Узбецька кухня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плов

Узбе́цька ку́хня - національна кухня узбеків.

Республіка Узбекистан унікальна не лише своїм географічним положенням та кліматичними умовами, але й особливим ставленням до їжі, до її приготування, своїм неудаваним вмінням прийняти гостей. "Гість у дім - Бог у дім", - кажуть тут. І незалежно від матеріального становища, вас у будь-якій узбецькій сім'ї щиро зустрінуть і обов'язково пригостять хорошим чаєм і смачним пловом.

Вміння організувати й провести застілля тут доведено до досконалості. Дійсно, східна кухня, застілля - одні з головних складових того, що ми називаємо святом життя. Підраховано, що лише рецептів приготування узбецького плову існує понад сто. У кожній місцевості його готують по-своєму: кокандський плов не переплутаєш з ташкентським або бухарським. Гіждуванський шашлик - з наманганським, ферганську шурпу - с кашкадар'їнською. А так, як смажать свіжу рибу в Хорезмі, - ніде не смажать!

Рецепт рибу,запечену в глині. Живу велику рибу глушать, намащують шаром глини, закопують на невелику глибину і розпалюють зверху чимале багаття. Через дві години, коли багаття вже прогорить, рибу викопують. Обпалену глину розбивають, шкіра разом з лускою просто відокремлюються - і перед вами з'являється фантастично ніжна страва, що тане в роті.