Климент VII

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Климент VII
(Clemens PP. VII)
SEBASTIANO DEL PIOMBO.jpg
Medici popes.svg
У миру Джуліо ді Джуліано де Медічі
Народився 26 травня 1478
Флоренція
Початок понтифікату 18 листопада 1523
Інтронізація 26 листопада 1523
Кінець понтифікату 25 вересня 1534
Попередник Адріан VI
Наступник Павло ІІІ


Портали: Католицтво


Климент VII (Джуліо ді Джуліано де Медічі; 26 травня 1478 — † 25 вересня 1534) — 219-ий Папа Римський , понтифікат якого тривав з 19 листопада 1523 до 25 вересня 1534, останній Папа епохи Відродження.

Джуліо де Медічі[ред.ред. код]

Джуліо де Медічі народився 26 травня 1478 року. Був позашлюбним сином Джуліано Медічі, брата Лоренцо Медічі і Фйоретти Горіні. Адріан VI призначив його архиєпископом Флоренції і кардиналом. Після двомісячних суперечок кардинали обрали його Папою. Його понтифікат, який тривав 11 років, був чередою безперервних поразок і невдач.

Міждержавні суперечки[ред.ред. код]

Не маючи жодних дипломатичних здібностей, він вступив у переговори з Францією, Венецією і Міланом проти зростаючої могутності Габсбургів. Армія Карла V виявилася сильнішою. Німецькі війська прорвалися в Рим і піддали місто такому руйнуванню, якого не пригадують з часів навали варварів. Руйнування столиці християнства, відоме в історії як «Sacco di Roma», закінчило еру папства епохи Відродження. Климент VII пересидів облогу за товстими стінами Замку св. Ангела. Наприкінці семи місяців він визнав іспано-німецьке панування на Апеннінському півострові, а у 1530 р. визнав за Карлом V право на імператорську корону. Щоб не втратити повністю підтримки французів, Климент умовив свою племінницю Катерину Медічі одружитися з сином Франциска I — Генріхом II Валуа.

В останні роки понтифікату Климента VII відбувся розкол між англійською і римською церквами. Причиною його був не тільки конфлікт між Климентом VII і Генріхом VIII, якого Лев Х нагородив титулом «найкатолицькішого короля» Англії. Генріх вимагав визнати недійсним його шлюб із Катериною Арагонською, у чому Папа йому відмовив, попри те, що спочатку обіцяв це. Його відмова розірвати шлюб англійського короля Генріха VIII з Катериною Арагонською привела до розриву англіканської церкви з Римом. Відділення англійської церкви від папства мало однак більш глибокі причини, пов'язані з традиціями християнства на Британських островах та з надмірним автократизмом папства.

Климент VII помер 25 вересня 1534 р. і був похований в Санта Марія сопра Мінерва. Населення Риму, яке різко зменшилося після перенесеної поразки, не оплакувало його.

Посилання[ред.ред. код]

Папа Климент VII у Католицькій енциклопедії (англ.)


Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.