Павло V

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Павло V
(Paulus PP. V)
Pope Paul V.jpg
Nos ergo debemus sublevare huiusmodi, ut cooperatores simus veritatis
C o a Paulo V.svg
У миру Камілло Боргезе
Народився 17 вересня 1552
Рим, Рим, Папська держава
Початок понтифікату 16 травня 1605
Інтронізація 29 травня 1605
Кінець понтифікату 28 січня 1621
Попередник Лев XI
Наступник Григорій XV


Портали: Католицтво

Павло V (лат. Paulus PP. V, в миру Камілло Боргезе (італ. Camillo Borghese), 17 вересня 1552 — 28 січня 1621) — папа римський з 16 травня 1605 по 28 січня 1621.

Сім'я[ред.ред. код]

Сім'я Боргезе походила з Сієни, але переїхала в Рим. Тут 17 вересня 1552 народився Камілло. Він вивчав право і як священик, вступив на папську службу. Климент VIII послав його с дипломатичною місією до Філіпа II. Коли він повернувся, то отримав звання кардинала, єпископство з титулярною церквою Сант-Евсебіо та був призначений вікарієм Рима.

Понтифікат[ред.ред. код]

Після отримання тіари Павло V призначив свого двадцятисемилітнього племінника кардиналом-непотом і змінив його прізвище Каффареллі на Боргезе. Кар'єра роду Боргезе була, таким чином, забезпечена. В перші роки понтифікату Павла V виник конфлікт престижного характеру між апостольською столицею і Венеціанською республікою. Ситуація загострилась, і папа наклав на Венецію інтердикт. Втручання французького короля Генріха IV згладило конфлікт. Це був останній випадок оголошення папського інтердикту щодо суверенної держави. В той час настало також зближення папства з Францією, домінантна роль якої в Европі була все очевиднішою.

Невдалим було втручання Павла V у справи протестантської Англії, в результаті якого настало погіршення положення католиків, особливо в Ірландії. У 1616 декрет папської Конгрегації «Індексу заборонених книг» засудив працю Миколи Коперника «Про обертання небесних сфер». За ініціативи папи був також початий інквізиційний процес проти Галілео Галілея (1564 - 1642), найвидатнішого фізика й астронома того періоду, пропагандиста ідей Миколи Коперника. Заборонено було, зокрема, пропагувати тезу, що «Сонце не рухається навколо Землі і Земля не є центром Всесвіту». За часів Павла V розвивалися місії — капуцинів в королівстві Конго, єзуїтів — в Парагваї.

Павло V відомий також як духовний батько таємного архіву Ватикану. За його вказівкою архітектором Карло Мадерно зроблений фасад Собору Святого Петра. У 1620 році організовує святкування в честь перемоги католицьких військ над протестантами у Битві на Білій Горі та під час святкувань занедужує і незабаром помирає.

Похований як і Климент VIII у Базиліці Санта Марія Маджоре.


Посилання[ред.ред. код]