Grumman EA-6 Prowler

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з EA-6B)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Grumman EA-6 Prowler
EA-6B Prowler
Grumman EA-6 Prowler
Призначення: палубний літак РЕБ 
Перший політ: 25 травня 1968 
Прийнятий на озброєння: липень 1971 
На озброєнні у: Seal of the United States Department of the Navy (alternate).svg ВМС США
Seal of the United States Marine Corps.svg КМП США 
Всього збудовано: 170 
Вартість одиниці: 52 млн.US$ 
Екіпаж: 4 (1- пілот, 3 офіцери РЕБ) осіб
Крейсерська швидкість: 774 км/год
Максимальна швидкість (МШ): 1 050 км/год
Бойовий радіус: 3 254 / 3 861 км
Практична стеля: 11 500 м
Швидкопідйомність: 65 м/с
Довжина: 17,7 м
Висота: 4,9 м
Розмах крила: 15,9 м
Площа крила: 49,1 м²
Двигуни: 2 Турбореактивний двигун Pratt & Whitney J52-P408A turbojet 

Грумен EA-6 «Проулер» (англ. Grumman EA-6 Prowler) — палубний літак ВМС США, призначений для ведення радіоелектронної боротьби та розвідки.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Базою при створенні EA-6B «Проулер» послужив інший літак компанії Нортроп Грумен — палубний штурмовик A-6. При створенні машини була збільшена довжина фюзеляжу, за рахунок чого було збільшено кількість екіпажу. Так само при створенні літака використовувався досвід отриманий у результаті використання аналогічних за завданням літаків EA-6A. Перший політ літака відбувся 25 травня 1968 року, а вже в 1971 році літак надійшов на озброєння ВМС США. Екіпаж машини складається з чотирьох осіб — пілота і трьох офіцерів-операторів систем РЕБ. Коли «Проулери» прийняли на озброєння, на ньому встановили тактичну систему постановки перешкод, здатну «глушити» сигнали відразу з п'яти установок РЛС. Перші 23 літаки EA-6B мали стандартне обладнання  — станції радіоелектронного глушіння ALQ-92 і ALQ-99.

Модернізація та вдосконалені варіанти[ред. | ред. код]

У 1973 році було випущено 25 машин з істотно зміненої за програмою EXCAP конструкцією фюзеляжу і новою тактичною системою постановки перешкод ALQ-99A. У 1976 році 45 нових і 17 раніше виготовлених літаків оснастили індикаторами індивідуального захисту для глушіння ворожих засобів керування зброєю і системою AN/ALQ-126. 55 «Проулерів», що залишилися, знову модернізували, встановивши на них системи постановки перешкод, здатних ідентифікувати і відстежувати цілі. Ці літаки були особливо ефективні в комплексі з керованими ракетами AGM-88A, якими також оснащувалися ці літаки.

Програма ADVCAP[ред. | ред. код]

У кінці 1980-х «Проулери» варіанту EA-6B були вдосконалені за програмою ADVCAP у двох напрямках. У першу чергу була встановлена нова станція постановки перешкод AN/ALE-39, системи пасивного стеження і глушіння сигналів. Програма модернізації авіоніки привела до оснащення машин EA-6B новими індикаторами на рідких кристалах, потужнішої РЛС, цифровим автопілотом і системою зв'язку AN/ALQ-19. Поліпшення льотних характеристик літака відбулося в ході реалізації програми VEP (програма технічної модернізації). На вдосконалених EA-6B посилена конструкція фюзеляжу, встановлені нові закрилки, аеродинамічні гальма тощо.

Тактико-технічні характеристики[ред. | ред. код]

Наведені характеристики відповідають модифікації EA-6B.
Основні характеристикиЛьотні характеристики
Оператори[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Military Balance 2010. p.-35

Див. також[ред. | ред. код]

Аналоги