Віктор II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Віктор II
Vicii bild.jpg


У миру Гебхард, граф Кальвський, фон Дольнштайн-Гіршберг
Народився бл. 1018, Баварія або Швабія, Німеччина або Королівство Німеччина
Початок понтифікату 13 квітня 1055
Кінець понтифікату 28 липня 1057
Попередник Лев IX
Наступник Стефан IX (X)
Примітки сто п'ятдесят другий папа Римський


Портали: Католицтво


Віктор II (лат. Victor; *бл. 1018—†28 липня 1057), сто п'ятдесят другий папа Римський (13 квітня 1055 — 28 липня 1057, за джерелами Ватикану народився у Баварії, за німецькими джерелами — у Швабії. Його батьками були граф Гартвіг і графиня Баліза. Його дядьком був імператор Священної Римської імперії Генріх III.

У віці 24 років Гебхард був призначений єпископом Айхштетським, у 1053 році став виконувати обов'язки регента Баварії при малолітньому синові Генріха III — майбутньому імператорі Генріхові IV. Номінований папою у вересні 1054 року в Майнці у присутності римської делегації на чолі з Гульдебрандом — майбутнім папою Григорієм VII. У червні 1055 року папа зустрів Генріха III у Флоренції, де за їхньою участю відбувся синод, який підтвердив рішення папи Лева IX щодо церковних шлюбів та симонії.

Після смерті імператора Генріха III у 1056 році Віктор II, як опікун малолітнього Генріха IV і регент імперії, отримав надзвичайну владу, яку використовував для зміцнення миру в імперії. Оберігаючи права малолітнього Генриха IV, брав участь у засіданнях імперської ради.

Помер у Римі, бажав, щоб його поховали у Айхштеті, проте якісь мешканці Равенни викрали його тіло і поховали поряд з могилою Теодориха Великого.

Джерела[ред.ред. код]

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.