Перша Цзянсу-чжецзянська війна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перша Цзянсу-чжецзянська війна
Дата 3 вересня — 13 жовтня 1924
Місце Шанхай, провінції Цзянсу і Чжецзян
Результат перемога Чжилійської кліки
Противники
Flag of the Republic of China (1912-1928).svg Чжилійська кліка Flag of the Republic of China (1912-1928).svg Аньхойська кліка


Командувачі
Ці Сеюань
Сунь Чуаньфан
Лу Юнсян


Сили сторін
невідомо невідомо


Військові втрати
невідомо невідомо


Цзянсу-чжецзянська війна (кит. 江浙战争; також відома як війна між Ці і Лу (кит. 齐卢战争)) — бойові дії між військовим губернатором провінції Цзянсу Ці Сеюанем і військовим губернатором провінції Чжецзян Лу Юнсяном, що відбулися восени 1924 року.

Передумови[ред. | ред. код]

Найбагатше місто Китаю, Шанхай, історично належав Цзянсу і знаходився під владою губернатора провінції Чжецзян Лу Юнсяна з Аньхойської кліки мілітаристів. Відповідно, Пекінський уряд, який в 1924 році контролювала Чжилійська кліка, було практично позбавлене можливості збирати митні збори і контролювати залізниці, що проходять через місто. Важливим фактором була і нелегальна торгівля опіумом, на доходи від якої утримувалася армія. В кінці літа 1924 року Ці Сеюань випустив маніфест, в якому оголосив Лу Юнсяна в незаконному нарощуванні озброєння і сепаратистських настроїв.

Бойові дії[ред. | ред. код]

У вересні 1924 року Ці Сеюань разом з союзниками — Сунь Чуаньфаном з провінції Фуцзянь і Чжан Веньшеном з провінції Аньхой — почав наступ на Лу Юнсяна. 3 вересня цзянсуське військо відкрило вогонь у Ісіні, а вже 18 вересня війська Ці Сеюаня атакували Ханчжоу, змусивши Лу Юнсяна відступити в Шанхай. 13 жовтня Лу Юнсян втік у Нагасакі (Японія).

Посилання[ред. | ред. код]