Східна Україна: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 55: Рядок 55:
* [[Західна Україна]]
* [[Західна Україна]]
* [[Центральна Україна]]
* [[Центральна Україна]]

* [http://www.duhvoli.com.ua/index.php?loading=all Карта «Репресії проти українців в СРСР»]
* [http://www.duhvoli.com.ua/index.php?loading=all&p=2 Мапа “Голодомор – геноцид українців”]


== Джерела ==
== Джерела ==

Версія за 15:01, 2 грудня 2011

Області, які зараховують до східної України (у межах сучасної території держави):
   завжди
   іноді

До Східної України належать Харківська, Донецька та Луганська області. Центральні частини Харківскої та Донецької, а також південно-західна частина Луганської областей є одними з найбільш високоурбанізованих зон України. Це зумовлено високим рівнем концентрації промислового виробництва, наявністю розгалудженої транспортної мережі та сприятливих умов для розвитку сільского господарства. Найбільш розвинуті галузі промисловості — це вугільна, хімічна, нафтохімічна, чорна металургія та машинобудування.

Історія поняття

Узагальнений поділ України на початок 20 ст. та за часів УНР.

Назва не є усталеною і значного поширення набула тільки в останні десятиліття у зв'язку зі спробами протиставлення східної і західної частин України. В науковій і довідковій літературі часто вживають словосполучення "на сході України", а не "на Східній Україні".

Демографічна ситуація

Українці в Україні за переписом 2001 року.


Проблеми

Загальноекономічні проблеми

Для подальшого ефективного розвитку продуктивних сил регіону необхідно вирішення цілої низки економічних, соціальних та екологічних проблем.

Ключовим питанням є оновлення виробничої матеріально-технічної бази, особливо у важкий промисловості Донбасу, що потребує раціональної економічної та інвестицийної політики.

Проблема відходів

Необхідність вирішення проблеми комплексного використання мінерально-сировинних та паливно-енергетичних ресурсів, а також утілізація промислових відходів, пояснюється тим, що в Донбасі щорічно накопичується біля 300 млн. т відходів виробництва і в подальшому ця проблема буде загострюватись, що пов'язано з видобутком вугілля з більш глибоких та малопотужних пластів.

Проблема земельних ресурсів

Необхідним є і комплексний підхід до охорони земельних ресурсів. У цій царині потрібно застосування заходів щодо збереження та підвищення природної родючості сільськогосподарських угіддь, попередженя закислення і засолення ґрунтів, відновлення еродованих і порушенних ґрунтів як результат господарської діяльності людини.

Водні ресурси, проблеми зрошування, посух

У зв'язку з цим, що цей регіон розташований у посушливій частині України та через високу щільність населення в містах, вельми важливою є проблема водозабезпечення та охорони водних ресурсів, особливо річки Сіверський Донець.

На тлі зниження рівня виробництва, що спостерігається протягом останніх років, паливно-енергетичної кризи, загострення демографічної ситуації у регіоні та зниження рівня життя багатьох прошарків населення, особливо актуальним стає запровадження заходів, що направлені на соціальний захист населення.

(Саша Гедзун)

Потенціал

Одним з чинників успішного розв'язання цього комплексу проблем є наявність потужного технічного і наукового потенціалу та висококваліфікованих фахівців практично з усіх галузей економіки і виробництва, що, в свою чергу дозволить стабілізувати екологічну ситуацію та забезпечить соціально-економічне-зростання у східному регіоні нашої країни.

Див. також

Джерела