Сменхкара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Анкхеперура Сменхкара (іноді промовляється як Сменхкаре і Сменхкаре; означає "Могутній Духом Ра") був фараоном XVIII династії, який, можливо, наслідував трон Ехнатона і безпосередньо передував царюванню Тутанхамона. Деякі академічні джерела стверджують, що одноосібне правління Сменхкара тривало протягом приблизно одного року [1], інші - протягом лише кількох місяців.

Сменхкара - одна з найзагадковіших осіб в давньоєгипетській історії. Тутанхамон отримав трон одразу після смерті Сменхкара або Нефернеферуатон. Деякі вчені висловлюють припущення, що батьком Тутанхамона був не Ехнатон, а саме Сменхкара [2].

Стосовно походження Сменхкара достовірних джерел не знайдено. Припускається, що він був сином Ехнатона не від Нефертіті, а від іншої дружини, Кійа. Інша, достатньо поширена, гіпотеза говорить, що під іменем Сменхкара ховається цариця Нефертіті, головна дружина Ехнатона. Можливо, вона не могла народити чоловіку нащадка, і той зробив її своїм соправителем, натомість узявши дружиною доньку, Мерітатон. На користь цієї теорії свідчить той факт, що, окрім однакового тронного імені Нефернефруатон, у Нефертіті та Сменхкара збігається і праеномен - Анкхеперура. Також можливо, що після смерті Нефертіті ім'я Сменхкара використовувала Мерітатон.

Посилання[ред.ред. код]

  1. M. Gabolde, D'Akhenaton à Toutânkhamon, Université Lumière Lyon II, Boccard, (1998), pp.219-221
  2. http://history.memphis.edu/murnane/Allen%20-%20Amarna%20Succession.pdf James Allen, The Amarna Succession, pp.16-17


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Head of the Great Sphinx (icon).png Це незавершена стаття про Стародавній Єгипет.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.