Святий Віталій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Святий
Віталій
Pope Vitalian.jpg
Папа Римський
657 — 672
Попередник: Євгеній I
Наступник: Адеодат II
Народження: ???
Сеньї, Провінція Рим, Лаціо, Італія
Смерть: 30 січня 672 (72 роки)
Рим
Релігія: Римо-католицька церква
Примітки сімдесят шостий папа римський
У миру Віталій
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Святий Віталій (лат. Vitalianus; †27 січня 672), сімдесят шостий папа Римський (30 червня 65727 січня 672), народився в області Лаціум, син Анастасія.

Після свого обрання з метою подолання вчення монофелітів вирішив відновити зв'язок з Константинополем шляхом встановлення дружніх стосунків з візантійським імператором Констансом II. Тому, він послав листи про своє обрання імператору та патріарху Константинопольському Петру. У відповідь імператор підтвердив привілеї Римської церкви та подарував папі Євангеліє, оздоблене золотом і коштовним камінням. Патріарх Петро також відповів папі листом, у якому не висловлював поглядів, властивих для вчення монофелітів. Таким чином теологічна ворожнеча між західною та східною церквами була дещо послаблена.

Віталій демонстрував прихильність до імператора Констанса II, провівши з ним у 663 році 12 днів під час військової кампанії візантійців проти лангобардів. 5 липня того року папа з римським духовенством зустріли імператора за 6 миль від Риму та урочисто провели його до Собору Святого Петра, де Констанс II передав Віталію багаті подарунки.

Його пам'ять відзначається 27 січня.

Посилання[ред. | ред. код]

Папа Святий Віталій у Церковному лексиконі(нім.)