Григорій V

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Григорій XV
Otto III wird von Papst Gregor V. zum Kaiser gesalbt.jpg


У миру Бруно
Народився  ???, Саксонія
Початок понтифікату 3 травня 996
Кінець понтифікату 18 лютого 999
Попередник Іоанн XV
Наступник Сильвестр II
Примітки сто тридцять дев'ятий папа Римський
Антипапи Іоанн XVI (антипапа)
Портали: Католицтво


Григорій V (лат. Gregorius; пом. 18 лютого 999), сто тридцять дев'ятий папа Римський (3 травня 996 — 18 лютого 999), народився у Саксонії, син Оттона I (герцога Каринтії), онук імператора Оттона I Великого. На час виборів йому виповнилось лише 24 роки, він був капеланом свого кузина імператора Оттона III. Став першим папою германцем.

Вів політику, прихильну до Священної Римської імперії, надав багато привілеїв монастирям, які були розташовані на території імперії. Коронував 21 травня 996 імператором Оттона III. Через кілька днів на синоді у Римі відновив Арнульфа як архієпископа Реймського.

У 997 році Григорій V вів боротьбу з антипапою Іоанном XVI, якого римський правитель Кресцентій II та міська знать намагались обрати папою. Бунт Кресченція II був подоланий імператором Оттоном III, який прибув до Риму. Антипапа Іоанн XVI утік, а Кресцентій зачинився у Замку Святого Ангела. Війська імператора захопили антипапу в полон, йому було відрізано носа, вуха, язик, виколото очі, та публічно принижено перед папою та імператором. Імператорське військо оточило Замок Святого Ангела, Кресченція було захоплено у полон і повішено на мурах замку.

Григорій V помер раптово. Існують підозри, що він помер не своєю смертю.

Джерела[ред.ред. код]

Папа Григорій V у церковному лексиконі (нім.)

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.