Хеті III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хеті III
Давньоєгипетський фараон
Панування бл. 2080 до н. е., 
IX династія
Попередник Сетут
Наступник Хеті IV

Хеті III — єгипетський фараон з IX (Гераклеопольської) династії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Правив не менше за 20 років, за нього Гераклеопольська династія досягнула найбільшої могутності.

У Туринському папірусі названий шостим фараоном Гераклепольської династії, однак його ім'я не збереглось, зазначено лише, що він був сином Неферкари — вірогідно, Неферкари VII[1].

Під час вступу на престол Хеті III за допомогою армії придушив заворушення у країні та ліквідував повстання у Дельті а також виступ номархів Гермополіса, що спалахнув слідом. Хеті III продовжив війну з кочівниками на сході, розбив їх, зруйнував їхні поселення та забрав їхню худобу. Після цього Хеті III зміцнив кордон, збудувавши вздовж неї цілу низку фортець і розмістивши там гарнізони воїнів. Результатом такої політики був мир на східному кордоні й відновлення торгівлі з Фінікією, яка поставляла ліс.

У союзі з номархом Сіуту Теф'єбом, Хеті III вів тривалу війну з правителем Фів Ініотефом II, здобувши над ним значну перемогу. Відсунув південний кордон до Тініса, Макі й Таута, повернув Абідос. Хеті також вів війни з лівійцями на заході.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Демидчик А. Е. Безымянная пирамида. — С. 34—44.

Література[ред. | ред. код]

  • Демидчик А. Е. Безымянная пирамида: государственная доктрина древнеегипетской гераклеопольской монархии. — СПб. : Алетея, 2005. — 272 с. — ISBN 5-89329-765-2.