Рамкова конвенція ООН про зміну клімату

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ра́мкова (Обмежувальна) конве́нція ООН про змі́ну клі́мату[1] (РКЗК ООН, англ. United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC) — РКЗК є стрижнем зусиль світової спільноти з відвернення глобального потепління. Конвенція була прийнята в червні 1992 року на Світовому саміті в Ріо-де-Жанейро і введена в дію в березні 1998 року. Головною метою Конвенції є "стабілізація концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, що запобігає небезпечному антропогенному втручанню в кліматичну систему."

Конвенція не містить кількісних зобов'язань, тому для їхнього визначення розроблено додатковий документ — Кіотський протокол.

В Україні виконання вимог цієї конвенції та впровадження механізмів Кіотського протоколу до неї, у тому числі в частині реалізації проектів, спрямованих на охорону навколишнього природного середовища, є метою діяльності Національного агентства екологічних інвестицій України. Спостерігається непослідовна та однобічна імплементація положень та вимог обох документів урядом України[2].

Посилання[ред.ред. код]

  1. Рамкова конвенція ООН про зміну клімату
  2. Оцінка виконання Плану дій Україна-ЄС: довкілля та сталий розвиток / Під ред.Н.Андрусевич. Львів. 2009. 104 с.