Козине болото

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Козине болото на плані 1803 року

Козине болото — давня історична назва місцевості біля Хрещатицького майдану (тепер майдан Незалежності) в Києві.

Треба розрізняти «Козине болото» як гідрографічний об'єкт і як місцевість. Власне болото, як добре видно з карти 1803 р., було розташоване в районі перетину сучасних провулків Тараса Шевченка і Михайлівського (нині — вулиця Паторжинського)[1].

Відоме з початку 19 століття. Інтенсивне житлове освоєння місцевості розпочалося у 1-й третині XIX століття (план забудови складений у 1784—1786 роки), а назва «Козине болото» продовжувала побутувати до 1830-х років, доки тут не було облаштовано міську площу (первісно мала назву Хрещатицька) і розпочато забудову.

Сучасне архітектурне обличчя місцевості сформувалося у 1940—2000-і роки. Споруди ранішого часу зруйновані під час Другої світової війни та остаточно ліквідовані в 1970-ті (частково залишилися на прилеглих вулицях).

Назву «Козине болото», а також «Козиноболотна» («Козиноболотська») вулиця до 1894 року мав сучасний провулок Тараса Шевченка (у 1894—1925 — Хрещатицький провулок), де зараз знаходиться Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка та молодіжний хаб Козацький дім (сквототований під час Революції Гідності старий корпус готелю "Козацький").

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]