Юлій I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святий
Юлій I
PopeJuliusI.jpg


У миру Юлій I
Народився невідомо, Рим, Римська імперія[1]
Початок понтифікату 337
Кінець понтифікату 352
Попередник Марк
Наступник Ліберій
Примітки тридцять п'ятий папа римський


Портали: Католицтво

Святий Юлій I (лат. Iulius) — тридцять п'ятий папа Римський з 6 лютого 337 по 12 квітня 352).

Народився у Римі. Вибраний єпископом Рима 6 лютого 337 року після 6-ти місячного Sede vacante. Під час його понтифікату помер римський імператор Костянтин, настав поділ Римської імперії, розпочався поділ християнської церкви на західну та східну. Юлій I відомий своєю участю в боротьбі з аріанством. Його пам'ять відзначається 12 квітня.

Відносини з Афанасієм Великим[ред.ред. код]

Після того як прихильники Євсевія Нікомедійського на соборі у Антіохії 341 року вигнали Афанасія Великого, він посилає своїх прихильників до папи Юлія І та імператора Західної римської імперії Константа. Папа приймає прихильників двох ворогуючих партій. Прихильники Євсевія Нікомедійського відхиляють запрошення. Після свого вигнання з Александрії Афанасій Великий прибув у Рим та був признаний місцевим синодом 342 року знову єпископом. Після того з Сардикійського собору виходить 75 східних єпископів і перебирається у Філіполь, де виключають із церкви і папу Юлія І та Афанасія Великого. Однак решта 300 єпископів, що залишились на сардикійському соборі, підтверджують рішення римського синоду чим посилюють позицію папи.

За часів понтифікату Юлія I 25 грудня почали святкувати Різдво. У цей період також збудовано римські церкви Санті Апостолі та Санта Марія ін Трастевере.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.