерк'юрі, Джон Дікон)  2:32
2. «Made in Heaven»  Фредді Мерк'юрі  5:25
3. «Let Me Live»  QueenРоджер Тейлор, Браян Мей, Фредді Мерк'юрі 4:45
4. «Mother Love»  Фредді Мерк'юрі, Браян МейФредді Мерк'юрі, Браян Мей 4:49
5. «My Life Has Been Saved»  Queen (Джон Дікон)  3:15
6. «I Was Born to Love You»  Фредді Мерк'юрі  4:49
7. «Heaven for Everyone»  Роджер Тейлор  5:36
8. «Too Much Love Will Kill You»  Браян Мей, Френк Мескер, Елізабет Лемерс  4:20
9. «You Don't Fool Me»  Queen  5:24
10. «A Winter's Tale»  Queen (Фредді Мерк'юрі)  3:49
11. «It's a Beautiful Day» (реприз)Queen (Фредді Мерк'юрі)  3:01
12. «Yeah» (прихований трек)Queenрозмовне слово Фредді Мерк'юрі 0:04
13. Untitled (прихований трек)Queen (Браян Мей, Роджер Тейлор, Девід Річардс)розмовне слово Фредді Мерк'юрі 22:32

1995 LP[ред. | ред. код]

Два треки на віниловій версії «Made in Heaven» довелося змінити, щоб помістити на одному віниловому диску. Ці два треки: «I Was Born to Love You» і «You Don't Fool Me». Крім того, версія «Heaven for Everyone» включена до вінилу — це сингловий варіант.

Сторона «А»
# НазваАвтор(и) Тривалість
1. «It's a Beautiful Day»  Queen (Фредді Мерк'юрі, Джон Дікон) 2:32
2. «Made in Heaven»  Фредді Мерк'юрі 5:25
3. «Let Me Live»  Queen 4:45
4. «Mother Love»  Фредді Мерк'юрі, Браян Мей 4:49
5. «My Life Has Been Saved»  Queen (Джон Дікон) 3:15
Сторона «Б»
# НазваАвтор(и) Тривалість
6. «I Was Born to Love You»  Фредді Мерк'юрі 4:25
7. «Heaven for Everyone» (синглова версія)Роджер Тейлор 4:43
8. «Too Much Love Will Kill You»  Браян Мей Френк Маскер, Елізабет Лемерс 4:20
9. «You Don't Fool Me»  Queen 4:46
10. «A Winter's Tale»  Queen (Фредді Мерк'юрі) 3:49
11. «It's a Beautiful Day (Reprise)»  Queen (Фредді Мерк'юрі) 3:01
12. «Yeah» (не названий)Queen (Фредді Мерк'юрі) 0:15

2015 LP[ред. | ред. код]

«Made in Heaven» був перевиданий на вінилі 25 вересня 2015 року разом з усіма іншими студійними альбомами «Queen». Це перший раз, коли альбом був випущений на вінилі, розкиданий між 2 платівками. «Track 13» також вперше представлений на вінилі, позначений як «13» на обкладинці і займає всю «Б»-сторону.

Сторона «А»
# НазваАвтор(и) Тривалість
1. «It's a Beautiful Day»  Queen (Фредді Мерк'юрі, Джон Дікон) 2:32
2. «Made in Heaven»  Фредді Мерк'юрі 5:25
3. «Let Me Live»  Queen 4:45
4. «Mother Love»  Фредді Мерк'юрі, Браян Мей 4:46
Сторона «Б»
# НазваАвтор(и) Тривалість
1. «My Life Has Been Saved»  Queen (Джон Дікон) 3:15
2. «I Was Born to Love You»  Фредді Мерк'юрі 4:51
3. «Heaven for Everyone»  Роджер Тейлор 5:34
Сторона «А»
# НазваАвтор(и) Тривалість
1. «Too Much Love Will Kill You»  Браян Мей, Френк Маскер, Елізабет Лемерс 4:20
2. «You Don't Fool Me»  Queen 5:23
3. «A Winter's Tale»  Queen (Фредді Мерк'юрі) 3:49
4. «It's a Beautiful Day (Reprise)»  Queen (Фредді Мерк'юрі) 3:00
5. «Yeah» (не названий)Queen (Фредді Мерк'юрі) 0:11
Сторона «Б»
# НазваАвтор(и) Тривалість
1. «13»  Queen (Браян Мей, Роджер Тейлор, Девід Річардс) 22:32

Кліпи до альбому[ред. | ред. код]

