Інокентій II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Інокентій II
B Innozenz II.jpg


У миру Грегоріо Папарескі
Народився  ???, Рим
Початок понтифікату 14 лютого 1130
Кінець понтифікату 24 вересня 1143
Попередник Гонорій II
Наступник Целестин II
Антипапи Анаклет II (антипапа)
Портали: Католицтво


Інокентій ІІ (лат. Innocentius; †24 вересня 1143), сто шістдесят третій папа Римський (14 лютого 113024 вересня 1143), народився у Римі.

Біографія[ред.ред. код]

Був призначений кардиналом ще за папи Пасхалія II.

Частина мозаїки у церкві Санта Марія ін Трастевере у Римі.Папа Інокентій II стоїть крайнім зліва, поряд зі святими Лаврентіємі Калікстом. Папа зображений як засновник нової будівлі церкви, тримаючи її у своїх руках.

У 1130 після смерті папи Гонорія II кардинали вирішили довірити вибори нового папи комісії з 8 осіб на чолі з папським канцлером Гаймаріком, кандидатом якого був кардинал Грегоріо Папарескі, що прийняв ім'я Інокентій II. Інші кардинали заявили, що Інокентій II був обраний не канонічно та вибрали папою кардинала П'єтро П'єрлеоне, римлянина чия сім'я була ворожою до сім'ї Франджипані, на яку опирався папський канцлер Гаймарік. П'єтро П'єрлеоне прийняв ім'я Анаклет II.

Анаклет II мав значну підтримку, тому Інокентій II був змушений утекти на північ Італії, а звідти кораблем до Франції, де його зустріли привітно завдяки впливу святого Бернарда. У Франції папа познайомився з імператором Священної Римської імперії Лотаром II та королем Англії Генріхом I. У серпні 1132 Лотар II вирядився у похід до Італії з подвійною метою: змістити антипапу Анаклета II та коронуватись імператором. Коронація відбулась 4 червня 1133, проте антипапу усунути від влади не вдалось. Протистояння закінчилось лише 25 січня 1138 через смерть Анаклета II.

7 липня 1136 видав буллу, якою скасував залежність гнєзненської архідієцезії (Польща) від магдебурзького архієпископства. У 1139 на Другому Латеранському соборі був відлучений від церкви король Сицилії Рожер II.

Посилання[ред.ред. код]

Інокентій II у Catholic Encyclopedia (англ.)

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.