Литовська кухня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Литовська кухня — традиційна, подібна до інших східноєвропейських кухонь. Великий вплив на розвиток литовської кухні мали кулінарні книги росіян, німців, поляків, які друкували в Литві. Перша литовська кулінарна книга була надрукована в 1824 році.

Картопля[ред.ред. код]

Цепеліни

Попри те що картоплю з Америки завезли в Європу тільки наприкінці XV — на початку XVI століття, а розповсюдженою вона стала тільки в XIX–XX столітті, найулюбленіші і найпопулярніші страви в Литві саме з картоплі. Тут варять різноманітні каші, наприклад «шовкова картопляна каша», каша картопляна з оселедцем, із крупою, з морквою, з буряком і т.і.

Також запікають різноманітні запіканки з тертої сирої і вареної картоплі з різними начинками. Випікають так звану запіканку «Кугеліс» із сирої тертої картоплі, додаючи кип'ячене молоко, підсмажене сало.

Така страва з картоплі як «Цепеліни» є вершиною кулінарного мистецтва. Це овальної форми зрази з тертої віджатої сирої картоплі з додаванням вареної. Цепеліни виготовляють із найрізноманітнішими начинками, наприклад, з м'ясом, сиром, грибами. У Литві організовують навіть «Цепелінові бали», на яких збираються друзі, родичі, щоб разом приготувати, а потім і спробувати цю дуже смачну страву.

Вельми відомий оригінальний торт Шакотіс (що готується за особливою технологією на рожні над вогнем), популярне кручене смажене печиво «хмиз» (лит. Žagarėlis).

Типові страви[ред.ред. код]