Об'єднавчий собор Української православної церкви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Об'єднавчий собор Української православної церкви — архієрейський собор, що пройде у листопаді 2018 року в Софійському соборі Києва[1].

12 жовтня Філарет виступив із закликом до ієрархів УАПЦ та залучених до процесу єднання єрархів Московського Патріархату в Україні приступити до підготовки Об'єднавчого Собору. Завданням цього Собору є затвердити рішення про церковну єдність, обрати Предстоятеля єдиної Помісної Автокефальної УПЦ, який від її імені одержить Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію УПЦ.[2].

Петро Порошенко висловив сподівання, що митрополит Макарій візьме активну участь у підготовці об'єднавчого собору[3] та привітав його і патріарха Філарета з рішеннями Константинопольського собору 9-11 жовтня[4][5].

Владика Євстратій (Зоря) заявив про те що до нової Православної автокефальної церкви приєднається близько 6 тисяч парафій УПЦ Московського патріархату[6].

16 жовтня Екзархи Константинопольського патріарха Даниїл Памфілійський та Іларіон Едмонтонський повернулися в Україну для продовження роботи щодо отримання автокефалії Українською православною церквою.[7]

« Вельмишановний Петро Олексійовичу, 11 жовтня 2018 року, цей історичний день став днем проголошення, виражаючись світською мовою, Декларації про духовний суверенітет українського народу, подібно, як 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Ваше ім'я золотими літерами вписане з іменами правителів Київської Русі, Київської держави, вашими попередниками, Святим рівноапостольним князем Володимиром, Ярославом Мудрим в історію України, які багато зробили для духовного розвитку свого народу. Як добрий пастир, Веселенський Патріархат покинув 99 овець і провів цим рішенням, від 11 жовтня, до єдності цю одну вівцю, мільйони православних християн, здійснюючи свою голгофську, самопожертвенну місію, яку він продовжує здійснювати всупереч власним інтересам. Радіючи, як Матір-Церква, заради майбутнього своїх дітей даруючи автокефалію від московської церкви до недавно дарованої автокефалії Чехії і Словаччини, а тепер настав час для православної церкви України. »

Іларіон (Рудник)

16 жовтня 2018 року Митрополит Макарій в ефірі телеканалу ZIK заявив що не буде брати участь в об'єднавчому соборі до вирішення питання про назву, статут та устрій нової об'єднаної церкви.[8]

18 жовтня 2018 у Верховній Раді 237 голосами «за» було проголосовано законопроект 9208, поданий Президентом Порошенком 17 жовтня. Андріївська церква Національного заповідника «Софія Київська» передається в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для здійснення богослужінь і обрядів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Стало відомо, де може відбутися Об'єднавчий собор щодо створення єдиної Української церкви. ТСН.ua (uk). 2018-10-12. Процитовано 2018-10-13. 
  2. УПЦ КП закликає єрархів УАПЦ та УПЦ (МП) приступити до підготовки Надзвичайного Об’єднавчого Собору. https://risu.org.ua/. Релігійно-інформаційна служба України. 2018-10-12. Процитовано 12 жовтня 2018. 
  3. Порошенко попросив предстоятеля УАПЦ взяти активну участь у підготовці Об'єднавчого собору. ТСН.ua (uk). 2018-10-13. Процитовано 2018-10-13. 
  4. Патріарх Філарет особисто привітав Порошенка з рішенням Константинопольського Синоду (uk). Процитовано 2018-10-13. 
  5. Філарет привітав Порошенка з рішенням Константинопольського Синоду про автокефалію УПЦ (фото, відео) (uk). Процитовано 2018-10-13. 
  6. Половина приходів Московського патріархату може приєднатися до єдиної Української церкви - УПЦ КП. ТСН.ua (uk). 2018-10-11. Процитовано 2018-10-13. 
  7. Екзархи Константинополя повернулись в Україну для роботи над останнім етапом перед врученням томосу. https://nv.ua/. Новий Час. 2018-10-16. Процитовано 17 жовтня 2018. 
  8. Митрополит УАПЦ Макарій пояснив ставлення до рішення Вселенського Патріарха