Мерікара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мерікара
Мерікара Хеті
Давньоєгипетський фараон
Панування бл. 2020 до н. е., 
X династія
Попередник Хеті VII
Наступник Ментухотеп I
Тронне ім'я (преномен): Мері-ка-ра
Mr.j-k3-Rˁ
«Улюблений двійник Ра»
M23L2
Hiero Ca1.svg
N5
U7
iiD28
Hiero Ca2.svg


Мерікара Хеті — давньоєгипетський фараон з X (Гераклеопольської) династіїи, син Хеті III.

Життєпис[ред. | ред. код]

Можливо, що Туринський царський папірус подає його як сьомого фараона Гераклеопольської династії під номером 4./24, де збереглась тільки частина його імені (Мер…[ра] Хеті)[1].

До початку правління в його руках був Нижній Єгипет. Того часу у Верхньому Єгипті посилилась династія номархів Фів. Вони називали себе фараонами, їх відносять до XI династії. Один із представників династії, Ініотеф II, воював проти Хеті III й Мерікари. Зрештою, під час правління останнього фіванцям удалось захопити VIII верхньоєгипетський ном (Абідос), що дозволило доставляти більше зерна до Фів. Номарху Сіуту (XIII ному) Хеті II об'єднався з Мерікарою та їм удалось здобути перемогу над фіванцями, однак відвоювати VIII ном не вдалось. Окрім того, Ініотеф зберіг і X ном (Ваджет). В результаті південний кордон Гераклеопольського царства відтоді проходив біля Сіуту. Хеті отримав пишні титули «воєначальника всієї країни» й «великого предводителя Верхнього Єгипту», однак жодного впливу за межами своїх володінь він не мав[1].

Після смерті Мерікари Гераклеопольське царство швидко занепало та, зрештою, було завойовано фараонами з ліванської династії[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Демидчик А. Е. Безымянная пирамида. — С. 34—44.

Джерела[ред. | ред. код]