808-й понтонно-мостовий полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
808-й понтонно-мостовий полк
(2002—дотепер)

23-тя понтонно-мостова бригада
(1994—2002)


194-й понтонно-мостовий полк
(1992—1994)
Засновано 2 жовтня 1955[1]
Країни  СРСР
 Україна
Належність Командування Сил підтримки
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип Емб ІВ.svg Інженерні війська
Чисельність полк
У складі ГУ ОЗ ЗСУ
Гарнізон/Штаб  Одеська область,
м.Білгород-Дністровський[2]
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
Глущенко Сергій Григорович

808-й понтонно-мостовий полк (808 ПОМП, в/ч А3955) — військове з'єднання, понтонно-мостовий полк інженерних військ ЗСУ, сформований 1955 року. Полк дислокується в м. Білгород-Дністровський, Одеська область. На базі понтонного полку в перспективі буде створена бригада, до якої ввійдуть саперні та кінологічні підрозділи.

Історія[ред. | ред. код]

Історія 808-го понтонно-мостового полку починається в 1955 році з формування в румунському місті Браїла переправочно-десантного батальйону. Три роки батальйон виконував завдання на території Румунії.

В 1958 році батальйон передислоковується в Білгород-Дністровський.

В 1976 році переправочно-десантний батальйон переформовується в 644-й окремий понтонно-мостовий батальйон.

В 1980 році батальйон розгортається в 194-й понтонно-мостовий полк. З'єднання входило до складу 14-ї гвардійської загальновійськової армії, штаб якої знаходився в Тирасполі.

1 грудня 1994 року згідно директиви Міністерства оборони почалось формування 23-ї понтонно-мостової бригади Південного оперативного командування[3].

Розпорядженням від 1 грудня 1998 року колектив бригади був нагороджений перехідним прапором Одеської обласної державної адміністрації «Найкращій військовій частині Одеського військового округу».

Влітку 2000 року 23-тя бригада під керівництвом полковника С.Козловського навела понтонну переправу через Південний Буг у Миколаєві, яка замінила собою відремонтований згодом Варварівський міст[4].

У жовтні 2002 року бригаду переформували у 808-й понтонно-мостовий полк. На той час у Збройних силах України існувало лише дві інженерно-будівельні частини — 808-й полк та 210-та понтонно-мостова бригада в м. Києві. Після розформування 210-ї понтонно-мостової бригади на частину повністю було покладена задача з ліквідації наслідків таких стихійних лих як повені, паводки.

До початку російської агресії військовослужбовці частини щорічно допомагали боротися з наслідками зимової стихії на Одещині[5][6], а також розміновували снаряди часів Другої світової.

Російська збройна агресія[ред. | ред. код]

Особовий склад частини бере участь у АТО на сході країни[7]

У 2015 році полк брав участь у тактичних навчаннях артилерійських військ берегової оборони ВМС України, що проходили в Одеській області на Дністровському лимані[8].

20 січня 2017 року понтонно-мостовий полк вперше відвідав начальник інженерних військ Збройних сил України полковник Юрій Лукашик. За результатами 2016 року 808-й понтонно-мостовий полк визнано кращою частиною інженерних військ України. Тому під час роботи в полку полковник Юрій Лукашик вручив колективу почесний кубок — Краща інженерна частина Збройних Сил України 2016 року. Було оголошено про намір збільшити кадровий склад понтонного полку в 1.5 рази найближчим часом, а до кінця 2017 року — удвічі.[9]

22 січня 2017 року полк провів тренування із приведення у вищі ступені бойової готовності, за якими спостерігав начальник інженерних військ. Військовослужбовці відпрацювали комплекс дій з оповіщення та збору особового складу за тривогою, отримання зброї, розподілу для виконання подальших завдань. В парку частини військові інженери у встановлені нормативами терміни завели та вишикували у колони автомобільну та спеціальну техніку, продемонструвавши повну готовність за наказом до виходу у визначений район для виконання завдань за призначенням.

7 вересня 2017 року загинув солдат Ревіцький Артур Анатолійович[10].

26 травня 2020 року 40 одиниць військової техніки та більше 50 чоловік особового складу брали участь у відновленні автомобільного мосту над затокою Каховського водосховища поблизу села Олексіївка на Дніпропетровщині[11].

Структура[ред. | ред. код]

  • управління (в т.ч. штаб)
  • понтонно-мостовий батальйон[12]
  • батальйон плаваючих машин
  • підрозділи забезпечення

Командування[ред. | ред. код]

  • Лисенко Іван Трофимович,
  • Козловський Сергій Іванович
  • Мамелін Олег Володимирович
  • Глущенко Сергій Григорович

Озброєння[ред. | ред. код]

ПММ-2М паромно-мостовая машина 1.JPG
Паромно-мостова машина ПММ-2М

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]