Віктор III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Блаженний
Віктор III
(Victor PP. III)
Папа Римський
24 травня 1086 — 16 вересня 1087
Попередник: Григорій VII
Наступник: Урбан II
Дата народження: 1027[1] або 1027[2]
Місце народження: Беневенто, Кампанія, Італія
Дата смерті: 16 вересня 1087[1][2]
Місце смерті: Монтекассіно, Кассіно, Папська держава
Поховання: Монтекассіно
Релігія: католицька церква[3]
Батько: Ландульф V
У миру: Дауферіо Епіфаніо де Беневенто
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Блаженний Віктор ІІІ (лат. Victor; бл. 1026 — 16 вересня 1087) — сто п'ятдесят сьомий папа Римський (24 травня 108616 вересня 1087). Його короткий понтифікат вражає менше ніж праця настоятеля монастиря у Монте Кассіно під іменем Дезидерій.

Ранні роки життя та служіння абатом[ред. | ред. код]

Дауферіо народився у Беневенто в знатній родині князя Беневентського, був сином князя Ландульфа V. З ранніх років прагнув стати ченцем всупереч волі батьків. Після смерті батька у битві з норманнами у 1047 році утік з дому, не маючи бажання одружуватись, однак силою був повернутий до дому. Пізніше знову залишив дім і був прийнятий до монастиря св. Софії у Беневенто, де змінив ім'я на Дезидерій. Проте, на його погляд, життя у цьому монастирі не було достатньо суворим, тому він змінював монастирі та зупинив свій вибір на обителі бенедиктинців у Монте Кассіно, куди вступив у 1055 році.

Дуже швидко був призначений настоятелем цього монастиря. Він відбудував монастирські храми та інші приміщення, заснував школи та відновив дисципліну. Репутація Дезидерія сприяла надходженню до монастиря щедрих пожертвувань і подарунків, які витрачались на оздоблення храмів.

Реноме Дезидерія було настільки високим, що його було призначено папським вікарієм для Кампанії, Апулії, Калабрії та князівства Беневентського зі спеціальними повноваженнями щодо реформування монастирів.

Особливі заслуги Дезидерія полягають у його впливі на норманів, яких він переконав стати васалами Святого Престолу.

Література[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]