Джер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джер
Джер
Джер
Поховальна стела Джера, на якій зображене його «горове ім'я» - найдавніша зі знайдених подібних стел. Каїрський єгипетський музей.
Фараон
Початок правління: Близько 2980 до н.е.

Попередник: Теті I
Наступник: Уаджі

Дата народження: невідомо
Місце народження: невідомо
Країна: Стародавній Єгипет
Дата смерті: невідомо
Місце смерті: невідомо
Поховання Умм ель-Кааб
Династія: Перша династія єгипетських фараонів

Джер (грец. Атотіс II) — єгипетський фараон І династії Раннього царства. Манефон називає його Атотісом і приписує йому 57 років правління. Імовірно, Джер був спадкоємцем Менеса чи Хор-Аха (якщо не вважати їх однією і тією ж історичною особою). Наскільки відомо, Джер був першим фараоном, що проводив активну завойовницьку політику поза межами Єгипту. За правління Джера, почалася боротьба Єгипту з лівійськими племенами. Відомо також, що Джер був першим фараоном, що здійснив похід у Нубію — його напис зберігся біля 2-го порогу Нілу. Джер міг також здійснити похід у Палестину чи на Синай.

Гробниця-мастаба Джера в Тінісі поблизу Абідоса в наступні епохи розвитку давньоєгипетської цивілізації, починаючи з часів Середнього царства, видавалася за усипальницю бога Осіріса. Біля його гробниці було виявлено 338 поховань слуг і 269 усипальниць придворних. Гробниця дружини Джера Мернейт знаходиться в Саккарі.

Див. також[ред. | ред. код]

  • Атотіс I — Хор-Аха, другий фараон I династії, правив у 3125—3095 роках до нашої ери;
  • Атотіс III — Уаджі, четвертий фараон I династії, правив у 3040—3020 роках до нашої ери.

Посилання[ред. | ред. код]