Павло I (папа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святий
Павло I
Paul I.jpg


У миру Павло
Народився  ???, Рим, Візантійська імперія[1]
Початок понтифікату 757
Кінець понтифікату 767
Попередник Стефан II (III)
Наступник Стефан III (IV)
Примітки дев'яносто четвертий папа Римський


Портали: Католицтво

Святий Павло I (лат. Paulus; †28 червня 767), дев'яносто четвертий папа Римський (29 травня 75728 червня 767), брат папи Стефана II (III).

Після смерті брата Павло переміг фракцію, яка бажала обрання на папський престол архідиякона Феофілакта, та був вибраний папою більшістю голосів. Продовжував політику свого попередника, підтримуючи баланс стосунків з королем франків, королем лангобардів і візантійським імператором. Про своє обрання повідомив короля франків, наголосивши на необхідності зміцнення відносин між Святим престолом і королівством франків.

Король лангобардів Дезидерій захопив міста Імолу, Озімо, Болонью та Анкону, на які претендував папа. У 758 році Дезидерій відвідав папу та попросив його написати листа королю франків Піпіну Короткому про передачу лангобардам вказаних міст, крім Імоли. Павло I виконав прохання Дезидерія, проте написав Піпіну ще одного листа з протилежним змістом. Король франків одразу жодним чином не зреагував на подвійну гру папи, проте пізніше надав йому допомогу в суперечках з лангобардами. Таким чином Павло I зміцнив папську державу, збільшивши її територію за рахунок земель Беневенто і Тоскани.

Павло I помер у Римі.

Посилання[ред.ред. код]


Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  1. http://www.theguardian.com/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list