Екзархат Філіппін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Екзарха́т Філіппі́н (ілоканська: Eksarkado ti Filipinas; (грецька: Εξάρχεια των Φιλιππίνων; пампанґанська: Eksarkadu ning Filipinas; іспанська: Exarcado de Filipinas; тагальська: Eksarkado ng Filipinas) — філіппінська юрисдикція Вселенського патріархату Константинополя, керованого православною митрополією Гонконгу та Південно-Східної Азії.[1][2] В екзархаті в країні є п'ять парафій та три каплиці.

Історія[ред. | ред. код]

Приблизно на початку XVII століття грецькі моряки оселилися в Манілі та Легазпі .[3] Зараз греки Легазпі нараховують не більше 10 сімей, які зберегли свою грецьку ідентичність і стали визначними громадськими діячами та інтелектуалами в країні. Але на сьогоднішній день населення грецької громади в цілому на Філіппінах невідоме, але за її підрахунками приблизно 129, 100 або 120 членів.

У 1989 році Адамопулос побачив необхідність заснування першої грецької православної церкви на Філіппінах і, таким чином, заснував Грецький православний фонд, вкл., Але він помер у 1993 році до завершення будівництва церкви. Благовіщенський православний собор[4] у місті Сукат, місто Параньяк, метро Маніла, був закінчений у 1996 році. Побудований у справжньому візантійському стилі та з внутрішніми меблями, імпортованими з Греції, він обслуговує сотні вірних православних, філіппінців, місцеву грецьку громаду та емігрантів у національній столиці.

20 квітня 1990 року філіппінський ієромонах о. Вінцентій Ескарха (колишній абат- бенедиктинець і римо-католицький священик понад 20 років у Бахаді, Катінгані, Масбате), разом з чотирма монахинями та вірними членами своєї громади, був прийнятий до православної церкви митрополитом Грецької православної митрополії Діонісіосом Нової Зеландії за сприяння єпископа Зелонського Сотіріоса. 19 січня 1994 р. Митрополит Діонісій і єпископ Сотіріос прийняли кількох філіппінських християн у Манілі святим Різдвом Христовим.

У 1996 році при Константинопольській церкві для потреб вірних була створена православна митрополія Гонконгу та Південно-Східної Азії. У 2004 році православну церкву Богородиці в Бахаді освятив митрополит Гонконг та Південно-Східна Азія Нікітас. Станом на 2014 монахині Богородичного православного монастиря в Бажаді мали дитячий садок.

5 березня 2000 р. Церкву Благовіщення Богородиці освятив Його Всесвятість Вселенський патріарх Варфоломій I[5] з митрополитами Іоакеімом і Нікітасом, єпископом Діонісіосом та значною кількістю священнослужителів з-за кордону. Під час богослужіння вся громада пішла за Патріархом в обхід церкви. Патріарх сказав присутнім людям, що єдине, що дійсно може привести людину в країну радості, — це досконала любов до ближніх і до Бога. Послання Константинопольського патріархату стосується любові до народу Південно-Східної Азії, яке запевняє людей скрізь у безмірній любові Христа.[6] Незважаючи на те, що вона не є місцем єпископа — собором, церкву іноді називають «собором», оскільки це єдина церква в митрополії, благословлена Вселенським патріархом.[7]

З тих пір були створені ще чотири парафії в Катаїнгані, Сбо, Лос — Баньосі та Хагуной, а також ще кілька каплиць.

Мова[ред. | ред. код]

Божественна літургія та інші православні богослужіння промовляються англійською, грецькою та місцевою мовами .[8][9]

Парафії та каплиці[ред. | ред. код]

Парафії[ред. | ред. код]

Каплиці[ред. | ред. код]

Ще одна церква, православна церква Святого Хреста в Сінілоані, Лагуна, функціонує альтернативно, у зв'язку з парафією Святої Трійці Лос-Баньос.

Духовенство[ред. | ред. код]

У рамках православної митрополії Вселенського патріархату Гонконгу та Південно-Східної Азії на даний момент на Філіппінах діє шість діючих філіппінських священиків, а також пара черниць, усі вони перебувають під адміністративною владою митрополита Гонконгу та Південно-Східної Азії Нектарія.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Profiles of Parishes and Organizations throughout the Metropolis. Metropolitanate of Hong Kong and Southeast Asia. Архів оригіналу за 2007-08-15. Процитовано 2007-08-02. 
  2. Nikitas of Hong Kong. Процитовано 2007-08-02. 
  3. а б Miltiadis Adamopoulos (Milton Adamson). Greeks in the Philippines and their contributions to the country. Hellenic Resources Network. Архів оригіналу за 2008-02-03. Процитовано 2007-08-02.  (archived from the original on 2008-02-03)
  4. aoc.ph. www.aoc.ph. Процитовано 30 April 2018. 
  5. PHILIPPINES: ORTHODOX PATRIARCH VISITS FLEDGLING LOCAL ORTHODOX CHURCH. www.orthodox.cn. Процитовано 30 April 2018. 
  6. Archived copy. Архів оригіналу за 2015-01-23. Процитовано 2018-12-19. 
  7. THE WEBSITE OF ANNUNCIATION ORTHODOX CATHEDRAL MANILA. ANNUNCIATION ORTHODOX CATHEDRAL MANILA. Процитовано 15 July 2013. 
  8. Philemon Castro. Philippines In Review 1998. Metropolitanate of Hong Kong and Southeast Asia. Архів оригіналу за 2008-01-17. Процитовано 2007-08-22. 
  9. Clergy : OMHKSEA. www.omhksea.org. Процитовано 30 April 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]