Ментухотеп II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ментухотеп II
Небхепетра
Mentuhotep Seated edit.jpg
Давньоєгипетський фараон
Панування бл. 2046-1995 до н. е., 
XI династія
Попередник Ініотеф III
Наступник Ментухотеп III

Небхепетра Ментухотеп II — давньоєгипетський фараон з XI династії, засновник Середнього царства.

Життєпис[ред. | ред. код]

Був сином Ініотефа III та другорядної цариці Ях. Вважається, що він правив принаймні 39 років.

2050 або 2040 року до н. е. Ментухотеп здобув вирішальну перемогу над своїм суперником з Гераклеополя Мерікарою. Про саму битву мало відомо, але більшість єгиптологів вважають спадщиною того бою 60 не муміфікованих тіл, знайдених у Дейр ель-Бахрі. Невдовзі помер і сам Мерікара, а Ментухотеп знову об'єднав країну, вперше з часів Шостої династії.

За Ментухотепа було запроваджено культ синкретичного бога Сонця — Амона-Ра, який був покликаний консолідувати населення Верхнього та Нижнього Єгипту. Відомо, що Ментухотеп очолював вторгнення до Нубії, контроль над якою було втрачено під час Першого перехідного періоду.

Ментухотеп похований у поховальному храмі в Дейр ель-Бахрі поряд із Фівами. Цариця Нового царства Хатшепсут, яка створила поряд свій величний храм, реставрувала гробницю попередника й використала елементи архітектури його комплексу під час будівництва свого.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Авдиев В. И.: Военная история древнего Египта
  • Эрлихман В. В.: Правители мира
  • Джоан Флетчер. У пошуках Нефертіті. — М. : АСТ: АСТ МОСКВА: ХРАНИТЕЛЬ, 2008. — С. 247. — 2500 прим. — ISBN 978-5-9762-5421-3.

Посилання[ред. | ред. код]