Екзархат Філіппін
Частина з серії про |
Православ'я |
---|
![]() Мозаїка Христос панторатор, Собор Святої Софії |
Огляд |
Автономні церкви Самоврядні |
|
|
|
|
Екзарха́т Філіппі́н (ілоканська: Eksarkado ti Filipinas; (грецька: Εξάρχεια των Φιλιππίνων; пампанґанська: Eksarkadu ning Filipinas; іспанська: Exarcado de Filipinas; тагальська: Eksarkado ng Filipinas) — філіппінська юрисдикція Вселенського патріархату Константинополя, керованого православною митрополією Гонконгу та Південно-Східної Азії.[1][2] В екзархаті в країні є п'ять парафій та три каплиці.
Історія[ред. | ред. код]
Приблизно на початку XVII століття грецькі моряки оселилися в Манілі та Легазпі .[3] Зараз греки Легазпі нараховують не більше 10 сімей, які зберегли свою грецьку ідентичність і стали визначними громадськими діячами та інтелектуалами в країні. Але на сьогоднішній день населення грецької громади в цілому на Філіппінах невідоме, але за її підрахунками приблизно 129, 100 або 120 членів.
У 1989 році Адамопулос побачив необхідність заснування першої грецької православної церкви на Філіппінах і, таким чином, заснував Грецький православний фонд, вкл., Але він помер у 1993 році до завершення будівництва церкви. Благовіщенський православний собор[4] у місті Сукат, місто Параньяк, метро Маніла, був закінчений у 1996 році. Побудований у справжньому візантійському стилі та з внутрішніми меблями, імпортованими з Греції, він обслуговує сотні вірних православних, філіппінців, місцеву грецьку громаду та емігрантів у національній столиці.
20 квітня 1990 року філіппінський ієромонах о. Вінцентій Ескарха (колишній абат- бенедиктинець і римо-католицький священик понад 20 років у Бахаді, Катінгані, Масбате), разом з чотирма монахинями та вірними членами своєї громади, був прийнятий до православної церкви митрополитом Грецької православної митрополії Діонісіосом Нової Зеландії за сприяння єпископа Зелонського Сотіріоса. 19 січня 1994 р. Митрополит Діонісій і єпископ Сотіріос прийняли кількох філіппінських християн у Манілі святим Різдвом Христовим.
У 1996 році при Константинопольській церкві для потреб вірних була створена православна митрополія Гонконгу та Південно-Східної Азії. У 2004 році православну церкву Богородиці в Бахаді освятив митрополит Гонконг та Південно-Східна Азія Нікітас. Станом на 2014 монахині Богородичного православного монастиря в Бажаді мали дитячий садок.
5 березня 2000 р. Церкву Благовіщення Богородиці освятив Його Всесвятість Вселенський патріарх Варфоломій I[5] з митрополитами Іоакеімом і Нікітасом, єпископом Діонісіосом та значною кількістю священнослужителів з-за кордону. Під час богослужіння вся громада пішла за Патріархом в обхід церкви. Патріарх сказав присутнім людям, що єдине, що дійсно може привести людину в країну радості, — це досконала любов до ближніх і до Бога. Послання Константинопольського патріархату стосується любові до народу Південно-Східної Азії, яке запевняє людей скрізь у безмірній любові Христа.[6] Незважаючи на те, що вона не є місцем єпископа — собором, церкву іноді називають «собором», оскільки це єдина церква в митрополії, благословлена Вселенським патріархом.[7]
З тих пір були створені ще чотири парафії в Катаїнгані, Сбо, Лос — Баньосі та Хагуной, а також ще кілька каплиць.
Мова[ред. | ред. код]
Божественна літургія та інші православні богослужіння промовляються англійською, грецькою та місцевою мовами .[8][9]
Парафії та каплиці[ред. | ред. код]
Парафії[ред. | ред. код]
- Благовіщенський православний собор, Параньяк, метро Маніла[3]
- Православна парафія Богородиці, Катінган, Масбате
- Православна парафія Святої Трійці, Лос-Баньос, Лагуна
- Парафія Святого Воскресіння, Sbù, Південний Котабато
- Парафія святого Ісидора з Хіосу, Хагуной, Давао дель Сур
Каплиці[ред. | ред. код]
- Каплиця Святого Георгія, Макаті
- Каплиця Святого Нектарія, місто Кесон, метро Маніла
- Каплиця Святого Елефтеріоса, Сорсогон, Бікол
Ще одна церква, православна церква Святого Хреста в Сінілоані, Лагуна, функціонує альтернативно, у зв'язку з парафією Святої Трійці Лос-Баньос.
Духовенство[ред. | ред. код]
У рамках православної митрополії Вселенського патріархату Гонконгу та Південно-Східної Азії на даний момент на Філіппінах діє шість діючих філіппінських священиків, а також пара черниць, усі вони перебувають під адміністративною владою митрополита Гонконгу та Південно-Східної Азії Нектарія.
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Profiles of Parishes and Organizations throughout the Metropolis. Metropolitanate of Hong Kong and Southeast Asia. Архів оригіналу за 2007-08-15. Процитовано 2007-08-02.
- ↑ Nikitas of Hong Kong. Процитовано 2007-08-02.
- ↑ а б Miltiadis Adamopoulos (Milton Adamson). Greeks in the Philippines and their contributions to the country. Hellenic Resources Network. Архів оригіналу за 2008-02-03. Процитовано 2007-08-02. (archived from the original on 2008-02-03)
- ↑ aoc.ph. www.aoc.ph. Процитовано 30 April 2018.
- ↑ PHILIPPINES: ORTHODOX PATRIARCH VISITS FLEDGLING LOCAL ORTHODOX CHURCH. www.orthodox.cn. Процитовано 30 April 2018.
- ↑ Archived copy. Архів оригіналу за 2015-01-23. Процитовано 2018-12-19.
- ↑ THE WEBSITE OF ANNUNCIATION ORTHODOX CATHEDRAL MANILA. ANNUNCIATION ORTHODOX CATHEDRAL MANILA. Процитовано 15 July 2013.
- ↑ Philemon Castro. Philippines In Review 1998. Metropolitanate of Hong Kong and Southeast Asia. Архів оригіналу за 2008-01-17. Процитовано 2007-08-22.
- ↑ Clergy : OMHKSEA. www.omhksea.org. Процитовано 30 April 2018.
Посилання[ред. | ред. код]
- Екзархат Філіппін
- Православ'я на Далекому Сході
Автокефальні Чотири давні (пентархія)Нові патріархатиАрхієпископії і митрополіїАвтономні Самоврядні Інші² Неканонічні православні церквиУкраїнські Інші ¹ не визнається більшістю православних церков; ² напівавтономні, а також значні екзархати, архієпархії, митрополії, митрополітанати