 1. Heaven for Everyone — музичне відео, присвячене пам'яті Фредді Мерк'юрі, було знято Девідом Маллетом та випущено в 1995 році. У ньому висвітлені кадри з фільмів «Подорож на Місяць» (1902), «Неможливий вояж» (1904) та «Затьмарення» (1907).
 2. A Winter's Tale — музичне відео-епітафія, оскільки були вказані тексти пісень Фредді Мерк'юрі поряд із зображеннями та кліпами минулих виступів співака.
 3. Too Much Love Will Kill You — відео до пісні Браяна Мая, зняте режисером Девідом Маллетом. У кліпі використані домашні зйомки, що стосувалися життя гурту Queen.
 4. You Don't Fool Me — у відео показано нічний клуб, де молода людина зустрічає свою колишню подругу та розповідає про спогади їх коротких стосунків. Тема пісні може бути продовженням оповідання, створеного попередніми піснями «Queen»«Play the Game» і «It's a Hard Life».
 5. I Was Born to Love You — відео зняте Річардом Хеслопом. У кліпі представлені мешканці блоку квартир, де показано людей різного сексуального переконання.

Учасники запису[ред. | ред. код]

Queen

 • Фредді Мерк'юрі – головний вокал (всі треки), клавішні (1-3, 6, 10, 11), бек-вокал (2, 6, 9, 10), драм-машина (4)
 • Браян Мей – електрогітара (всі треки), бек-вокал (3, 7, 8, 10, 11), клавішні (3, 4, 6, 8, 10), головний вокал (3, 4)
 • Роджер Тейлор – ударні (всі, крім 1), бек-вокал (3, 7, 9-11), перкусія (1-3, 6, 9), клавішні (7, 9), головний вокал (3)
 • Джон Дікон – бас-гітара (всі треки), клавішні (1, 5, 11), електрогітара (5)

Додатковий персонал

 • Ребекка Лайг-Вайт, Гарі Мартін, Кетрін Портер, Міріам Стоклі – бек-вокал (3)
 • Девід Річардс – клавішні (5, 8, 13), співпродюсування, інженерінг, мікшування
 • Джастін Ширлі-Сміт – співпродюсування, інженерінг
 • Джош Макрей – співпродюсування, інженерінг
 • Райнхольд Мак – запис матеріалу 1980-х років
 • Кевін Метколф – мастеринг
 • Річард Грей – оформлення обкладинки

Чарти[ред. | ред. код]

Тижневі чарти[ред. | ред. код]

Чарт (1995) Позиція
Австралія (ARIA Charts)[11] 3
Австрія (Австрійський чарт альбомів)[12] 1
Бельгія (Ultratop) (Фландрія)[13] 2
Бельгія (Ultratop) (Валлонія)[14] 2
Канада (RPM)[15] 18
Данія (Датський чарт альбомів)[16] 1
Нідерланди (MegaCharts)[17] 1
Фінляндія (Фінляндський чарт альбомів)[18] 1
Франція (SNEP)[19] 2
Німеччина (Media Control Charts)[20] 1
Італія (Італія чарт альбомів)[21] 1
Японія (Oricon)[22] 10
Нова Зеландія (Official New Zealand Music Chart)[23] 1
Норвегія (VG-lista)[24] 2
Іспанія (PROMUSICAE)[25] 1
Швеція (Sverigetopplistan)[26] 1
Швейцарія (Schweizer Hitparade)[27] 1
Велика Британія (UK Albums Chart)[28] 1
США (Billboard 200)[29] 58

Чарти на кінець року[ред. | ред. код]

Чарт (1995) Позиція
Австралія (ARIA Charts)[30] 42
Австрія (Австрійський чарт альбомів)[31] 13
Франція (SNEP)[32] 10
Італія (Італія чарт альбомів)[21] 8
Велика Британія (UK Albums Chart)[33] 7
Чарт (1996) Позиція
Австрія (Австрійський чарт альбомів)[34] 10
Франція (SNEP)[35] 32
Німеччина (Media Control Charts)[36] 9
Японія (Oricon)[37] 92
Швейцарія (Schweizer Hitparade)[38] 18
Велика Британія (UK Albums Chart)[39] 68

Сертифікації[ред. | ред. код]

Країна Сертифікація Продано
Австрія (IFPI) 2×Платина 100,000*
Канада (Music Canada) Платина 100,000^
Данія (IFPI) Платина 50,000
Фінляндія (Musiikkituottajat) Платина 50,668
Франція (SNEP) 2×Платина 686,300
Німеччина (BVMI) 3×Платина 1,500,000^
Японія (RIAJ) Платина 336,782
Нідерланди (NVPI) 5×Платина 500,000^
Норвегія (IFPI) Платина 50,000*
Польща (ZPAV)
перевидання лейблу Agora SA 2009 року
Діамант 100,000*
Іспанія (PROMUSICAE) 4×Платина 400,000^
Швейцарія (IFPI) 5×Платина 250,000^
Велика Британія (BPI) 8×Платина 2,400,000^
США (RIAA) Золото 500,000^
У сумі
Європа (IFPI) 5×Платина 5,000,000*
* Дані про продажі, засновані тільки на сертифікації
^ Дані про постачання, засновані тільки на сертифікації

