Віктор II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віктор II
Папа Римський
13 квітня 1055 — 28 липня 1057
Попередник: Лев IX
Наступник: Стефан IX (X)
Дата народження: невідомо[1] або 1018
Місце народження: Баварія або Королівство Німеччина, Німеччина
Дата смерті: 28 липня 1057[1]
Місце смерті: Ареццо, Тоскана, Італія[2]
Поховання: Мавзолей Теодоріха
Громадянство: Священна Римська імперія
Релігія: католицька церква[3]
У миру: Гебхард, граф Кальвський, фон Дольнштайн-Гіршберг
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Віктор II (лат. Victor; бл. 1018, Баварія або Швабія, Королівсто Німеччина — 28 липня 1057, Ареццо) — сто п'ятдесят другий папа Римський (13 квітня 1055 — 28 липня 1057, за джерелами Ватикану народився у Баварії, за німецькими джерелами — у Швабії. Його батьками були граф Гартвіг і графиня Баліза. Його дядьком був імператор Священної Римської імперії Генріх III.

Життєпис

[ред. | ред. код]

У віці 24 років Гебхард був призначений єпископом Айхштетським, у 1053 році став виконувати обов'язки регента Баварії при малолітньому синові Генріха III — майбутньому імператорі Генріхові IV. Номінований папою у вересні 1054 року в Майнці у присутності римської делегації на чолі з Гульдебрандом — майбутнім папою Григорієм VII. У червні 1055 року папа зустрів Генріха III у Флоренції, де за їхньою участю відбувся синод, який підтвердив рішення папи Лева IX щодо церковних шлюбів та симонії.

Після смерті імператора Генріха III у 1056 році Віктор II, як опікун малолітнього Генріха IV і регент імперії, отримав надзвичайну владу, яку використовував для зміцнення миру в імперії. Оберігаючи права малолітнього Генриха IV, брав участь у засіданнях імперської ради.

Помер у Римі, бажав, щоб його поховали у Айхштеті, проте якісь мешканці Равенни викрали його тіло і поховали поряд з могилою Теодориха Великого.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]