Герб Непалу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Непалу
Emblem of Nepal.svg
Деталі
Затверджений 2006

Герб Непала був змінений під час періоду узгодження після Непальської Громадянської війни.

Новий герб був утверджений 30 грудня 2006 року. Герб Непалу містить прапор Непалу, гору Еверест, зелені пагорби, що відображають у символічній формі горбкуваті області Непалу й жовтий колір, що відображає в символічній формі родючу область, з'єднані чоловічі й жіночі руки, що символізують рівноправність статей, і гірлянду рододендронів (національна квітка). Поверх цього — білий силует у формі географічних обрисів Непалу. У нижній частині герба темно-червоний (гербовий колір Непалу) світок з національним девізом на санскриті: जननी जन्मभूमिश्च स्वर्गादपी गरीयसी (janani janmabhumisca svargadapi gariyasi), що перекладається як «Мати й Батьківщина більше, ніж небеса.» Текст девізу, часто прийнятий за уривок з «рамаяни», насправді ставиться до добутку «Анандамат» (автор — Банкім Чандра Чаттопадьяй).

Герб Королівства Непал[ред.ред. код]

Герб до 2008 року

На гербі, що використався до 30 грудня 2006 року, були присутні зображення білої корови, зеленого фазана (гімалайський монал), Сонця й Місяця, двох солдатів гуркха (в одного з них за поясом кривій ніж (кукри) і луком у руках, а в іншого гвинтівка), піків Гімалаїв, двох перехресних непальських прапорів і кукри, слідів Горатхака (божество опікуна Гуркха) і королівського головного убору. Це варіант герба також містив червоний сувій з національним девізом. Цьому гербу передувала Емблема Непалу.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Непал у темах