Словацька кухня
Словацька кухня | |
Культура | культура Словаччини |
---|---|
Країна | Словаччина |
Країна походження | Словаччина |
Зазнав впливу від | угорська кухня, австрійська кухня і чеська кухня |
Словацька кухня у Вікісховищі |
Словацька кухня — традиційна кухня Словаччини, яку можна охарактеризувати загалом як біологічно збалансовану, приправлену переважно зеленню та ароматними травами. Її основу складають різноманітні супи, каші, варені й тушковані овочі, смажене і копчене м'ясо, молочні продукти. Як гарнір переважно подають картоплю, рис, макаронні вироби, оригінальні кнедлики та галушки.
Основними інгредієнтами в цій країні вважається м'ясо, галушки, сир і кнедлики. Словацька кухня відрізняється в залежності від регіону і тісно пов'язана з кухнями країн-сусідів, зокрема чеською, угорською, українською та німецькою. Основними інгредієнтами в цій країні вважається м'ясо, галушки, сир і кнедлики[1].
Словацька кухня заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м'ясі та молочних продуктах. Словацька кухня включає солоні й солодкі страви, приготовані з борошна, зокрема галушки, бринзові галушки тощо.
Основою словацької кухні є супи — густі, ароматні, як правило, з копченостями, часто заправляються сметаною. Супова культура в цілому базується на тріаді трьох інгредієнтів: квасоля, часник і квашена капуста[2].
- Капусниця (Kapustnica) — суп з квашеної капусти та копченими ковбасками, в деяких регіонах Словаччини до страви додають сметану.
- Квасолевий суп (Fazuľová polievka) — густа перша страва з червоної квасолі та з декількома видами копчених ковбасок.
- Часниковий суп (Cesnaková polievka) — суп-пюре на вершках, інколи з додаванням сиру. Подають його з грінками. Незвичайною є подача часникового супу в буханці хліба.
- Демікат — традиційний літній словацький суп з бринзи. Бринза змішується з подрібненою цибулею зі спеціями, заливається теплим бульйоном від галушок або овочевим бульйоном до консистенції ніжного пюре. Подають із зеленню і сухариками, обсмаженими в салі.
-
Капусниця (Kapustnica)
-
Квасолевий суп (Fazuľová polievka)
-
Часниковий суп (Cesnaková polievka)
-
Демікат — традиційний літній словацький суп з бринзи
М'ясні страви складають основу словацької кухні. М'ясо подають великими порціями. Національними стравами з м'яса вважаються фарширована телятина, смажений гусак або качка, шніцель, тушкована баранина, гусарський рулет, фарширований фазан. Популярними м'ясними стравами є:
- «Спішська похутька» — м'ясний гуляш з грибами і картопляними оладками.
- «Печене вепрове коліно» (Pečené veprové koleno) — свиняча рулька, запечена в духовці з хріном і гірчицею.
Розвиненому скотарству завдячує широкий вибір коров'ячих та овечих сирів. З коров'ячого молока виготовляють плавлені, м'які та тверді сири, а з овечого — переважно специфічні національні сорти, такі як бринза, парениця та осципек[3].
Традиційними десертними стравами вважаються:
- млинці;
- «Шуланці» з сиром, фруктами або варенням, посипані маком, горіхами і политі розтопленим вершковим маслом;
- «Палацинки» — млинці з шоколадом, джемом або зі сметаною і вершками;
- «Струдель» — рулет з тонкого тіста з начинкою з яблук з додаванням горіхів[4].
-
Шуланці з маком
-
Палацинки
-
Струдель
-
Традиційне словацьке печиво
Популярні спиртні напої: словацьке вино, особливо з області Токай на кордоні з Угорщиною, пиво. Найпопулярніші міцні спиртні напої — «сливовиця» (сливова горілка) і «боровічка» (ялівцева горілка), а також численні настойки на травах.
Питна вода: численні мінеральні джерела забезпечують великий вибір питної води.
- Ľudmila Dullová, Ikar (изд.): Veľká slovenská kuchárka. 2007, ISBN 80-7118-783-6.
- Ján Babilon: Prvá kuchárska kniha. 1870.
- ↑ Национальная кухня Словакии
- ↑ Словацкая кухня, блюда, рецепты, история
- ↑ Словаччина. Архів оригіналу за 15 грудня 2018. Процитовано 25 травня 2019. [Архівовано 2018-12-15 у Wayback Machine.]
- ↑ Словаччина
Це незавершена стаття про їжу та напої. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про Словаччину. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |