Гонорій IV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гонорій IV
Гонорій IV
C o a Onorio IV.svg
У миру Джакомо Савеллі
Народився бл. 1210, Рим, Італія, Рим, Папська держава
Початок понтифікату 2 квітня 1285 року
Кінець понтифікату 3 квітня 1287 року
Попередник Мартин IV
Наступник Миколай IV


Портали: Католицтво

Гонорій IV (лат. Honorius; *бл. 1210—†3 квітня 1287) — сто вісімдесят дев'ятий папа Римський (2 квітня 12853 квітня 1287), продовжував профранцузьку політику свого попередника папи Мартина IV.

Діяльність до обрання папою[ред.ред. код]

Народився у Римі, належав до багатої та впливової сім'ї Савеллі, яка до того часу вже висунула зі своїх рядів трьох пап.

Навчався у Сорбонні. Уже тоді був призначений священиком катедрального собору в Шалон-сюр-Мер. У 1261 році був призначений кардиналом папою Урбаном IV (1261–64), який також призначив його папським префектом у Тоскані і капітаном папської армії. Займався дипломатичною діяльністю. Папа Климент IV послав Савеллі та трьох інших кардиналів для зведення Карла Анжуйського на престол короля Сицилії у Римі 28 липня 1265 року. Після трьохрічної вакансії по смерті папи Климента IV Савеллі був одним з 6 кардиналів, які шляхом компромісу вибрали папою Григорія X.

У 1274 року разом з цим папою узяв участь у роботі Другого Ліонського синоду, де було встановлено, що лише 4 жебракуючих ордени мають право на існування: домініканці, францисканці, августинці та кармеліти. У липні 1276 він був одним з трьох кардиналів, яких папа Адріан V послав до Вітербо вести переговори з німецьким королем Рудольфом I щодо обставин його майбутньої коронації у Римі та відносин з Карлом Анжуйським. Смерть Адріана V виявила безплідність цих переговорів.

Діяльність як папи[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.