Велика Румунія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Велика Румунія. 1918 — 1940
Трансністрія в складі Королівства Румунія часів Другої світової війни

Велика Румунія (рум. România Mare) — ідея максимального розширення кордонів Румунії. Ідея реалізовувалася під час існування Королівства Румунія, коли після об'єднання Румунії і проголошення її незалежності в ході збройних конфліктів і воєн кордони держави були максимально розширені. Під час Другої Балканської війни до складу Румунії увійшла Південна Добруджа, потім після розпаду Російської імперії у Бессарабії була проголошена Молдавська Демократична Республіка, яка об'єдналася з Румунією.

Після розпаду Австро-Угорщини в ході чехословацько-угорської війни були анексовані Трансільванія і Буковина. Період між 1918 і 1940 роками був часом найбільшого розширення кордонів держави. Після Бессарабсько-буковинського походу РСЧА, територіальних поступок Угорщині і Болгарії територія Румунії значно зменшилася. Це спричинило зміну режиму на пронімецький.

З початком Німецько-радянської війни Румунія знов почала розширюватися. Гітлер дозволив Румунії анексувати Бессарабію і Задністров'я, де в її складі утворилися губернаторства Бессарабія і Трансністрія відповідно, а також Північну Буковину, де було утворено Губернаторство Буковина.

Зворотний бік фронтових документів, що були видані інженер-капітану Турбаєвському К. І. в Одесі 24 серпня 1944 року перед десантом у Жебріяни — Вилкове. Для економії паперу документи іноді писалися на офіційних бланках Трансністрії. Це бланк документа на отримання фінансових коштів для репатріантів з Румунії, що переїжджають до України.

Див. також[ред.ред. код]