808-й понтонно-мостовий полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
808-й понтонно-мостовий полк
Засновано 2 жовтня 1955[1]
Країни  СРСР
 Україна
Вид Головне управління оперативного забезпечення ЗСУ
Тип Емб інж військ 1 (2016).png Інженерні війська
Чисельність полк
Гарнізон/Штаб  Одеська область,
м.Білгород-Дністровський[2]
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
Глущенко Сергій Григорович

808-й понтонно-мостовий полк (808 ПОМП, в/ч А3955) — військове з'єднання, понтонно-мостовий полк інженерних військ ЗСУ, сформований 1955 року. Полк дислокується в м. Білгород-Дністровський, Одеська область. На базі понтонного полку в перспективі буде створена бригада, до якої ввійдуть саперні та кінологічні підрозділи.

Історія[ред.ред. код]

Історія 808-го понтонно-мостового полку починається в 1955 році з формування в румунському місті Браїла переправочно-десантного батальйону. Три роки батальйон виконував завдання на території Румунії.

В 1958 році батальйон передислоковується в Білгород-Дністровський.

В 1976 році переправочно-десантний батальйон переформовується в 644-й окремий понтонно-мостовий батальйон.

В 1980 році батальйон розгортається в 194-й понтонно-мостовий полк. З'єднання входило до складу 14-ї гвардійської загальновійськової армії, штаб якої знаходився в Тирасполі.

1 грудня 1994 року згідно директиви Міністерства оборони почалось формування 23-ї понтонно-мостової бригади Південного оперативного командування[3].

Розпорядженням від 1 грудня 1998 року колектив бригади був нагороджений перехідним прапором Одеської обласної державної адміністрації «Найкращій військовій частині Одеського військового округу».

Влітку 2000 року 23-я бригада під керівництвом полковника С.Козловського навела понтонну переправу через Південний Буг у Миколаєві, яка замінила собою відремонтований згодом Варварівський міст[4].

У жовтні 2002 року бригаду переформували у 808-й понтонно-мостовий полк. На той час у Збройних силах України існувало лише дві інженерно-будівельних частини — вищезгадана та ще одна, 210-та понтонно-мостова бригада в м. Києві. Після розформування 210-ї понтонно-мостової бригади на частину повністю було покладена задача з ліквідації наслідків таких стихійних лих, як повені, паводки.

У незалежній Україні військовослужбовці частини щорічно допомагають боротися з наслідками зимової стихії на Одещині[5][6], а також активно розміновують снаряди часів Другої світової..

Особовий склад частини бере участь у АТО на сході країни[7]

У 2015 році полк брав участь у тактичних навчаннях артилерійських військ берегової оборони ВМС України, що проходили в Одеській області на Дністровському лимані[8].

20 січня 2017 року понтонно-мостовий полк вперше відвідав начальник інженерних військ Збройних сил України полковник Юрій Лукашик.

22 січня 2017 року полк провів тренування із приведення у вищі ступені бойової готовності, за якими спостерігав начальник інженерних військ. Військовослужбовці відпрацювали комплекс дій з оповіщення та збору особового складу за тривогою, отримання зброї, розподілу для виконання подальших завдань. В парку частини військові інженери у встановлені нормативами терміни завели та вишикували у колони автомобільну та спеціальну техніку, продемонструвавши повну готовність за наказом до виходу у визначений район для виконання завдань за призначенням.

За результатами 2016 року 808-й понтонно-мостовий полк визнано кращою частиною інженерних військ України. Тому під час роботи в полку полковник Юрій Лукашик вручив колективу почесний кубок — Краща інженерна частина Збройних Сил України 2016 року.

Найближчим часом буде затверджено новий кадровий склад понтонного полку, згідно якого кількість військовослужбовців буде збільшена.[9]

Структура[ред.ред. код]

Командування[ред.ред. код]

  • Лисенко Іван Трофимович,
  • Козловський Сергій Іванович
  • Мамелін Олег Володимирович
  • Глущенко Сергій Григорович

Озброєння[ред.ред. код]

ПММ-2М паромно-мостовая машина 1.JPG
Паромно-мостова машина ПММ-2М

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Військове формування Це незавершена стаття про військові формування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.