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Made In Heaven. queenonline.com. Процитовано 21 червня 2018. 
 2. Mojo, січень 2014, pg. 16
 3. Made In Heaven. Ultimatequeen.co.uk. Процитовано 13 грудня 2010. 
 4. Queen Online – History – Discography: Made in Heaven Архівовано 27 November 2007[Дата не збігається] у en:Wayback Machine. Процитовано 22 січня 2011
 5. http://brianmay.com/queen/queennews/queennewsdec13a.html#05
 6. I Was Born To Love You (2004 video) on YouTube.
 7. а б Billboard 21 Jun 1997 Billboard процитовано 16 січня 2011
 8. Pavarotti and Friends 2003; Press and News процитовано 22 січня 2011
 9. Ruhlmann, William (1995-11-07). Made in Heaven – Queen. AllMusic. Процитовано 2012-02-29. 
 10. а б в г д е Queen Interviews – Queen – 11-04-1995 – Made in Heaven – The Times – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. Процитовано 2012-02-29. 
 11. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. australian-charts.com. Процитовано 2012-02-29. 
 12. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. austriancharts.at. Процитовано 2012-02-29. 
 13. Queen – Made In Heaven. ultratop.be. Процитовано 2012-02-29. 
 14. Queen – Made In Heaven. ultratop.be. Процитовано 2012-02-29. 
 15. Results – RPM – Library and Archives Canada. Collectionscanada.gc.ca. Процитовано 2012-02-29. 
 16. Listen - Danmarks Officielle Hitliste - Udarbejdet af AIM Nielsen for IFPI Danmark - Uge 45. Ekstra Bladet (Danish) (Copenhagen). 1995-11-19. 
 17. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. dutchcharts.nl. Процитовано 2012-02-29. 
 18. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. finnishcharts.com. Процитовано 2012-02-29. 
 19. InfoDisc : Tous les Albums classés par Artiste > Choisir Un Artiste Dans la Liste (French). infodisc.fr. Архів оригіналу за 18 серпня 2011. Процитовано 7 листопада 2011. 
 20. charts.de. charts.de. 2010-03-26. Процитовано 2012-02-29. 
 21. а б Hit Parade Italia – Gli album più venduti del 1995 (Italian). hitparadeitalia.it. Процитовано 3 жовтня 2011. 
 22. Highest position and charting weeks of Innuendo by Queen. oricon.co.jp. Oricon Style (Japanese). Процитовано 31 серпня 2011. 
 23. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. charts.org.nz. Процитовано 2012-02-29. 
 24. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. norwegiancharts.com. Процитовано 2012-02-29. 
 25. Salaverri, Fernando (September 2005). Sólo éxitos: año a año, 1959-2002 (вид. 1st). Spain: Fundación Autor-SGAE. ISBN 84-8048-639-2. 
 26. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. swedishcharts.com. Процитовано 2012-02-29. 
 27. Steffen Hung. Queen – Made In Heaven. hitparade.ch. Процитовано 2012-02-29. 
 28. http://www.officialcharts.com/artist/21275/queen/
 29. Queen Album & Song Chart History. Billboard.com. Процитовано 2012-02-29. 
 30. ARIA Charts End Of Year Charts – Top 50 Albums 1995. Australian Recording Industry Association. Процитовано 29 серпня 2011. 
 31. Austriancharts.at – Jahreshitparade 1995. Hung Medien. Процитовано 1 серпня 2010. 
 32. Classement Albums – année 1995 (French). Syndicat National de l'Édition Phonographique. Архів оригіналу за 30 липня 2012. Процитовано 18 жовтня 2011. 
 33. Chart Archive – 1990s Albums. Процитовано 24 вересня 2011. 
 34. Austriancharts.at – Jahreshitparade 1996. Hung Medien. Процитовано 1 серпня 2010. 
 35. Classement Albums – année 1996 (French). Syndicat National de l'Édition Phonographique. Архів оригіналу за 10 липня 2011. Процитовано 18 жовтня 2011. 
 36. Top 100 Album-Jahrescharts (German). GfK Entertainment. Процитовано 8 вересня 2016. 
 37. 1996年 アルバム年間TOP100 Oricon Year-end Albums Chart of 1995 (Japanese). Процитовано 18 жовтня 2011. 
 38. Hitparade.ch – Schweizer Jahreshitparade 1996. Hung Medien. Процитовано 17 жовтня 2011. 
 39. UNITED KINGDOM (CIN) BEST ALBUMS OF 1996. Процитовано 24 вересня 2011. 

Посилання[ред. | ред. код]