Герб Ґренландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Гренландії
Coat of arms of Greenland.svg
Деталі
Носій Гренландія
Затверджений 1989 року
Девіз Азуре, білий ведмідь лютує сріблом

Герб Гренландії — офіційні державний символ данської автономної провінції Гренландія.

Опис[ред.ред. код]

Герб Ґренландії є синім щитом за участю срібного білого ведмедя. Цей символ був вперше введений в герб Данії в 1666 році[1] і досі представлені в данської королівської сім'ї. У данському контексті, ведмідь був спочатку намальований ходячим природно, але вертикальне положення було вказано в 1819 році. 1470 році London Roll показує лапи з субтитрами Le Roy де Greneland показуючи щит, який зображає білий ведмідь в оточенні трьох птахів. Це королівський титул не відображає офіційну назву, а просто, є зброєю, що може бути використана будь-якою людиною, яка контролює Гренландію.

Версія в даний час використовується в Уряді Гренландії була розроблена гренландським художником Йенсом Розінгом і був прийнятий 1 травня 1989 року ландстингом. Білий ведмідь символізує фауну Гренландії і блакитний колір позначає Атлантичний і Північний Льодовитий океан, яким Гренландія омивається. Замість того, щоб взяти Данську версія в королівському гербі, який слідує за геральдичною традицією у піднятті правильної передньої лапи, білого ведмедя на гренландському гербі піднімає ліву лапу, через традиційне переконання інуїтів, що білі ведмеді лівші[2]. A аналогічна зброя використовується Офіційним данським представником уряду в Гренландії. У цьому випадку ведмідь піднімає праву лапу, і Щит увінчаний королівською короною.

Офіційна Данська специфікація зброї (Данія не використовує герби в англійському розумінні цього слова) не уточнюється, яка лапа піднімається, так що немає ніякого конфлікту між різними версіями. Прихильники повної незалежності Гренландії використовують для гербу зелений фон.

Герб прикрашений геральдичним терміном: Азуре, білий ведмідь лютує сріблом.

Білий ведмідь був вперше включений як символ Гренландії в данській герб під час правління короля Фрідріх III Данії, але не отримав широкого застосування по собі, аж до початку 20 століття.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред.ред. код]