Мартин V

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мартин V
(Martinus PP. V)
Martin V.jpg
C o a Martino V.svg
У миру Ottone Colonna
Народився 1368
Дженаццано, поблизу Риму, Дженаццано, Папська держава
Початок понтифікату 11 листопада 1417
Інтронізація 21 листопада 1417
Кінець понтифікату 20 лютого 1431
Попередник Григорій XIII
Наступник Євгеній IV


Портали: Католицтво


Мартин V (лат. Martinus PP. V, в миру — Оддоне Колонна, італ. Oddone Colonna; 1368 — 20 лютого 1431) — папа римський з 11 листопада 1417 до 20 лютого 1431.

Оддоне Колонна народився в 1368 в Дженаццано (біля Риму). Отримав призначення кардинала з рук Іннокентія VII. 6 листопада 1417 учасники Констанцького собору за участю 23 кардиналів і 30 представників «християнських націй» — Німеччини, Англії, Іспанії, Франції та Італії (Польща була тоді прилучена до Німеччини) — одноголосно вибрали папою сорокадев'ятирічного кардинала Колонну. Новообраний папа не був висвячений. Протягом трьох днів він був висвячений спочатку дяком, священиком, єпископом, що було необхідно для голови верховної влади церкви. Після урочистої коронації, не очікуючи закриття собору, Мартин V поспішив в Італію. Але дорога в Рим зайняла у нього три роки. Вільний в'їзд в Рим треба було викупити у Джовани II, королеви Неаполя, яка довго торгувалась, та самозваного кондотьєра Браччі, який, користуючись хаосом, захопив владу в папській державі. Сам в'їзд Мартина V у Вічне місто не був тріумфальним: зруйновані будинки, порожні палаци та пограбовані собори свідчили про глибоку руїну покинутої папами столиці християнства.

Мартин V енергійно взявся за відновлення міста. Зразу ж після обрання Мартина V учасники Констанцького собору уклали ряд договорів, що врегульовували відносини між церквою та державною владою. Як здібний політик відзначився стабілізацією ситуації навколо папської держави.

Помер розбитий паралічем 20 лютого 1431 року. Похований у Латеранському палаці.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Ansgar Frenken: Мартин V у Церковному лексиконі(нім.)

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.